DP Of’ta ‘Talip Çakır’ dedi

DP Of’ta ‘Talip Çakır’ dedi

Of’ta yapılan DP kongresinde Eski Başkan Hasan Çakıroğlu’nun aday olmadığı ve tek liste halinde yapılan seçimlere 237 delegenin 167 si oy kullandı. Of DP İlçe Başkanlığına Talip Çakır seçildi.

ÇAY-KUR SİYASALLAŞIYOR

DP Of İlçe kongresi yapıldı. Of Belediyesi toplantı salonunda yapılan DP 1. Olağan kongresinde konuşan Çay-Kur eski Genel Müdürü ve DP Rize İl Başkanı Tuncer Ergüven, Ülkenin dağında, taşında partilerinin hizmet imzasının bulunduğunu belirtti. Başkan Ergüven,  Bölgeden iki Başbakan çıkmasına karşın Çaycıya hak ettiğinin karşılığını iktidarları dönemlerinde partilerinin verdiğini söyleyerek:” İktidarlarımız dönemlerinde ülkeye kazandırılan değerler bu hükümet döneminde birer birer yabancılara satılmıştır. Bunlar sadece satmışlar, iş ve aş verecek yatırım ise yapmamışlardır” dedi. Çay-Kur’da hiçbir dönem yaşanmayan siyasallaşma olduğunu iddia eden Ergüven, “İşçilere sendikal baskı yapılıyor. Müdürlere –Sendikaya kaç işçi aldınız- şeklinde sorularak, yerleri değişiyor. Bunlar gidecek ama biz burada birlikte yaşayacağız. Kin ve nefret tohumları ekiliyor. Bizim dönemimizde parti sendikaları Çay-Kur’a sokulmamıştır. Sendikal faaliyetlere siyasilerin karışmasına şiddetle karşıyız. Yapılanlar karşısında sesimizi yükselteceğiz” şeklinde konuştu.

PARTİYİ HALKA ANLATACAĞIZ

Genç ve dinamik bir kadro kurarak aldıkları bayrağı daha yükseklere dikmek için çalışacaklarını söyleyen yeni ilçe Başkanı Talip Çakır, “Büyüklerimizin desteği ve yol göstericiliği, bizlerin de çok çalışarak partimizi halkımıza anlatacağız. Menderes’ten aldığımız hizmet bayrağını liderimiz Süleyman Soylu’nun önderliğinde ve teşkilatların gayreti ile hak ettiği şekilde yücelteceğiz” dedi. Trabzon DP İl Başkanı Ahmet Zihni Uğur ise “Genel Başkanımızın öncülüğünde her kesimi kucaklayarak yolumuza emin adımlarla yürüyeceğiz. Bize desteğinizi esirgemeyeceğinizi biliyoruz” diye konuştu. Son aylarda partilerine halkın büyük ilgi gösterdiğini söyleyen GİK Üyesi Süleyman Aydoğdu ise, Genel Başkanlarının Çanakkale’den başlattığı Beyaz Yürüyüş’e halkın yoğun destek verdiğini, partilerine olan katılımların kitlesel olarak devam ettiğini belirtti. Eski Başkan Hasan Çakıroğlu’nun aday olmadığı ve tek liste halinde yapılan seçimlere 237 delegenin 167 si oy kullandı. Of DP İlçe Başkanlığına Talip Çakır seçildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.