Ekspres'in 4. Vali beyin 46. yaşı

Ekspres'in 4. Vali beyin 46. yaşı

Dün Kuzey Ekspres’in 4. kuruluşu, Trabzon Valisi Nuri Okutan’ın ise 45. doğum yıldönümü idi.

Gazetemizin kuruluş yıldönümünü sade bir törenle, gazete çalışanlarıyla birlikte kutlamayı düşünmüştük.

Zorlu Grand Otel Müdürü Ali Şahin’e bir gün öncesinden pasta siparişimizi verdik.

Öğle saatlerinde önce Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, ardından KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen aradı ve ‘geliyoruz’ dediler. Kısa bir süre sonra Valilik Basın Müdürü Salih Özkan’ın telefonu, ‘Vali bey öğleden sonra ziyaretinize gelecek’.

Vali beyin geleceğini öğrendikten sonra bir gazeteci arkadaşımız ‘Bugün Vali beyin doğum günü. Bunu kimse bilmiyor, Vali beye bir sürpriz yapalım’ dedi.

Salih Özkan’ı aradık.

‘Sayın valimiz eğer müsaitse saat 13.30’da gelebilir mi?’ dedik.

Özkan, birkaç dakika sonra bize döndü ve ‘gelecek’ dedi.

İki kutlamayı bir arada yapmanın telaşı içersinde, hazırlıklara başladık.

Önce Belediye Başkanı Canalioğlu, özel kalem müdürü Mehmet Çağdaş, Kültür Müdürü Saadettin Önsel, basın danışmanı Faruk Ata,  sonra KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, Doç. Dr. Hayati Aktaş, Yard. Doç. Dr. Süleyman Erkal geldi. Bir süre sonra da Vali Nuri Okutan, basın müdürü Salih Özkan geldi.

O esnada Trabzon’daki gazete ve TV’lerin hemen hemen tüm muhabirleri gazete idi.

TGC Başkanı Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu, Ulaş Özdemir, Gökmen Yılmaz, Aydın Gelleci,  Tekin Atay, Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Osman Kurt, DHA muhabiri Bahadır Öktem, Özgür Özdemir, Ahmet Çağlar Yıldırım gözümüze ilk çarpan isimlerdi.

Serdar Bali, Ali Sürmen, Yusuf Hayırlıoğlu, Levent Erkuloğlu, Yusuf Reha Alp, Oktay Yavuz, Fikret Yavuz; Mustafa Erdem, İsmail Yavuz; Dr. İbrahim Şahin, Sinan Cirav, Hasan Beşli, Erdal Serdar, Murat İskender, Can Karyağdı ilk gelenlerdi.

O esnada, gazeteye çiçek yağıyor, telefonlar da susmuyordu.

Sonra Emniyet Müdürü Arif Akkale, Güvenlik Şube Müdürü Ercan Demir ve Emniyet Müdür Yardımcıları.

Bir süre sonra Hayrettin Hacısalihoğlu, Ali Sali, Akçakale Belediye Başkanı Ali Türen Öztürk,  Ergun Ata, Süleyman Atal, Ziya Yılmaz, Denizbank Şube Müdürü Burhan Eyüboğlu, Mustafa Kalfa.

Dün çok sayıda telefon da aldık.

İlk arayan Belediye Başkan yardımcısı Gürsel Gençsoy’du.

Sonra, Kenan İskender ve Trabzonspor eski yöneticilerinden başkan adayı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türksesi Gazetesi sahibi Erol Üzen, Aydın Akdeniz, Murat Taşkın, Cevat Kol aradı.

sGazetemiz yazarlarından Mustafa Kaynar sitem etti. Sebahattin Ahıskalı’ya o yoğunlukta ancak teşekkür edebildik. Usta Otel Müdürü Şener Eyüboğlu’da bizi unutmadı.

Almanya’dan, Hollanda’dan, İngiltere’den ve ABD’den arayanlar oldu.

Kuruluş yıldönümümüzü internet sayfamızdan öğrenmişler.

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Eren, Defterdar Kenan Karadeniz, Trabzonspor Yönetim kurulu Üyesi Zeyyat Kafkas. Karadeniz Gazetesi Genel Yayın Müdürü Osman Diyadin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ergin Aydın, Trabzonspor Genel Müdür Yardımcısı Altuğ Atalay, Şener Yavuz,  İlkhaber Gazetesi Genel yayın Müdürü Ahmet Külekçi, Bil Dershanesi, Müsiad Başkan Yardımcısı Ahmet Sarı, Kamil Anahar, Özer Çağlayan, Haber 61 net ailesi; Ertan Kurutaş, Menekşe Çiçekçilik ve onlarca okurumuz, dostumuz bu mutlu günde bizleri yalnız bırakmadı.

Gazetemizin kuruluş yıldönümü için özel bir program düzenlememize rağmen, Valimizin, Belediye Başkanımızın, Rektörümüzün, Emniyet Müdürümüzün, dostlarımızın, arkadaşlarımızın, gazeteci kardeşlerimizin, okurlarımızın bizi yalnız bırakmaması, gazete sahibi olarak yalnız beni değil, tüm çalışma arkadaşlarımızı heyecanlandırdı, mutluluğumuza mutluluk kattı. İsimlerini yazmadığımız okur ve dostlarımızdan özür diliyoruz.

 

Vali beyin doğum günü

 

06 Aralık tarihinin Trabzon Valisi Nuri Okutan’ın doğum günü olduğunu tesadüfen öğrendik.

Kuruluş yıldönümü pastasını keserken, ‘Bugün Ekspres’in kuruluş, sayın valimizin de doğum günüdür. İki önemli günü bir arada kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz’ dedim.

Vali bey ve gazetedekiler bir anda şaşırdı.

İlk sözü Okutan’a verdiğimde,  ‘Evet bugün benim de doğum günüm. Ama ben bugüne kadar doğum günümü hiç kutlamadım. Bu benim ilk doğum günü kutlamamdır’ dedi.

Sonra Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu ve Rektör Prof. Dr. İbrahim Özen kısa bir konuşma yaptılar.

Hem Ekspres’in hem de Vali beyin doğum gününü kutladılar.

Sade bir kuruluş yıldönümü etkinliğimizin, olağanüstü bir katılımla gerçekleşmiş olması bizleri gerçekten mutlu etti.

Bu mutlu günde bizleri yalnız bırakmayan okurlarımıza, dostlarımıza ve meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.