03.08.2021, 08:31

En Büyük Türk, Atatürk

Kaç zamandır Ayasofya'da Atatürk'e hakaret eden, benim gözümde peş para etmez ve Türk düşmanı, İstanbul işgal güçlerinin artıkları olduğunu düşündüğüm bu insan görünümlü varlıklara bir şeyler yazmayı düşünüyordum ve en sonunda nasıl cevap vereceğimi buldum!

Sanki Ayasofya ibadete değil de hakarete açılmış gibi davranan hocanın hutbeden içindeki kini kusarak, sözcükler arasına sıkıştırmaya çalışarak kendince Atatürk'e hakaret etmeye çalıştın ya..!

Üstelik bunu Türkiye Cumhuriyeti'nin en yüksek makamında olan Cumhurbaşkanının yanında yaptın ya... Sana ve senin gibi düşünenlere rahat anlayacakları ve kafalarının içinde özgür bir beyine sahipseler araştırıp bulacakları kısa bir geçmiş aktarmak istiyorum.

Ha, bunlar Türk düşmanı veya İstanbul'u işgal edenlerin artıkları ise dediklerine 'Başka bir gözle bakmak lazım!' diyeceğim, ama ona da başka bir zaman değinirim.

Hani seninhakaretetmeyeçalıştığın ömrünü savaşlarda geçiren Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk var ya yaklaşık iki bin yüz yıl sonra Mete'yi, bin beşyüz yıl sonra Atilla'yı, bin yüz elli yıl sonra Bilge Kağanı'ı, bin yıl sonra Alpaslan'ı asla unutmadı!

Cumhuriyetinilanındansonrabastırdığıparanınüzerine 'Bozkurt' koydurdu.Yakın arkadaşlarına 'Bozok, Bozkurt' gibi Türkçe soyadları koydu. Manevi kızına 'Ülkü' adınıverdi. 6 Ekim 1923'te Türkçülük akımının önde gelen Türk düşünür ve tarihçisi Yusuf Akçura'yı İstanbul'u işgal kuvvetlerinden teslim almaya yolladı.

CumhuriyettensonraTürkTarih ve Türk Dil Kurumu'nu kurdu.

Yüzlerceyılsonra 'Türk' adınıvererek Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu.

Ressam Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun hocası meşhur ressam İbrahim Çallı'ya 'Ergenekon'dan Çıkış" tablosunu yaptırdı. Türk Tarih Tezi'ni hazırlattı.

Şimdiyekadarkimseninaklına gelmeyen veya önemsenmeyen Anadolu'nun çeşitli yerlerinde kazı çalışmaları yaptırdı. Bu zaman aralığında 'Türk' sözcüğüher yerden silinirken o toprağın altında bulunan tüm 'Türk' yaşanmışlıklarının peşine düştü.

Türklük'ün izlerini buldurarak tarihe not düşürdü.Şimdiki çakma milliyetçiler hatırlamaz Petrol Ofisi'ne Göktürk simgesi olan 'Bozkurt' logosunu koydurdu.Bu da yetmedi 'Bozkurt' isminde sigara çıkarttı.

Bu zamanaralığındayöneticiler 'Türk' sözcüğünüağzına almaktan kaçınırken o her konuşmasında üstüne basa basa 'Türklük' vurgusu yaptı.

Çoğumuz, Anadolu'da Türk geçmişini sığ bilgilerle 'bin yıllık' diye bilirken o Anadolu'nun yedi bin bin yıldır 'Türk Beşiği' olduğunu hep vurguladı.

O, atalarıgibiTürklük'ün ebedi olduğunu haykırarak dünyaya duyurdu ve Türk devrimlerini Osmanlı'nın son döneminde unutulan 'Türklük' özüne dönerek yaptı. 'Türk'ü, Türk yönetmelidir!' dedi. Onun için Türk kültürünü yaşamın her alanında egemen kılmak için çalışmalar yaptı.

Dahabundanyüzyılönce Anadolu'da unutulmuş, sinmiş, hor görülmüş Türklük'ü şahlandırarak "Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!" diyerek unutulmuş Türklük'ühatırlattı!

O da yetmedi 'Bir Türk dünyaya bedeldir!' dedi!

İştebusaydıklarımıyani 'Türklük' kavramını içine sindiremediğin için sen hutbeden Atatürk'e hakaret etme ihtiyacını duydun! Ancak bu hakaretin bu gün olmasa da bir gün adalet önünde hesabınıvereceksin!

Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Ne mutlu Türk'üm diyene!

Yorumlar (0)
25
açık
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:59
Öğle 12:20
İkindi 15:47
Akşam 18:32
Yatsı 19:52