En büyük çıkışı Trabzon’da yapacağız

En büyük çıkışı Trabzon’da yapacağız

DP Trabzon 9. Olağan İl Kongresine katılan DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, “Ben Karadenizliyim, inatçı bir adamım ve bu ülkenin en genç başbakanlarından biri olacağım. Yerel seçimlerde Trabzon meydanında bulunan Türk Bayrağının yanına Demokrat Part

GENÇ VE DİNAMİK KADROLAR

Demokrat Parti Trabzon 9. Olağan İl Kongresi Genel Başkan Süleyman Soylu’nun katılımıyla yapıldı. DP Trabzon İl Başkanı Ahmet Uğur Zihni, ilçe kongrelerini başarılı bir şekilde tamamlayarak çalışkan ve dinamik kadrolar oluşturduklarını söyledi. Zihni, il kongresini de sorunsuz ve başaralı bir şekilde gerçekleştireceklerine inandığını dile getirdi. Zorlu otelde gerçekleştirilen 9. Olağan Kongreye katılım bir hayli yüksekti. DP Genel Başkanı Süleyman Soylu yaptığı konuşmada, Türkiye’de ne zaman Demokratlık bayrağı yere düşmeye başlasa Demokrat Parti’nin o bayrağı her zaman ayağa kaldırdığını söyledi. Aylardır Türkiye’yi karış karış dolaştığını kaydeden Soylu, “Her gittiğim yerde insanımızın ümitsizliğini gördüm. Ben onların ümitsizliklerini ümide çevirmeye çalışıyorum” dedi.

 

DEVLETİN DEMİR YUMRUĞU

Son yaşanan terör olayına değinen Soylu, “Son günlerde büyük acılarla karşı karşıyayız, Aylardan beri Barzani’yle barış mesajları veren hükümete sesleniyorum; devlet yönetmek zor iştir elbette ama devletin bir de demir yumruğu olur ve zamanı geldiğinde o yumruğu öyle bir indirir ki ona baş kaldırmaya çalışanları toz eder. Ben, Aktütün karakoluna yapılan saldırıyı bir terör baskını olarak görmüyorum, T.C. sınır karakoluna yapılan saldırı o ülkenin ırzına ve namusuna yapılan bir saldırıdır” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin bölünme ve parçalanmayla karşı karşıya getirilmek istendiğini ifade eden Soylu, “Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Barzani’nin başı ezilmelidir” şeklinde konuştu.

 

ŞİMDİ SİNİRLEN SAYIN BAŞBAKAN

Konuşmasında Başbakan Erdoğan’a yüklenen Soylu, Başbakan’ın yolsuzluklar karşısında sinirlendiğini belirterek, “Sayın Başbakan Deniz Feneri yolsuzluğunun ortaya çıkmasında çok sinirlenmişti. Ne yapacağını şaşırmıştı. Sayın Başbakan’ın bu milletin değerleri söz konusu olduğunda da sinirlendiğini görmek istiyoruz. Askerlerimiz ölüyor, şimdi de sinirlensene sayın Başbakan, sinirlen de görelim” dedi. Tek başına iktidarların ülkeler için şans olduğunu belirten Soylu, “AKP’nin iktidar olduğu 2002 yılından bugüne Türkiye’de ne değişti. Ülkeye hangi yatırım yapıldı?” şeklinde konuştu.

 

KARADENİZLİYİM İNATÇIYIM

Başbakan Erdoğan’ın AKP’nin Merkez Sağ’ı temsil ettiğini söylediğini hatırlatan DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, “Sayın Erdoğan; demokratlık ve merkez sağ sana babasının elbisesini giyen çocuk gibi bol gelir” diye konuştu. Arkasında bir tek kara leke bile olmadan tertemiz bir şekilde DP’lilerin ve seçmenlerinin karşısına çıktığını ifade eden Soylu, siyaseti de ‘İnsanların en hayırlısı insanlığa hizmet edendir’ anlayışı için yaptığını kaydetti. Soylu şunları söyledi: “Ben Karadenizliyim, inatçı bir adamım ve bu ülkenin en genç başbakanlarından biri olacağım. Trabzon meydanında bulunan Türk Bayrağının yanına Demokrat Parti ve Trabzonspor bayraklarını dikeceğiz.”

 

KONGRELERE MÜDAHALE ETMEDİM

Demokrat Partinin tabanına inandığını da dile getiren Süleyman soylu, şimdiye kadar yapılan hiçbir kongreye müdahale etmediğini belirterek, “Hiçbir kongreye müdahale etmedim. Etmeyi de düşünmüyorum. DP olarak kendimizi milletin ellerine bırakmalıyız. Demokrat Partinin doğal rengi milletin rengidir” ifadelerini kullandı. Başlattıkları ‘Beyaz Yürüyüş’ün mutlaka iktidar olacağını kaydeden Soylu, “Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimlerde Türkiye’de en büyük çıkışı Trabzon’da yapmalıyız. Demokrasi bayrağını Boztepe’de ayağa kaldırmalıyız” şeklinde konuştu. Konuşmasının sonunda salonda bulunan partililerden yerel seçimlerde Trabzon’da kazanma sözü isteyen ve alan Soylu, “Ben de size bir söz veriyorum; başınızı asla bir daha yere eğdirmeyeceğim” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.