Dogecoin'de sert düşüş! İşte son durum

Elon musk’ın açıklamalarının ardından bu sefer Dogecoin sert düştü daha önce yaptığı açıklamalarda Dogecoin yükselmişti peki şimdi neden düştü; Dogecoin ne kadar? detaylar haberimizde.

Ekonomi 22.06.2021, 11:30 22.06.2021, 11:39
Dogecoin'de sert düşüş! İşte son durum

Dogecoin, geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın açıklamalarının ardından rekor seviyelerde yükseliş yaşarken, yeni yapılan açıklamaların ardından sert bir düşüş yaşayarak yatırımcısına baya  zarara uğrattı. Peki, Dogecoin ne kadar? İşte, 22 Haziran Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin fiyatları hakkında bilgi.

etherium-bitcoin-dogecoin.webp

Kripto para birimlerinde dalgalı seyir devam ediyor. Herhangi bir regülasyona tabi olmamalarından dolayı düşüş yaşandığı anda büyük kayıplar oluşuyor. Dogecoin de bunlardan biri oldu.

dogecoin-grafik.webp

 

2021'DE YÜZDE 3700 YÜKSELDİ


Bugün yaşanan düşüşte başlangıçta yatırım yapanların satışa geçmesinin etkili olduğu düşünülüyor.Sadece 2021 başından bu yana son düşüşe rağmen Dogecoin yüzde 3700 değer kazanmış durumda. Ancak zirveden alım yapanlar ise 6 haftada yüzde 74'lük kayıp yaşadı.

dogecoins.webp

 

DOGECOİN NE KADAR?

 

Geçtiğimiz aylarda yüzde 200’den fazla değer kazanarak yatırımcısını mutlu eden Dogecoin bu sefer aynı yatırımcıları isyan noktasına getirdi. Milyarder iş insanı Elon Musk, Milyarder iş adamı Elon Musk’ın katıldığı talk Show olan SNL’de Dogecoin’e ilişkin önemli açıklamalar yapması beklenirken ciddiyeti olmayan konuşması sonrası Dogecoin sert düşüşe geçti. Dogecoin tarihi zirvesinden yüzde 71 oranında geriledi. Düşüşüne devam eden Dogecoin an itibariyle 1,7752 TL seviyelerinden işlem görüyor.

dogeday420.webp

 

Dogecoin sert düşüşe geçti. Dogecoin tarihi zirvesinden yüzde 71 oranında geriledi Dogecoine yatırım yapanlar bir açıklama beklerken cinddiyetsiz bir konuşma sonrası Dogecoin  düşüşe geçti.

doge.webp

 

Dogecoin 2013 yılında 8 yıl önce piyasaya çıktığında 0.002 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Türk Lirası’nı baz alarak hesapladığımızda ise kur o dönemde 1.75 liraydı ve 1 Dogecoin’in fiyatı 0.0035 lira seviyesindeydi.

dogecoin.webp

 

Uzun yıllar fiyat ve miktar hareketinden yoksun işlem gören Dogecoin 2020 yılında milyarder iş adamı Elon Musk’ın tweetiyle popüleritesini artırmaya başladı. Ancak kripto para piyasalarındaki durgunluk ve satış dalgası Dogecoin’i de vurmuş oldu.

elon-musk.webp

 

Gamestop hissesinde dev yatırım kuruluşlarını zor duruma düşüren Reddit kullanıcıları Dogecoin alarak farkındalık ortaya çıkardı. Örgütlü hareket eden Reddit kullanıcıları Dogecoin satın alarak kripto parayı bir anda yüzde 800 yükseltti. Böylece Dogecoin en çok tercih edilen 10 kripto para birimi arasına da girmiş oldu.

 

elon-musk-dogecoin.webp

 

DOGECOİN NEDEN DÜŞTÜ?

 

Dogecoin neden düşüyor? Dogecoin sponsorluğundaki NASCAR sürücüsü Stefan Parsons’ın arabası dün kaza yaptı. DOGE fiyatı bu kazanın ardından düşüşe geçti. Springrates CEO’su Sean Taylor liderliğindeki Dogecoin sahipleri, dün Nashville’deki NASCAR Xfinity Serisi Yarışı için Amerikalı yarışçı Stefan Parsons’ın 99 numaralı arabasına sponsor oldu. Ancak Dogecoin ile süslenmiş Chevrolet Camaro doğrudan duvara çarptı ve yarışı son sırada bitirdi.

dogecoin-dusus.webp

 

BİTCOİN NE KADAR?

 

Bitcoin fiyatları da dalgalı seyrine devam ediyor. Kripto para piyasasının ağır abisi bitcoin güne küçük bir değer kaybıyla başlarken, 291.700,00 TL seviyelerinde işlem görüyor.

bitcoin.webp

 

 

ETHEREUM NE KADAR?

 

Geçtiğimiz haftalarda yukarı yönlü hareket eden ethereum da bu hafta düşüş trendinde. Son 24 saat içinde yüzde 4,1 oranında değer kaybeden ethereum, 17.164,90 TL’den alınıp satılıyor.

etherium.webp

Yorumlar (0)