Erdoğan'dan gençlere uyarı!

Erdoğan'dan gençlere uyarı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van ve Adana'da vefa sosyal destek grubu gönüllülerine yönelik saldırıları sert bir dille eleştirerek, "Milletle bağını koparmışların bırakın insanımıza yardım etmeyi, yapılan yardıma tahammül göstermemesi doğaldır.

   Bölücü teröre boyun eğmediğimiz gibi sokak terörüne de asla müsaade etmeyeceğiz. Gençlerimizden özellikle sosyal medyada sahte hesaplar arkasına saklanan provokatörlere karşı uyanık olmalarını bekliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda gençlerle video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'nun da katıldığı görüşmede gençlere hitap eden Erdoğan, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

Korona virüs salgını nedeniyle bu yıl buruk bir Ramazan ayı yaşandığını vurgulayan Erdoğan, “Milli günlerimizin bayramlarımızın, tarihimize altın harflerle yazımı kahramanlık destanlarının coşkusunu yeterince yaşayamıyoruz. Buna rağmen siz gençlerin kendi bayramınıza sahip çıkmasından büyük memnuniyet duyuyorum” diye konuştu.

49679-aw020568-06.jpg19 Mayıs'ın Türk milletinin direniş azminin sembolü olduğunu vurgulayan Erdoğan, “19 Mayıs esarete karşı özgürlüğün, yılgınlığa karşı umudun ve cesaretin ilk adımıdır. 19 Mayıs Çanakkale'de başlayan tüm zorluklara rağmen Birinci Dünya Savaşı boyunca asla pes etmeyen bir milletin yeniden dirilişidir. 19 Mayıs İstiklal Harbimizi başlatmanın yanı sıra son devletimizin, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun, milletimizin de kurtuluşunun müjdesi olmuştur. Böylesi derin manalar içeren bir günün gençlerimize armağan edilmesi asla tesadüf değildir. 19 Mayıs tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimiz için bir gurur vesilesi, siz gençlerimiz için ise bir ilham kaynağıdır. Kurtuluş Savaşımızın tüm safhaları, bu topraklarda bin yıllık mevcudiyetimizin her bir aşaması, hayat mücadelenizi sürdürürken örnek alacağınız kıymetli birer hazinedir. Bunun için öncelikle hamasetten ve husumetten uzak bir şekilde adil, hakikate ve hakkaniyete uygun olarak tarihimizi öğrenmeniz gerekiyor. Köklerimizle irtibatımızı ne kadar diri tutarsak hayatta o kadar güçlü oluruz. Her birinizin 101 sene önce Samsun'da atılan o ilk adımın anlamını kavrayarak hayatınıza yön vereceğinize inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.