Eğitimde fark  yaratan projeler

Eğitimde fark yaratan projeler

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü, Sanat, Bilim ve Teknoloji Projeleriyle eğitimde fark yaratıyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Türkiye Ulusal Ajansınca desteklenen “Bilim Sanat ve Teknolojinin Uyumu İle Yenilikçi Eğitim” isimli Erasmus+ KA201 Stratejik Ortaklık Projesinin öğretmenlere yönelik düzenlenen Öğrenme Etkinliği gerçekleştirildi. İki yıl sürecek olan projede Trabzon Üniversitesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi ile Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yerel ortak olarak yer aldığını belirten proje koordinatörü Muhammet Türkmen, “Polonya’dan Zywiec Belediyesi ile Kuznia Sztuki Sanat Derneği ve Ziraat Meslek Lisesi, Bulgaristan’dan Pernik Bölge Eğitim Müdürlüğü ile Balkan Sürdürülebilir Kalkınma Ajansı ve Turizm Meslek Lisesi de projede yurt dışı ortakları olarak yer almaktadır” dedi.

ÖZGÜN OYUN TASARIMI

Bulgaristan ve Polonya dan mesleki eğitim veren liselerde görev yapan 2 okul müdürü ve 6 öğretmenden oluşan 8 kişilik katılımcıların yanı sıra Trabzon’dan öğretmenlerin katıldığı öğrenme etkinlikleri gerçekleştirdiklerini belirten Türkmen, “Proje kapsamında Müdürlüğümüz Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Kodlama Merkezinde Oyun Programlama alanında yapılan öğrenme etkinliğinde öğretmenler Scratch Programıyla özgün oyun tasarımları geliştirerek uygulama kılavuzu geliştirdiler. Trabzon Fen Lisesinde Yenilikçi Öğrenme Materyalleri İle Bilim ve Sanat konulu fizik dersi eğitimine yönelik olarak geliştirilen yenilikçi öğrenme materyalleri bir grup öğrenciyle test edildi. Öğrencilerin ilgisini çeken öğrenme materyali ile fizik dersinin daha eğlenceli ve uygulamalı etkinliklerle daha kalıcı ve kolay olarak öğrenmesi sağlanacaktır” diye konuştu.

TURİSTİK ZİYARETLER

Atölye çalışmalarının sonunda katılımcı öğretmenlere katılım sertifikası ve bölgeyi hatırlamaları için küçük hediyeler verildi. Öğrenme etkinliklerinin yanı sıra bölgenin tarihi ve turistik yerlerini görme fırsatı bulan katılımcılar Trabzon Şehir Müzesi, Çal Mağarası ve Sümela Manastırını da ziyaret etme fırsatı buldular.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.