Emekliler için  yılmayacağız!

Emekliler için yılmayacağız!

İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs'ün "Emeklilerin sorunlarının incelenmesi ve çözüm yollarının araştırılması" amacıyla verdiği önerge AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

Verilen araştırma önergesinin gerekçesini açıklamak üzere İYİ Parti Grubu adına söz alan Örs; “Mart ayından bu yana ülkemizde etkisini gösteren pandemi sürecinden en çok etkilenen kesimlerin başında emeklilerimiz gelmektedir. Maaşları asgari ücretin altında olan milyonlarca emeklimiz var. Bu vatandaşlarımız çok zor şartlarda hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Her gün gelen zamlarla artık baş edemez durumdadırlar. Birçoğu ekonomik şartlarından dolayı adeta evlerine hapsolmuş durumdadır. Fiyatlar düşer diye semt pazarlarına geç saatlerde giden, o zaman bile kilo ile alışveriş yapamaz hale gelen emeklilerimiz var. Beslenme, ısınma ve elektrik giderlerinin yanında bir takım elbise dahi alamaz durumda olan emeklilerimiz var. Ömürlerinin uzunca bir kısmını ülkemiz ve topluma hizmetle geçiren bu insanlarımızın, yaşlandıklarında ve bakıma muhtaç olduklarında insan onuruna yakışır bir şekilde yaşama talepleri vardır" ifadelerini kullanırken, emeklilik için yaşa takılanların sorununa da dikkat çekti.

Milletvekili Hüseyin Örs, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen önergenin AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilmesi sonrası  sosyal medya hesabından, "Emeklilerin Sorunlarının İncelenmesi ve Çözüm Yollarının Araştırılması amacıyla İYİ Parti olarak TBMM Başkanlığına sunduğumuz önerge AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. Yılmayacağız. Emeklilerin sorunlarını TBMM gündemine taşımakta ısrar edeceğiz” mesajı verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.