İngiltere parlamentosunda kokain skandalı!

İngiltere’de parlamento binasındaki 12 tuvaletten 11'inde kokain izine rastlanıldığı iddia edildi.

Dünya 07.12.2021, 12:29
İngiltere parlamentosunda kokain skandalı!

İngiltere'nin başkenti Londra'daki parlemento binasında uyuşturucu kullanıldığına yönelik şüphelerin ortaya çıkması sonrasında Parlemento Sözcüsü Lindsay Hoyle, endişe verici iddialara yönelik polisle birlikte çalışacaklarını aktardı. 

Hoyle,polisin olayı araştımasını istediklerini söyleyerek, kurumun itibarını küçük düşüren ve yasaları çiğneyenler için yaptırımların ağır olacağını belirtti. 

İddialkara göre parlamento binasında birçok tuvalette kokain izine rastlanıldı. İngiliz basınında yer alan haberlere göre;12 tuvaletten 11'inde kokain izine rastlanıldı. Tespit edilen kokain izlerinin Başbakan Boris Johnson'ın ofisine yakın olduğu kaydedildi. 

Haberlerde ayrıca eski bir milletvekilinin, bir uyuşturucu satıcısını parlamento üyesi gibi göstererek, meclisin maaş bordrosuna eklettiğini de iddia edildi. 1 içinde parlamentoda 2 uyuştucu satıcının tutuklandığı ve 13 kişinin de parlamento yakınlarında üzerinde uyuşturucu bulundurmaktan gözaltına alındığı ifade edildi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan bir Parlamento Bakanı Kit Malthouse, iddialara şaşırmadığını belirterek, eğer "Parlamentoda uyuşturucu izlerine rastlanmasaydı şaşıracağını" ifade etti.

 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 20 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
2
parçalı bulutlu