Türk-İş'ten asgari ücret mesajı!

Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay,asgari ücret komisyonunda açıklamalarda bulundu.

Ekonomi 07.12.2021, 15:44 07.12.2021, 16:01
Türk-İş'ten asgari ücret mesajı!

"Kamuoyunda oluşan rakamlarında altında bir rakama anlaşma yapmamız mümkün değil" diyen Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay,"İnşallah umduğumuz gibi olur ve hep beraber zevkle imzalarız." ifadelerini kullandı. 

Asgari ücret beklentisi yüksek

Türk İş Genel Başkanı Atalay şu açıklamalarda bulundu:

"Ortaklaşa hükümet işçi işveren beraber imzalayalım bizim beklentimizin altında kalacak bir rakam olursa buna katılmayacağını bakan beye de söyledim. Sayın Cumhurbaşkanımıza da ilettiler arzumuz bir an evvel önümüze bir rakam gelsin de bu işi bağlayalım. Arzu ettiğimiz rakam gelmezse hemen bağlamanın da bir anlamı yoktur. Siyasilerin açıklamalarına bakıyorum. Toplumun tüm kesimleri bu fikri beyan ediyor. Bir araştırma var araştırma yapan tarafta biziz. Ben her seferinde yolda gelirken Gerede’de pompacı ile konuştum ve onun bana ne dediğini biliyorum. Eryaman’da fırındaki kızla konuşuyorum. Toplumun beklentisi yüksek. İnsanların tebessüm edeceği bir rakamla buradan kalkmak istiyoruz.

Ocak ayında aldığımız ücreti aralık ayına geldiğimizde alamıyoruz. Bunu kamu çalışanı da asgari ücretli de alamıyor. Kamuoyunda oluşan rakamlar ortada. Bu rakamların altında bir anlaşma yapmamız mümkün değil. İnşallah umduğumuz gibi olur ve hep beraber zevkle imzalarız."

Yorumlar (0)