‘EKREM İMAMOĞLU  TARİH YAZACAK’

‘EKREM İMAMOĞLU TARİH YAZACAK’

Memleketi Trabzon’da temaslarını sürdüren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 5 yıl birlikte çalıştığı Ekrem İmamoğlu’nun İBB’de tarih yazacağına inancının tam olduğunu söyledi. 

Başkan Çalık, beraberindeki CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman ile birlikte Trabzon Barosu'nu ziyaret etti.

Trabzon Baro Başkanı Sibel Suiçmez ve yönetimi ile görüşmelerde bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık burada yaptığı konuşmada, “Adalet arayışında en ön saflarda yer aralan, adalet savunucularının odasında bulunmaktan mutluluk duydum” dedi.

YIKILMAZ DENİLEN KALELER YIKILDI

Gezi programından haberdar olan İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun selamlarını ileten Çalık, "Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile 5 yıl boyunca Beylikdüzü Belediyesi'nde teknik koordinatör başkan yardımcısı olarak görev yaptım. Birlikte mücadele ettik, güzel işler yaptık. Güzel işler yapmaya devam ediyoruz. Bazı şeyleri dönüştürmeden rahata ermemiz mümkün değil. Ama yıkılmaz denilen kaleleri Sayın Ekrem İmamoğlu yıktı. Hakkının kimse tarafından yenilemeyeceğini sadece Türkiye'ye değil, dünyaya haykırdı. O aslında bir değişimin bir başlangıcıydı” ifadelerini kullandı.

ÖNÜMÜZE KONAN ENGELLERİ AŞACAĞIZ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'da tarih yazacağını belirten Başkan Çalık, "İstanbul'da bir dönüşümün, değişimin yaşanabileceğini biz Beylikdüzü'nde insanlara gösterdik. Bu 10 yılın sonunda da Sayın Ekrem İmamoğlu ile 2014-2024 yılları arasında doğru dokunuşlarla bir kent nasıl dönüşüyor, gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Ekrem İmamoğlu'nun büyükşehirde tarih yazacağına ben yürekten inanıyorum. Birçok zorluğa ve karalamaya rağmen biz mücadeleden yılmıyoruz. Önümüze nasıl engeller konulursa konulsun, nasıl engellemelerle karşı karşıya kalırsak kalalım, bunların üstesinden gelip, Türkiye'nin değişimine ve dönüşümüne imza atmakta kararlıyız” şeklinde konuştu.

BÜTÜN BELEDİYELERE EŞİT HİZMET

Başkan İmamoğlu'nun İstanbul'daki bütün belediyelere eşit hizmet sağladığına dikkat çeken Çalık, “Sayın Başkan İmamoğlu'nun vizyon sahibi olduğunu biliyorum, İstanbul'un 39 ilçesine adaleti getireceğini de biliyorum, getiriyor da… Geçmiş dönemlerde büyükşehir belediye başkanını görmek mucizeydi. Başkan İmamoğlu 39 ilçeyi de dolaştı, ikinci turunu da yaptı. Her an adım adım denetliyor, geçmişte ötelenen, siyasi yönetim anlayışı ile ilişkilendirilen büyükşehir yatırımları bugün 39 ilçeye eşit şekilde dağıtılıyor. İstanbul'un dün halı altına süpürülen birçok sorununu başkanımız halı altından çıkardı ve tek tek çözülüyor” dedi.

TRABZON BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Trabzon'un çok kadim bir şehir olduğunu ifade eden Çalık, “Trabzon’da doğmuş, Trabzon’da yaşamış, birisi olarak Trabzon'un zorluklarını biliyorum.  Trabzonlu hakkına sahip çıkar, asla yedirmez. Trabzon'un değerlerine fayda sağlayan her anlayışa hizmet etmek lazım. Bize ne zaman ihtiyaç duyulursa biz buraya koşa koşa gelmeye hazırız” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.