TEYFED, 1. olağan genel kurulunu yaptı

Tesis Yöneticileri Federasyonu (TEYFED) in 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı 7 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirildi.  Kurucu Genel Başkan Yahya SAĞIR delegelerin oy birliği ile başkanlığa seçildi.

Ekonomi 08.11.2021, 14:08
TEYFED, 1. olağan genel kurulunu yaptı

İzmir Balçova Termal Tesisleri Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurul toplantısında divan başkanlığına Ozan ÖZEN, katipliklere de Elif GÖKÇELİK ve Av. İbrahim GÜLLÜ seçildiler. Genel kurulda “Yerli ve Milli” Tesis Yönetimi Federasyonu TEYFED’in kuruluş aşamasından sonraki faaliyetlerini anlatan Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Yahya SAĞIR, federasyonun kuruluş amacını hatırlatarak, sektörün kat malikleri açısından en önemli algı sorunu olan yeterlilik, eğitim, sertifikalandırma ve profesyonel yöneticiliğin maliyet problemlerinin çözümü için çalışmalarda sona gelindiğini belirtti.

TEYFED'in ilk genel kurulu

Genel Kurulda Türkiye’nin ilk ve tek Tesis Yöneticileri Federasyonu (TEYFED)’in Yönetim Kurulu Üyeliklerine; Yahya Sağır, Av. İbrahim GÜLLÜ, Kudret TÜRK, Hüseyin BOYALIOĞLU, Sinan ÇELİK seçildiler. Genel kurul toplantısının kapanışı sonrasında söz alan Başkan SAĞIR, “TEYFED olarak 2022 yılı içinde sektör çalışanlarının mesleki yeterlilikleri ile Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitimlerin yaygınlaştırılması için yapılan destek ve işbirliği ön protokolü çalışmalarının sonuçlarının alınacağını, sektörde hali hazırda hizmet vermekte olan "Yönetim Firmalarının Lisanslanması" hususunda ise Bakanlık ile görüşmeleri nihayetlendireceğiz.” açıklamasını yaptı.

Yerli ve milli kalmaya devam edeceğiz

Yeni dönem için seçilen başkan Yahya Sağır, "Tesis Yöneticileri Federasyonu (TEYFED)’in yeni dönem amacının; Ticaret, Çevre Şehircilik ve İçişleri Bakanlıkları ile iş birliği yaparak yeni düzenlemeler ile; eğitimden belgelendirmeye, sektördeki az sayıda da olsa güveni suistimal, çeteleşme gibi suçlara bulaşan, “Profesyonel Bina, Site ve Entegre Tesis Yöneticisi” kavramları hakkında malikler, kiracılar ve halk nezdinde olumsuz ve sektörün itibarını zedeleyen şirket ve kişilere uygulanması gerekli olan cezai yaptırımlardan, yeterliliği olan asgari personel sayılarının belirlenmesine, KVKK kapsamında sektördeki yöneticilerin, bina ve site yönetimlerinin, entegre yönetim şirketlerinin ya da profesyonel yönetim firmalarının “veri sorumlusu” gerekliliklerinin hizmet vermelerini ve görevlerini yerine getirmeleri önündeki engellerin yine Kişisel Verileri Koruma Kurulunca mutabık kalınacak uygulamaların yürürlüğe alınmasından, evrak saklama yükümlülükleri ve ilgili kurulacak müdürlük ile takip edilebilen uygulamada son derece sorunlu olarak tutulan karar ve işletme defterlerine ilişkin olarak, anagayrimenkule ait olan defter kayıtlarının her halükarda ve elektronik ortamda tutulmasının, muhasebesel kayıt ve yazılım sistemlerinin oluşturulmasına, seçilmiş yöneticilerin kurumlarca tespitini sağlayacak tapu idaresi işlemleri ile devlet kurumları ve noterliklerdeki ilişkilerini düzenleyecek olan “yöneticiler sicili” uygulamasından, kat malikleri ve yönetimlerin maliyetlerini yükselten tebligat masraflarının, profesyonel yönetim hizmetleri ile özellikle çalışanların sağlandığı şirket faturalarının üzerindeki %18 KDV yükünün düşürülmesi konularında planlanmış çalışmaları gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin tesis yönetimi sektörünün ilk ve tek federasyonu olarak yerli ve milli kalmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Konfederasyon müjdesi

Dönem içinde TEYFED misyonu ve vizyonuna katkı yapacak, şeffaf, hesap verebilir, üyelerinin katalog, güveni kötüye kullanma, özel veya resmi evrakta sahtecilik suçlarına bulaşmayan yeni dernekleri de üye olarak alacaklarını, belirten Yahya SAĞIR, kendisini bu göreve layık gören haziruna teşekkür etti ve 2021 yılı sonuna kadar kurulacak konfederasyonun müjdesini verdi. Genel kurulda, yapılan tüzük tadilatı ile federasyonun genişleme süresinde ihtiyaç duyacağı “etik, ahlak kuralları”, “disiplin ve etik kurulu “ ve “çalışma grupları” dernek tüzüğüne eklendi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2021
İmsak 05:50
Güneş 07:21
Öğle 12:16
İkindi 14:39
Akşam 17:01
Yatsı 18:26
8
parçalı bulutlu