Dr.Yılmaz başladı!

dr-yilmaz.jpg

Sağlık Bakanlığı bir süre önce, Kamu Hastaneler Birliği, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüklerini bir müdürlüklerini, il sağlık müdürlüğünde toplamıştı. Trabzon İl Sağlık Müdürü olmak için, çok sayıda aday vardı. Bu isimlerden biri de Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Yılmaz’dı. Dr. Yılmaz, Sağlık il Müdürlüğüne atandı ve amiri olduğu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr. Halit Çınarka’dan ve Halk Sağlığı müdürü Köksal Hazaoğlu ile İl Sağlık müdürü Dr. Kemal Süleymanoğlu’ndan görevi devir aldı.

İYİ Parti’de Trabzon ağırlığı!

iyi-partide-trabzon-(2).jpgiyi-partide-trabzon-(1).jpgiyi-partide-trabzon-(1).png

Önceki gün resmen kurulan İYİ Parti’nin 10 genel başkan yardımcısından ikisi Trabzonlu. Yardımcılardan biri Koray Aydın diğeri ise Hayratlı Hayrettin Nuhoğlu. Hayrettin Nuhoğlu, ilk ve ortaokulu Of’ta okuduktan sonra İstanbul’a gitti. Liseyi ve Üniversiteyi İstanbul’da bitiren Hayrettin Nuhoğlu, Kadıköy bölgesinde etkili bir isim. İyi Parti kurucuları arasında Koray Aydın, Hayrettin Nuhoğlu’nun yanısıra Ali Sağır, Şükrü Kuleyin, Azmi Yetim, Can Gürkök’ün eşi Emine Gürkök, Suat Çağlayan, Hayriye Nurcan Yazıcı da yer aldı.  Kurucular arasında başka Trabzonlu da olabileceği söyleniyor.
İYİ Parti’nin teşkilatlardan sorumlu Trabzonlu diğer genel başkan yardımcısı Koray Aydın, Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, Türkiye’nin dört bir yanında binlerce kişinin katıldığını, katılımcıların büyük çoğunluğunun salona giremediğini söyledi. Aydın, ‘Kuruluş şölenimizdeki tablo daha başlangıç. Önümüzdeki süreçte partimize iktidar ve muhalefetten çok sayıda insan katılacaktır’ dedi.

Onur ara vermedi!

onur-003.jpg

Ekim ve Kasım ayında yapılması gereken Türkiye Odalar Borsalar Birliğine bağlı Ticaret ve Sanayi Odalarının seçimi hükümet kararıyla 2018 yılı Nisan ayına ertelenmişti. Seçimlerin ertelenmesi nedeniyle Oda ve Borsaların meclislerine girmek isteyen üyeler çalışmalara ara vermişlerdi. TTSO Meclis Başkanlığına aday olan işadamı Nusret Onur ise çalışmalarını tam gaz sürdürüyor.
 
Sırada il başkanları!

sirada-il-başkanlari.jpg

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çelik birkaç gün önce Belediye Başkanlarından sonra sıra il başkanlarına geleceğini belirterek 22 il başkanının istifasını isteyeceklerini söyledi. İstifası istenecek il başkanları arasında Trabzon il başkanı Haydar Revi’nin olup olmadığı henüz netleşmedi. AKP Trabzon il yönetiminden etkili bir isim, ‘Haydar bey istifa ederse muhtemelen Ortahisar Belediye Başkan adayı yapılır’ dedi.
AKP’li etkili isim, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in de ya milletvekili adayı ya da Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağını söyledi.

İki başkanın arasına minibüs girmiş!

iki-başkanin-arasi-(1).jpgiki-başkanin-arasi-(2).jpg

Trabzon Büyükşehir belediye başkanı Orhan Gümrükçüoğlu ile Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu arasının pek iyi olmadığı söylenirdi. İki başkan ise, bu tür söylentilerin doğru olmadığı ifade ederlerdi. Yazarımız Hakkı Emiroğlu, iki başkanın arasına bu sefer minibüs girdiğini söyledi. Emiroğlu, Gümrükçüoğlu’nun UKEME kararıyla Yomra ilçe sınırları içerisindeki Kanuni Araştırma Hastanesine minibüs durağı kurdurduğunu, Yomra Belediye Başkanı Sağıroğlu’nun ise bu karar tepki gösterdiğini söyledi. Büyükşehir sınırları içerisinde ulaştırma hizmetleri her ne kadar büyükşehir belediyesinde ise de, ilçelerde kurulacak minibüs taksi duraklarında ilçe belediye başkanlarının görüşlerinin alınması gerekir diye düşünüyoruz.

Nükhet Aras’ın vefatı üzdü!

nükhet.jpg

Trabzon Belediyesi’nde 1994-99 yılları arasında MHP’den meclis üyeliği yapmış olan, Nükhet Karakullukçu Aras’ın vefatı sevenlerini üzdü. İki yılı aşkın süredir yakalandığı amansız hastalıkla mücadele eden Nükhet Aras, MHP’de il başkan yardımcılığı da yapmıştı.
İşadamı Cumhur Aras’ın eşi olan Nükhet hanıma Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve ailesine başsağlığı dileriz.

MHP’li meclis üyeleri İYİ PARTİ’de!

Trabzon Ortahisar ilçesinin MHP’li belediye meclis üyelerinin İYİ Parti’ye geçecekleri bildirildi. MHP’den ihraç edilen Ali Sağır’ın İYİ Parti kurucu üyesi olmasının yanısıra daha önce partiden istifa eden Davut Çakıroğlu, Derviş Köz ile birlikte İsmail İnan ve Ayşe Kabadayı’nın önümüzdeki günlerde İYİ Parti’ye geçecekleri belirtildi.

Gürol Ustaömeroğlu’ndan!

Mimarlar Odası Trabzon Şubesi Başkanı Gürol Ustaömeroğlu, İstanbul’da bir üniversitede okuyan oğlunu görmek için sık sık bu kente gider. Gürol,  İstanbul’da gördüklerini, duyduklarını zaman zaman sosyal medyada paylaşır. Dün de öyle yaptı. İşte Gürol’un paylaşımı;
‘Kadıköy-Karaköy Vapurundayım. Arkada bir ağaç kütüğü dile geldi konuşmaya başladı. Hem de yüksek perdeden. Yani ses tellerinin titreşimini duyacak kadar. O derece yani. Neyse ben konuşmasının bir bölümünü aktarmak istiyorum. Noktalı kısımlar ahizenin diğer tarafındaki muhatabını temsil ediyor;
 - Naber
 ..........
- Ben de iyiyim. Vapurdayım.
 ...........
O konuyu açma haksızsın.
 ...........
Bak zaman beni haklı çıkardı.
 ...........
Tabi tabi evet şimdi öyle oldu di mi?
..........
Ama ben derken ha ha hi hi di mi
 ...........
 ...........
 ...........
Neyse fazla konuşma
 ...........
Sağol canım benim güzelim
 .........
Cumartesi pazar çekimim var.
 .........
Aşkımmm
 ..........
(Bu arada bu kütük telefondaki muhatabına şarkı mırıldanmaya başladı. Neyse ki fazla uzatmadı )
............
Seni seviyorum niye biliyor musun?
Delisin sen deliiiii zır deliiiiii
Seni seviyorum niye biliyor musun?
Hayır bir dur niye seviyorum seni biliyor musun?
Aptalsın hem de büyük aptalsın, geri zekalısın.
...........
Hadi ben de seni öpptümmm bye.’

 

Önceki ve Sonraki Yazılar