En çalışkan bakan Süleyman Soylu!

Hükümetin en çalışkan ve halka en fazla güven veren bakanlarından birinin Süleyman Soylu olduğu bildirildi. Gece geç saatlere kadar çalışan Soylu, bir gün Güneydoğu’da ertesi gün bir başka bölgede güvenlik kuvvetleri ve halkla buluşuyor.

en-çalişkan.png

Yoğun iş temposu arasında seçim bölgesi Trabzon’a da gelen Soylu, parti ayrımı yapmadan tüm vatandaşları dinliyor.

Açlık grevindeki Nuriye Gülman ve Semih Özakça’yı terör örgütünün isteklerini yerine getirmekle suçlayan Süleyman Soylu, bu kişiler için bazı gazetelere ilan veren 111 kişiyi de sert bir şekilde eleştirdi ve ‘Devleti terör örgütü karşısında hareketsiz ve etkisiz hale getirmek, suçlu göstermek için yola çıkanlar, neyin altına imza attığınızın farkında mısınız’ dedi.

Soylu, dün öğleden sonra güvenlik kuvvetlerinin teröre bir darbe daha vurduğunu belirterek, ‘Kahramanlarımız, yine teröre bir darbe daha vurdular. Bingöl’ün Genç ilçesinde 8 terörist etkisiz hale getirildi’ dedi.

Alioğlu, Özak’ı Savaş, Atalay’ı önerdi!

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, önceki yıl vefat eden ünlü işadamı Mustafa Koç için ödül verme kararı almış. İstanbul’da yaşayan gazeteci Musa Alioğlu, Olimpiyat Komitesine yazı yazdığını belirterek, ‘Koç ödülü için Faruk Özak’ın ismini verdim’ dedi. Alioğlu, sosyal medyada Özak için destek istedi ancak beklediği desteği bulamadı.

alioğlu-özak-1.jpgalioğlu-özak-2.jpg

Musa Alioğlu ile geçmişte birlikte çalışan Ali Savaş ise, Mustafa Koç ödülünün Gençlik ve Spor eski genel müdürü Mehmet Atalay’a verilmesini istedi. Olaya sportif açıdan baktığımızda iki spor adamının da ödüle layık olduğunu düşünüyoruz. Mehmet Atalay’ın Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü döneminde yaptıkları unutulmamalı.

 

Of’un yeni stadı!

Of ilçe merkezine yakın bir yerde, Karadeniz sahil yolunun deniz tarafında Of’a layık, güzel bir stat yapılıyor. Ancak, Ofluların birçoğu stadın yerinin yanlış olduğunu söylüyorlar. Stadın, ana yoldan en az 50 metre daha deniz tarafında yapılmasını söyleyen Oflu sporseverler, ‘Yeni stat ana yola çok yakın. Hiç değilse 25-30 metre daha deniz tarafına yapılabilirdi’ diyorlar.

Çay-Kur’a 1500 işçi!

Çay-Kur’un; Rize, Artvin, Trabzon, Giresun’daki fabrikalarında mevsimlik olarak çalıştıracağı 1500 işçinin güvenlik soruşturması tamamlanmış. Çay-Kur 4 vilayetteki fabrikalarda çalışacak 1500 mevsimlik işçi için bir süre önce noter huzurunda kura çekimi yaptırmıştı. Çay-Kur yetkililerinden alınan bilgilere göre işe girmeye hak kazanan mevsimlik işçilerin birkaçı güvenlik soruşturmasını geçememiş. Mevsimlik işçiler Temmuz ayının ilk haftasında göreve başlayacaklar.

çaykur-001.jpg

O bina okul oluyor!

 Forum Alışveriş merkezi karşısında otel olarak yapılan bina okul oluyor. İşadamı Aslan Uzunalioğlu tarafından yapımına başlanılan ancak daha sonra farklı nedenlerle inşaatı yarım kalan beş yıldızlı otel, beş yıldızlı bir okul olacak.

İşadamı Muammer Saka tarafından bankadan satın alınan binada bugünlerde hummalı bir çalışma var. İşadamı Saka, ‘Aydın Üniversitesi patronu sayın Mustafa Aydın ile birlik binayı okul yapıyoruz. O bina, anaokulunda liseye kadar bir eğitim yuvası olacak. Trabzon’a Türkiye’nin en iyi eğitim veren okullarından birini kazandıracağız’ dedi.

Kucka hangi mevkide oynayacak?

İtalya’nın Milan takımının gözden çıkardığı Slovak oyuncu Kucka’nın Trabzonspor’a transferi için başkan Muharrem Usta’nın büyük efor sarf ettiği yazılıp çiziliyor. Başkan Usta’nın Kucka için Milan kulübüne 4 milyon Euro bonservis bedeli önerdiği, İtalyan kulübünün yönetiminin bu teklife sıcak baktığı belirtiliyor.

kucka-001.jpg

Slovak oyuncu, 1986 doğumlu… Yani 31 yaşında… Geri dönüşü olmayan 31 yaşındaki bir oyuncunun bonservisine bu kadar yüksek bir bedel verilmesi yanlış.
Bu arada, Trabzonspor’un Slovak oyuncusu Durica,  Kucka’nın çok iyi bir oyuncu olduğunu söyledi. Durica, ‘Kucka ile birlikte çok güzel işler yaparız’ demiş.

Kucka’nın Ersun Yanal’ın gözdelerinden biri olan Okay’ın yerine alınmak istendiği bildirildi. Öte yandan Kucka’nın pazarlamasını yapan menajerlik şirketinin Türk ortağı Mithat Halis’in, bu oyuncunun Trabzonspor’a transferi için lobi yaptığı bildirildi.  Menajerlerin, oyuncu transferlerinden resmi olarak yüzde 15 civarında komisyon aldıkları kaydedildi. Kucka, Trabzonspor’a gelirse menajerlik şirketi, bonservis bedeli ve oyuncunun alacağı paradan en az yüzde 15 olacak. Bu rakam da tahminen bir milyon Euro civarında olacak.

 

***

Metin Kondel’den;

On beş kızın bir şişe lavantayla kandırıldığı bir ülkede demokrasiden bahsedemeyiz!

***

Kör yarasalar hariç kuşlar geceleri uçmazlar ve de ötmezler.

***

CHP modern cumhuriyetin yegâne sahici Kureyşidir. Bu ülkede insanı ve hayatı kuşanan adil bir Müslüman tipi çıkacaksa bu her şeye rağmen geçmişteki lokal gavurluklarında kemale ermiş halk partililerin arasından çıkacaktır.

***

 

Lüks şatafatlı mekanlar yapılıyor artık kentlerimizde velakin içinde o mekanı dolduracak kültür henüz yok. 5 yıldızlı otel lobisi köy meydanı gibi. Ya dışardaki mekanlar… Herif zil telinden kemençe çalıyor sabah kahvaltısında. E güzel bir pastanede oturalım hadi, yetmişlerin bağırtılı yabancı müziklerini çalıyor, kafa dayanmaz. Esnaf meyhanesi kalmadı, bedeviler her yeri işgal etti, limonata bardağı ile rakı içiyorlar. Ben 2017 Trabzon’unu anlattım ama her yer böyle büyük ölçüde. 100 yıl önce bu şehirde kentsoylu burjuva kültürü vardı. Şimdi naber uşaklar! Sert şut kültürü. Bize uzlet gerekiyor bir orman kenarında kalan çilemizi doldurmaya. (Prof. Dr. Kemal Üçüncü)

Önceki ve Sonraki Yazılar