En uzun ve yüksek viyadüğü yapan isim!

   İşadamı, müteahhit Ali Türen Öztürk, Kanuni Bulvarı’nda Toklu deresi üzerinde, Karadeniz bölgesinin en uzun ve yüksek viyadüğünü yapan isim olarak tarihe geçecek.

en-uzun-ve.jpg
Trabzon ve ülke genelinde onlarca inşaat, gölet, yol vs. işi yapan Ali Türen Öztürk’ün firması Türen İnşaat, Kanuni Bulvarı’nın 2 Nolu Beşirli ile Aydınlık evler arasındaki vadiye tam 342 metre uzunluğunda, 40 metre genişliğinde ve 70 metre yüksekliğinde viyadük-köprü yapıyor.
Viyadüğün geçeceği vadinin tabanında farklı noktalarda temel ile birlikte yaklaşık 75 metre yükseklikteki çok sayıda taşıyıcı geniş beton direklerin yapımına başlandı. 
MAPA inşaatın en büyük taşeron firması olan Ali Türen Öztürk, Toklu köprü- viyadüğünün yanı sıra Bulvar güzergahındaki tüm işlerin yapımını da üstlendi. Türen İnşaatın yapımını üstlendiği Ortahisar Belediye binasının da yıl içerisinde bitirileceği öğrenildi.

Turizmcilerle bir araya gelecek!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bugün Trabzon’a gelecek. Trabzon’da onarımı devam eden tarihi mekanları gezecek ve inceleme yapacak olan bakan Ersoy, öğle sonrası Ayasofya Müzesi bahçesinde turizmcilerle bir araya gelecek.  Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un Maçka Sümela Manastırı’na da gideceği kaydedildi. Bakan Ersoy’un, Trabzonlu turizmcileri dinleyeceği, turizmcilerin taleplerini öğreneceği ve bakanlık olarak yapacaklarını anlatacağı öğrenildi.

turizmcilerle.jpg
Öte yandan, müze iken camiye çevrilen Ayasofya Kilisesi’nin, tekrar müze haline getirilmesini isteyen turizmciler, Ayasofya’nın yarısının şeklen camiye çevrildiğini, eski kilisede normal zamanlarda kimsenin namaz kılmadığını, tarihi eserin yarısının camiye çevrilmesi ve onarıma alınması ile birlikte Trabzon turizmine büyük darbe vurulduğunu söylüyorlar.

100 milyonluk beton!

Trabzon’un ilçe ve köylerindeki yollara dökülen betonun büyük bölümünü Valilik bünyesindeki yatırım izleme koordinasyon merkezinin gerçekleştirdiği öğrenildi. Trabzon Valiliğindeki yatırım ve izleme koordinasyon merkezinin il genelindeki köy yollarına 2018 yılı içerisinde 100 milyon liralık beton döktürdüğü bildirildi. Yatırım ve izleme koordinasyon merkezinin beton döktürdüğü yüzlerce km.lik köy yolunun, kamuoyunda büyükşehir belediyesi tarafından yapıldığı biliniyor. 
Hakan Gürhan’a geçmiş olsun!

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın başarılı genel sekreteri Hakan Gürhan, birkaç önce rahatsızlandı. Gürhan, KTÜ Farabi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

hakan-gurhan.jpeg Gazetemiz sahibi ve yazarımız Hasan Kurt, dün sabah Farabi Hastanesi’nin 5 katındaki nöroloji servisinde yatan Gürhan’ı ziyaret etti. Gürhan, bir süre daha hastanede kalacağını belirtti ve herkesin sağlığına dikkat etmesini istedi. Hakan Gürhan’a geçmiş olsun diyoruz.

İmamoğlu’nun  mesajı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Trabzonlu hemşerimiz Ekrem İmamoğlu, sabah gün açarken çalışmaya başlıyor gece yarılarında evine dönüyor.

imamoglu-003.jpg İstanbul’un hemen her ilçesinde ve mahallesinde büyük ilgi gören İmamoğlu’nun, anketlerde önde olduğu söyleniyor. Trabzon büyükşehir ve ilçe belediye başkanlık seçimlerini de yakından takip eden İmamoğlu, ‘Trabzon’dan bana gelen haberlere bakılırsa, millet ittifakı memleketimde de çok sayıda belediyeyi alacakmış’ dedi. 
İmamoğlu, İstanbul’da yaşayan Trabzon ve Karadenizlilerin büyük bir ekseriyetinin kendisine destek verdiğini belirterek, ‘Yalnız Trabzonlular ve Karadenizliler değil tüm Anadolu, tüm İstanbul bizimle beraber’ diye konuştu.

Erkut Çelebi güven tazeledi!

Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nin dün gerçekleştirilen genel kurulunda, mevcut başkan ve yönetim kurulu güven tazeledi. erkut-celebi.jpgOrganize Sanayi Bölgesi idare merkezi salonunda yapılan genel kurulda, başkan Erkut Çelebi, faaliyetler hakkında bilgi verdi. Yapılan oylamada Erkut Çelebi ve ekibi toplantıya katılanların tamamının onayını aldı. Çelebi’yi kutlar, başarılar dileriz.

***************  

1990’lı yıllarda Refah Partisi İstanbul belediye başkanlığını ‘’CHP zihniyetin’’den Kâbe’yi müşriklerden kurtaran müminler edasıyla almıştı.
2020’lerde ise ‘’AKP zihniyeti’’ İstanbul belediyesini CHP’ye Endülüslü Müslümanlar gibi terk edip kaçacaklar gibi görünüyor.
  Tekbir mi? O artık muhafazakâr İslamcıların modaya uygun bir giyim markası serisi. 
(Metin Kondel)

****

  Bence en büyük beka sorunu Türkiye’deki Suriyelilerdir. Bu konuda muktedirlerin bir politikası var mı?
İkinci beka sorunu da Pravda’ya dönüşmüş medyanın halidir.
Üçüncüsü ise yalan ve talan üzerine kurulmuş bu düzendir.
Gerisi uzar ve gider. Bu üçü bile yeter.  
(Temel Kahveci)

******************

  Trabzon gibi yerde makyaj ve cilt bakımı için binlerce liralık tarife uygulayan güzellik salonları ağzına kadar dolu.
(Güntay Bulak)

**************

  hasan-kanber.jpg  2015 yılında kapatıldığında bir yıl süreyle kapatılma kararı alınmıştı. Kapatılma kararını verenlerin önüne hangi bilgi gitmişti ki 5 yıl sürecek restorasyon ve iyileştirmeyi öngöremediler. Sümela Manastırı 18 Mayıs’ta açılacak diye açıklama yapmıştı bakan. Açılacağı dediği yer ayıların ormandan çıkıp her gün serbestçe gezdikleri alan. Sadece net söylesinler, dedik. Kapı önü mü kapı içi mi açılacak?  
(Hasan Kanber-Valilik eski özel kalem müdürü) 

*************

Çok şükür üç aylara da girdik. Artık ağzımı kesinlikle, küfürlerden, sövmelerden uzak tutmalıyım, Küfrü bırakayım diyorum bu sefer de kendimi ifade edemeyeceğim. Aslında normal şartlarda fena biri de sayılmam. fakat şartlar hiç normal olmuyor ki, anlayacağınız aşırı derecede duaya ihtiyacım var.
(Mehmet Ali Sezer)

Önceki ve Sonraki Yazılar