Dr. Çubukçu Medikal’den ayrılıyor!

Trabzonspor eski başkanlarından Dr. Muharrem Usta’nın sahibi olduğu Trabzon Yıldızlı Medikalpark Hastanesi’nin kuruluşundan bugüne kadar, hastanenin başhekimliğini yürüten ve çoklarına göre hastanenin temel direği olan Dr.Ahmet Çubukçu’nun bu ay sonu itibarıyla, hastaneden ayrılacağı ileri sürüldü. Dr.Ahmet Çubukçu’nun tekrar muayenehane açacağı, hastalarını muayenehanede ücretsiz bakacağı ve ameliyatları ise İmperial Hastanesinde yapacağı söyleniyor. Dr.Çubukçu’nun yakın dostlarına, ‘Hastalarımı ücretsiz tedavi etmeyi özledim’ dediği kaydedildi.

 

Katlı otopark ihale edilecek!

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Tanjant’ta yaptırdığı katlı otopark ve işyerlerinin bulunduğu binanın ihale ile satılacağı bildirildi. Daha önce bu köşede belediyenin katlı otopark ve işyeri için 200 milyon istediği bir alıcının da 150 milyon lira verdiğini yazmıştık. Belediye yönetiminden bir isim, bu tür rakamların kulaktan kulağa fısıldandığını, birilerinin böyle bir fiyat teklif edeceğini söylemiş olabileceğini belirterek, ‘Bizden önceki yönetim bazı mülkleri pazarlık usulü satmış olabilir. Biz bu mekana bir bedel belirleyeceğiz ve o bedelin üzerinde açık arttırma usulü satış yapacağız. Beklediğimiz fiyat gelmezse satmayacağız’ dedi.

katli-otopark-001.jpg

Tarikat kesimhanesi para basıyor!

Trabzon’da fenni kurban kesimi yapan bir iki mekan arasında yer alan Değirmendere’deki bir tarikat kesimhanesinde Kurban bayramının ilk günü 300’ün üzerinde büyükbaş hayvan kesildiği bildirildi. Büyükbaş hayvanların kesimi için bin lira ücret alındığını belirten bir vatandaş, ‘Kesim ücreti dışında, hayvanın derisi, işkembesi, kelle ve bacağı da hayvan kesim mekanına kalıyor. Hayvan kesim işinden kazanılan para, derneğe kalıyor’ dedi.

Bir başka vatandaş ise, Büyükşehir Belediyesinin önceki yönetiminin mezbaha açmamasını, bu tür kesim yapan derneğe bağladı ve ‘Belediyenin kesim yeri olsa, vatandaş kurbanını orada kestirecek. Normal günlerde de kasapların hayvanı kesilecek. Belediyenin mezbaha açmaması bu tür yerlere yarıyor’ dedi.

Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun mezbaha açacak olması, kasaplar ve vatandaşlar arasında olumlu karşılandı.

 

Cora’yı gazeteci mi dolduruşa getirdi?

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Maçka’da Eren Bülbül’ün mezarını ziyaret etmesine tepki göstermesi ve İmamoğlu’na yüklenmesinin perde arkasında Trabzon’daki bir yerel gazetecinin olduğu iddia ediliyor.

Eski MHP’li olan Trabzon ANAP eski ilçe başkanı Hasan İmamoğlu’nun oğlu olan Ekrem İmamoğlu, eski bir ülkücünün kardeşi olan Büyükçekmece’nin Sürmeneli Belediye Başkanı Hasan Akgün, MHP eski milletvekili Namık Kemal Zeybek’in yeğeni olan Bayburt Kitreli  İstanbul milletvekili Gökhan Zeybek, Gümüşhane Zigana köyünden olan ve ANAP Trabzon eski ilçe başkanı Tufan Aydoğan’ın yakın akrabası olan İstanbul milletvekili Av.Turan Aydoğan ve CHP parti meclisinin yeni üyelerinden Oflu Av. Sevgi Kılıç, CHP Trabzon milletvekili Ahmet Kaya, il başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve ilçe başkanı Fatih Oyman ile birlikte Maçka’da teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül’ün mezarını ziyaret etmişti.

Yerel gazete, AKP’ye yaranmak için İmamoğlu ve ekibini PKK ile ilişkilendirdi, Eren Bülbül’ün annesinin İmamoğlu’nu karşılamadığını yazdı ve haberini güçlendirmek için Salih Cora’nın açıklamasına yer verdi. AKP milletvekili Cora’nın; açıklaması gazetede yer aldıktan sonra sosyal medyada açıklamasını paylaşması, Cora’nın gazetecinin dolduruşuna geldiği şeklinde yorumlandı.

 

İmamoğlu’nun peşinden ayrılmadılar!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon gezisinin son gününde Zorlu Grand Otel’de partililerle bir araya geldi. İmamoğlu’nun Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına soğuk bakan çoğu partilinin, İmamoğlu’nun etrafında fır dönmesini eleştiren bir partili, ‘Ekrem Bey, Trabzon’u iyi tanıyor’ demekle yetindi. Bu arada Ekrem İmamoğlu’nun kampanyasında İstanbul’u adım adım gezen eski il başkanı Güzide Uzun, toplantıya katılmadı. CHP’nin demirbaşlarından Cafer Hazaroğlu’nun ise oteldeki toplantıya katılması ve İmamoğlu’nun yanından ayrılmaması dikkat çekti. CHP, Trabzon il yönetimine muhalif bir isim, ‘İl Başkanım Ömer beyi ve ilçe başkanım Fatih Suat Oyman’ı tenzih ederim. Onların dışında toplantıya katılanların büyük çoğunluğu beklenti içerisindeydi’ iddiasında bulundu.

imamoglu.jpg

 

Önceki ve Sonraki Yazılar