Efsane doktor emekli oluyor!

 efsane-doktor.jpg Eski adı SSK olan Fatih Devlet Hastanesinin efsane doktorlarından kulak burun hastalıkları uzmanı Dr. Mahmut Haydar Ustaoğlu, 16 Temmuz itibarıyla emekliye ayrılacak. SSK ve Fatih Devlet Hastanesinde görev yaptığı 30 yıl içerisinde acı tatlı anıları olduğunu söyleyen Ustaoğlu, ‘Göz açıp kapayana kadar 30 yıl geçti. Bundan böyle nasipse Kuzey Göz merkezinde hizmete devam edeceğim. Fatih Devlet Hastanesindeki 30 yıllık sürede şahsıma katkıda bulunan herkese, hizmet ettiğim tüm hastalarıma teşekkür ederim. Hakkım varsa herkese helal ediyorum’ dedi.
Dr. Mahmut Haydar Ustaoğlu, doktorluğunun yanı sıra dünyada ve ülkemizde olup biteni çok iyi tahlil eden, okuyan, araştıran bir isimdir. Ustaoğlu, sosyal medyada paylaştığı görüşlerini, düşüncelerini zaman zaman köşemize alıyoruz. Ustaoğlu kardeşimize sağlıklı ve mutlu yıllar dileriz. 

Murat Başkanın sohbet toplantısı!

  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, dün yerel gazetecilerin genel yayın yönetmenleri ve temsilcileri ile Atatürk Alanındaki eski belediye binasında bir araya geldi. Başkanın sohbet toplantısına gazetemizi temsilen genel yayın yönetmenimiz Erkan Şahinbaş katıldı. Toplantıda gündemdeki konular ele alındı. Başkan soruları cevaplandırdı. Başkanın açıklamalarını haber sayfalarımızda okuyabilirsiniz. 

Trabzon’daki Babacancılar! 

 trabzondaki-babacan.jpeg AKP kurucularından ve eski bakanlardan Ali Babacan önceki gün partisinden istifa etmişti. Ankara kulislerinde Ali Babacan’ın istifasının sürpriz bir gelişme olmadığı söyleniyor Babacan’ın eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket ettiği bildirildi. AKPden kopan ekibin yeni bir parti mi kuracağı yoksa mevcut partilerden birinde mi siyaset yapacakları bilinmiyor. Babacan’a yakın isimler, gelişmeleri takip ettiklerini önümüzdeki günlerde yeni bir parti kurup kurmayacaklarına karar vereceklerini söylüyorlar. Trabzon’da AKP’de dünden bugüne siyaset yapan parti teşkilatlarında görev yapan bazı isimler, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’ün kuracakları partide görev alabilecekleri öğrenildi.

************* 

  Babacan liderliğinde kurulacak yeni Partinin pek karşılığı olacağını düşünmüyorum. 
  Bana göre yapabileceği en iyi icraat hükümetin güvenoyu çoğunluğunu düşürebilecek miktarda milletvekilini AKP’den koparmak olur. O olmazsa en azından gurup kurmak olur.  Bunların hiçbirini yapamazsa fuzuli gündemde yer alır. Sonunda da belki de AKP’ye yarar!
  Onun İçin bekleyip göreceğiz, ha bu arada AKP muhalifi arkadaşların bu hareketi eleştirmesini de aptalca buluyorum. 
  Bu arkadaşlar neyin siyasetinde anlamak mümkün değil, siz hayırdır?
AKP‘nin öyle ya da böyle bölünmesinden rahatsız mı oluyorsunuz?
Bence siz bu işlere karışmayın. 
(Hüseyin Kıran)

**************

Turizm değerlendirme toplantısı!

turizm-calismalari.jpg  Trabzon’da turizm sezonu önceki yıllara oranla sancılı geçiyor. Trabzon’a gelen Arap turist sayısında büyük azalma olduğu belirtiliyor. Suudi Arabistan’ın vatandaşlarının Türkiye’ye gitmemeleri yönünde uyarısı, Arap turist sayısındaki azalmanın bir nedeni olarak gösteriliyor. Bunun dışında Arap ülkelerinden Trabzon’a gelen turistlerin eskisi gibi para harcamadıkları ifade ediliyor. Turizmdeki bir diğer sıkıntı ise, turistlerin apart otellerde ve apartman dairelerinde konaklaması olduğu kaydediliyor. Öte yandan hükümetin turizm vergisi adı altında resmi işletmelerin yıllık ciroları üzerinden yüzde bir vergi alma girişimi ve toplanan paranın merkezde kalması Trabzon’daki turizm işletmecilerinin tepkilerine neden oluyor. Trabzon’daki turizmciler, her kentte toplanan vergilerin o kentte kalmasını çok cüzi bir miktarının Ankara’ya gönderilmesini istiyorlar. Turizmciler ayrıca, korsan turizm yapanlara karşı önlem alınmasını istiyorlar.
  Trabzon’da dün valilikte bir turizm değerlendirme toplantısı yapıldı. Vali İsmail Ustaoğlu başkanlığında yapılar toplantıda turizm de ki son durum masaya yatırıldı. 
Vali Ustaoğlu, “Trabzon kültürel değerler ve doğal zenginlikler bakımından son derece önemli bir potansiyele sahip bir ildir. Trabzon’a gelen Yerli ve yabancı turist sayısında önemli artışlar var. Gerek turizm altyapısı gerekse konaklama ve ağırlama konularında misafirlerimizin memnuniyeti bizim önceliğimizdir” dedi. 
Turizm il müdürü Ali Ayvazoğlu da toplantıda bir sunum yaptı. 

**********************

  Şu ‘kefen parası’nı AKP’li dostlarımıza bir daha hatırlatmakta fayda görüyoruz.
Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın, görevden alınmasının ardından  AKP ihtiyat akçeleriyle ilgili yasa teklifini meclise sundu.
Teklife göre, Hazine Bakanlığı ihtiyat akçelerinin tamamına el koyabiliyor (eski parayla 46 Katrilyon) ve koyacak ta! 
MHP'nin desteğiyle tabi!
Nedir bu İhtiyat akçesi ya da yedek akçe?
Bir ülkenin olağanüstü durumlarda (sel, deprem. savaş hali vs) kullanabileceği.
Halkımızın deyimiyle; KEFEN PARASI! TC kurulduğundan beri hiçbir iktidar bu paraya dokunmamıştır! Hatta 2.dünya savaşının, o yokluk günlerinde dahi..
Ülkemiz ekonomik olarak iyi bir durumda olsaydı. O paraya gereksinme duyar mıydı?
Duymazdı! Kefen parasına dahi muhtaç olduysak , bıçak kemiğe dayanmış demektir dostlar..!
Eti geçti duydun mu? Bıçak kemikte!
Duymadınsa duy artık, Behey Allah'ın kulu!
Bıçak kemikte! Duy da silkin n’olursun, Bu ne biçim uyku bu, Bıçak kemikte! (Haydar Denizci)

Önceki ve Sonraki Yazılar