Erdem’in kazları neden telef oldu?

  Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi eski üyesi ve TS eski yöneticilerinden işadamı Mustafa Erdem, birkaç yıl önce Dalaman- Göçek arasında akaryakıt istasyonu ve turizm tesisi yaptırmıştı. erdemin-kazlari.jpgErdem, tesisin arka bahçesinde Ormana yakın alanda kazları için kümes bile yapmıştı. Erdem, kümesteki kazları sabah kümesten çıkarmış, istasyona geçmiş. Kazlar çimlerde gezinirken şiddetli yağmur yağmaya başlamış ve kazların 22 tanesi yağmurdan ve doludan kaçamamış, telef olmuş. Kazlarının telef olmasına üzülen Erdem, ‘Biri bana bu olayı anlatsa inanmazdım. Maalesef kazlarım telef oldu’ dedi. 

Otoparksız öğretmen evi!

otoparksiz.jpgOrtahisar’da Tabakhane vadisinde yapımı devam eden Öğretmenevi’nin ve bitişiğindeki Cudibey ilköğretim okulunun yeterli bahçesi ve otoparkı olmadığı bildirildi. İki binanın dar bir alana sıkıştırıldığını söyleyen Trabzon mühendisler odasının bir yöneticisi, ‘Tabakhane köprüsünde baktığınızda bir taş yığını görürsünüz. Bu taş yığınlarından biri binlerce çocuğun eğitim göreceği okul, diğeri de öğretmenlere yapılan misafirhanedir. Bu planlamaya, bu projeye nasıl olur verilir. Yeterli bahçesi ve otoparkı olmayan iki bina ve bu binlerce kişiye hizmet edecek bu iki binaya giden ne yol var ne de otopark. Yazık günah’ dedi.

KTÜ bahar şenliği yeniden başlatılmalı!

ktu-bahar.jpgDünyanın sayılı üniversitelerinde eğitim ve öğretimin son ayında şenlikler düzenlenir. Öğrenciler ve öğretim üyeleri yılın yorgunluğunu bu şenliklerde giderirler. Türkiye’de de bu geleneği sürdüren üniversiteler arasında ODTÜ, İTÜ ve KTÜ gelirdi. KTÜ’ eski rektörleri Prof.Dr. Türkay Tüdeş ve Prof. Dr. İbrahim Özen dönemlerinde her yıl 18 Mayıs’ta başlayan ve bir hafta süren şenlikler, Prof.Dr. Süleyman Baykal rektör olunca 2013 yılında iptal edildi. Ünlü sanatçıların sahne aldığı şenliklerde üniversite öğrencileri doyasıya eğlenirlerdi. Şenliklerin masrafı ise genelde sponsor firmalar tarafından karşılanırdı. KTÜ’de tüm öğrencilerin katıldığı şenliklerin yeniden başlatılması isteniyor.   

Atakan hoca kayıp!

atakan-002.jpgMillet İttifakının Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, seçim sonrası inzivaya çekildi. Kampanya süresince Trabzon’un hemen her yerinde vatandaşlardan büyük destek alan Prof.Dr. Atakan Aksoy’un, önümüzdeki günlerde bir değerlendirme toplantısı yapması bekleniyor. Prof. Dr. Atakan Aksoy; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ekibinde mi yer alacak, yoksa KTÜ’de öğretim üyesi olarak mı kalacak? Yaşamını sürdüreceği yere önümüzdeki günlerde karar verecek.

Akçaabat sahili ‘hiç’ edilecek mi?

akcaabat-007.jpgTrabzon’da trafiğin en yoğun yaşandığı güzergahlardan biri olan Ortahisar- Akçaabat arasındaki iki kavşak için proje hazırlandı. İstimlak bedelinin fazla olması ve projenin trafiği rahatlatmasına katkı vermeyeceği düşüncesiyle çözüm olarak Yıldızlı-Akçaabat çıkışı arasını deniz dolgusu ile geçilmesi gündeme getirildi ve projede hazırlandı. Seçim öncesi gündeme gelen projeye tepkiler artınca bu sefer projenin uygulanmayacağı söylendi. Deniz dolgusu ile geçilecek güzergahın projesinin rafa kaldırılmadığını iddia eden bir Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilisi, ‘Müdahale olmazsa güzergah deniz dolgusu ile geçilecek gibi’ dedi. 
Öte yandan, Yıldızlı-Akçaabat Darıca arasının tünelle geçilmesi için maliyet hesabı yapıldığı bildirildi. 

CHP’liler İstanbul’da görüntü veriyor!

chp-003.pngTrabzon’da beklediği sonucu alamayan CHP Trabzon il örgütünden bazı isimlerin İstanbul’da boy göstermeleri partililerin tepkisine neden oldu. Eski il yöneticilerinden bir isim; ‘Trabzon’daki başarısızlığı örtmek için İstanbul’da zafer kazanan Ekrem İmamoğlu’nun yanında görüntü vererek ve bu görüntüleri sosyal medyada paylaşarak, prim yapmaya çalışıyorlar’ iddiasında bulundu.

İYİ Parti il başkanı kim olur?
iyi-partide-004.jpgİYİ Parti Genel Merkezi, ülke genelindeki teşkilatların tümünden kongre süreci başlattı. İYİ Parti’nin Trabzon il kongresinin ne zaman yapılacağı henüz netleşmedi. Ancak, il başkanlığı için şimdiden aday adayları çalışmaya başladı. İYİ Parti’nin ilçe teşkilatlarında da kongre sürecinin başlayacağını belirten bir il yöneticisi, ‘Partimiz Trabzon’da olduğu gibi ülke genelinde yeniden yapılanacaktır’ dedi.

Emeklilerin tepkisi!

emekli-001.jpgCHP Trabzon il örgütünü emekliler derneğinin şubesine benzetmemiz, Trabzon Emekliler Derneğini kızdırdı.
Trabzon Emekliler Derneği Başkanı Burhan Bayraktar, 151 bin emeklinin yaşadığı Trabzon’da 8 bin 500 yüz üyeleri olduğunu belirterek, ‘Emeklilerin siyasi malzeme olarak kullanılıyor olması ve değerlendirmeyi sağlıksız ve yanlış bulduğumuzu belirtir, Emekliler derneği şubemiz ve üyelerinin akil insanlar topluluğu olduğunu teyit ederiz. Emeklilerimiz siyasi partiye nasıl yakın veya uzak duracağını bilirler. Bütün siyasi partilerden üyelerimiz olduğu gibi, bütün siyasi partilere ve görevlilerine karşı aynı kibarlığı ve örnek kişiliğini gösteren emeklinin onurlu hizmetinde bir sivil toplum kuruluşuyuz. Unutulmasın Trabzon‘daki üyelerimiz arasında Kültür Bakanı Prof. Suat Çağlayan, Belediye Başkanlarımızdan Volkan Canalioğlu, Orhan Gümrükçüoğlu, Sosyal Güvenlik Kurum Başkanı Fikri Usta, 500’ün üzerinde önemli kurumlarda yönetici olan toplum önderlerinden olan binlerce üyeye sahip emekliler derneğimizin yeni yapılan yerel yönetim seçimlerinde üyemiz olan 48 Muhtar seçilmiştir. Talihsiz değerlendirmenizi kınıyoruz’ dedi.
Emekliler Derneği Başkanı, anladığımız kadarıyla ismi gazetede geçsin diye bu açıklamayı gönderdi. Biz, yazıda ironi yaparak bir parti teşkilatını eleştirdik. Başkana o yazıyı bir daha okumasını tavsiye ederiz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar