Kurban Bayramı ikramiyelerine zam gelir mi? İkramiyeler ne zaman verilecek?

Emekliler bayram ikramiyesinin ne zaman verileceği hakkında ve zam gelecek mi? gibi araştırmalar yapmaya başladı.

Ekonomi 23.06.2021, 14:54 23.06.2021, 15:06
Kurban Bayramı ikramiyelerine zam gelir mi? İkramiyeler ne zaman verilecek?

Emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman verileceği ve Kurban Bayramı ikramiyelerine zam gelip gelmeyeceği hakkında  son zamanların en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Daha önce  3 dönemdir ödenen emekli bayram ikramiyeleri ilk olarak 1000 TL olarak ödenmeye başlamıştı  zam gelip gelmeyeceği hakkında vatandaşların merak konusu oldu.

emekli-bayram-ikramiyeleri.webp

 

 

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİNİN VERİLECEĞİ TARİH

Emekli bayram ikramiyeleri genellikle bayramdan 1-2 hafta önce ödeniyor ve Kurban Bayramı 20 Temmuz’da olduğu için Temmuz ayının ikinci haftasında emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih olarak tahmin ediliyor.

Diğer yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı ikramiyelerinin tarihini açıklarken, Kurban Bayramı için de tarih vermişti ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin 2021 yılında 12-16 Temmuz tarihleri arasına ödeneceğini açıklamıştı. Ancak bayram ikramiyelerinin ne zaman ödeneceğine ilişkin yeni bir açıklama gelmedi.

bayram-ikramiyeleri.webp

 

KURBAN BAYRAMINDA İKRAMİYELERE ZAM GELİR Mİ?

Emekli bayram ikramiyeleri üç dönemdir 1000 TL olarak ödeniyor. 2021 Ramazan Bayramı’nda 100 TL artırılan bayram ikramiyeleri bin 100 TL olarak ödenmeye başlandı. Her ne kadar Kurban Bayramı için emeklilerde zam beklentisi bulunsa da gündemde zam ile ilgili bir bilgi bulunmuyor.

para.webp

 

BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK OLANLAR

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) yaşlılık aylığı, emekli aylığı, vazife malullüğü aylığı, ölüm aylığı, malullük aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar ile gaziler, şehit yakınları, muharip gaziler, şampiyon sporcular, güvenlik korucuları ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri bayram ikramiyesi alabiliyor.

Yorumlar (0)