Dr. Atalay’dan sert çıkış!

Dr. Atalay’dan sert çıkış!

Trabzonspor’un eski yöneticilerinden Dr. Erdal Atalay, yaklaşan Divan Kurulu başkanlık seçimine ilişkin düşüncelerini paylaştı.

AKİLLER HEYETİ

Trabzonspor’un eski yöneticilerinden Dr. Erdal Atalay, “Trabzonspor Kulübü Divan Kurulu, hem oluşumu hem görevleri itibariyle, Trabzonspor’un maneviyatını ve duruşunu temsil eden akiller heyetidir” diyen Atalay, şu görüşleri dile getirdi:

SEÇİM YATIRIMI!

“Sayın Ali Sürmen’in inisiyatifiyle yapılan Tüzük değişikliğiyle, Divan başkanlığına adaylık için 5 yıl yönetici olma şartı getirilerek, şartlar ağırlaştırılmıştı. Toplam bir buçuk sene yöneticilik yapan Ali Bey, Başkan olunca 5 senelik yöneticilik şartı getirmiş ve potansiyel adayların önünü kesmiştir. Kendisi, 6 senedir Divan Başkanıdır ve 3. kez bu göreve ihtirasla talip olmuştur. Bugüne kadar, Trabzonspor’da 3 dönem Divan Başkanlığı yapan kimse de olmamıştır. 6 seneden beri hatırlamadığı Trabzonspor felsefesini, yazılı hale getirme vaadi de ilginç bir seçim yatırımıdır.”

BU TELAŞ MANİDAR!

Tüzük değişikliği sonucu, 2050 üyeli Divan Kurulu’nda sadece 79 kişinin Divan Başkanlığı için aday olabildiğini kaydeden Erdal Atalay, şu ifadeleri kullandı: “Bu 79 kişinin içinde de, sağlık durumu ve diğer nedenlerle aday olabilecek kişi sayısı 15 dolayındadır. Dolayısı ile 2030 kişinin önünün hangi gerekçeyle kapatıldığı da anlaşılamamıştır. Pandemi önlemleri nedeniyle, Divan Başkanlık seçiminin tarihi belli değildir. Zamanı belli olmayan seçimle ilgili olarak, Sayın Ali Sürmen’in adaylık açıklamasındaki telaş da oldukça manidardır. Zaten Tüzük tadilatıyla 2030 kişinin önü kesilmişken, bir de aceleci bir adaylık kampanyasına neden ihtiyaç duyulmuştur?

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.