İkinci el araç piyasası durma noktasına geldi

Döviz kurunda yaşanan gerilemeyle birlikte sıfır otomobil fiyatlarındaki düşüş, ikinci el satışlarını adeta durma noktasına getirdi.

Ekonomi 29.12.2021, 15:09 29.12.2021, 15:23
İkinci el araç piyasası durma noktasına geldi

Döviz kurundaki gerilemeyle birlikte ikinci el otomobil piyasasındaki belirsizlik sürüyor. Döviz kurlarındaki gerilemeyle birlikte bazı markalar,sıfır otomobil fiyatlarında indirim yaptı. 

Oto galericiler iş yapamaz halde

Yaşanan indirimin etkisiyle ikinci el araç piyasasında yüzde 15'lik bir düşüş yaşanıyor. İkinci el araç piyasası adeta durma noktasına geldi. Araçlarını pahalıya satın alan vatandaşlar ucuza satmak istemiyor. Yeni araba alacak olan vatandaşlar ise ucuza almak istiyor. Bu durum karşısında piyasadaki belirsizlik sürerken oto galericiler iş yapamaz hale geldi. 

Kaos içinde bekliyoruz

İkinci el araç piyasasındaki durumu değerlendiren Eskişehir Oto Galericiler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kalender Yaşasın,“İkinci el araç piyasası, belirsizlik içinde. Almaya gelenler düşüş beklentisi içinde. Satmaya gelenler yüksek rakamdan satmaya çalışıyor. Şu anda piyasa durmuş vaziyette. Dövizden dolayı ne alabiliyoruz ne de satabiliyoruz. Almaya gelen düşük satmaya gelen yüksek fiyatlardan aracını değerlendirmek istiyor. Düşüş tabi ki oldu. Geçen hafta hiç araç satamadım. Satışlarımız sıfıra indi.Yılbaşından sonra yine zam beklentisi de var. Kaos içinde bekliyoruz." dedi.
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 17 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
2
karışık duş