Ersun Yanal istifa edebilir?

Bu köşede arasıra da olsa Trabzonspor’daki gelişmeleri yazıyoruz.

Trabzonspor belki de tarihinin en buhranlı dönemlerinden birini yaşıyor.

Başkan Muharrem Usta, Göztepe mağlubiyetinden sonra köşesine çekildi. Sesi soluğu çıkmaz oldu.

Teknik direktör Ersun Yanal, Göztepe maçından sonra oyunculara üç günlük izin verdi ve kendisi de İzmir’den Bodrum’a geçti.

Ersun Yanal; Trabzonspor’a son iki sezonda 20’nin civarında oyuncu aldırdı ve  takriben 100 milyon euro harcama yaptırdı.

Trabzonspor büyük meblağlar ödeyerek bu  kadar transfer yapmasına rağmen, süper ligde sıradan bir takım konumunda.
Bunun da sorumlusu teknik direktör Ersun Yanal ve başkan Muharrem Usta!

Başkan Usta, geçen sezondan düne kadar her zemin ve fırsatta teknik direktör Ersun Yanal’ın arkasında olduğunu söylemişti.

Ancak, son günlerde başkan ile Ersun Yanal’ın arası biraz limoniymiş!

Başkanın Trabzon’da yaşayan kardeşleri özel sohbetlerde Ersun Yanal’a verip veriştirmeleri iki arasında ihtilaf olduğu iddialarını da doğruluyor.

Trazonspor üye ve taraftarının da yüzde 99’u Ersun Yanal’a karşı. Sosyal medyadaki paylaşımlar ve sokaktaki söylemler bu olayı net bir şekilde ortaya koyuyor.

Göztepe maçından sonra bu olay birileri tarafından Ersun Yanal’ın kulağına fısıldanmış.

Trabzonspor ile sezon sonuna kadar sözleşmesi olan Ersun Yanal, bugünlerde ‘istifa’ edip etmeme konusunda karar aşamasında imiş.

Bodrum’dan gelen haberlere bakılırsa, Ersun Yanal bu hafta içinde istifa edecek.  Haberi veren kaynak, Ersun Yanal’ın başkan ile görüştükten sonra istifa edeceğini söylüyor.

ersun-yanal-001.jpg

***

Peki, Ersun Yanal istifa ederse teknik direktörlüğe kim gelecek.

Başkan Muharrem Usta, bu konuda kararsız. Yakın çevresi yabancı bir teknik direktörün getirilmesini istiyor. Yönetimden kimileri de Trabzonspor ile mahkemelik olan Tolunay Kafkas’ı dillendiriyor. Tolunay Kafkas’ın Trabzonspor’dan 2 milyon dolar alacağı bulunuyor. Yönetimdeki bazı isimler, ‘Tolunay, nasıl olsa iki milyon dolar alacak. Kendisi ile görüşelim ve sana iki milyonu verelim ama iki sezon takımı çalıştır, diyelim’ şeklinde görüş belirtiyorlar.

Trabzonspor’da görünen o ki önce teknik direktör Ersun Yanal yolcu edilecek. Yerine gelecek hoca takımı biraz toparlarsa hem kendisinin hem de başkanın başkanlık süresini uzatacak. Sonuçlar kötü giderse başkan Muharrem Usta da Aralık ayında görevi bırakacak.

Bu arada Trabzonspor kasasının da tam takır olduğunu söyleyelim.

Sonuç olarak Trabzonspor’u zor günler bekliyor.

Akgün nereye aday olacak!

akgün.jpg

AKP Akçaabat ilçe yöneticisi Ahmet Hüseyin Altıntepe, ‘İlçe başkanımız Emre Akgün kongrede görevine devam edecek’ demiş. Emre Akgün’ün Akçaabat ilçe başkanlığı görevine devam edecek olması, bir yerde önünün kapanması anlamı taşır. Emre Akgün, bize göre ilçe teşkilatının başkanı değil Akçabaat Belediye Başkan adayı olmalıdır. Hatta, milletvekili adayı da olabilir, olmalı. Çünkü, Emre Akgün, bütün bu görevlere layık bir isimdir.

Osman Pepe’nin çıkışı!

osman-pepe.jpg

Gazetemiz patronu ve yazarımız Hasan Kurt’un asker arkadaşı olan eski AKP milletvekili ve eski bakan Osman Pepe, film festivali galasında Trabzon Valisi Yücel Yavuz’a göndermelerde bulunmuş.

Osman Pepe, her ne kadar eski vekil ve bakan olsa da, AKP’de önemli bir isim.

Osman Pepe, ‘Trabzon burada, vali nerede’ dedi ve ardından, ‘Trabzon Vali’sinin Trabzon ile alakalı bir etkinliğe katılması gerekirdi. Bir Vali’nin 41 derece ateşi yoksa cenazesi yoksa burada olması gerekirdi. Trabzon’un kalbi burada atıyorsa, Vali beyin burada olması gerekir’ diye ekledi.

Trabzon film festivali için henüz medyada, bir eleştiri, irdeleme vs. yapılmadı. Bu festivale ne kadar para harcandı. Paranın kaynağı nereden geldi. Asım Aykan’ın, hayır derneği bu işe neden girdi. Bunlar ve daha bir yığın soru önümüzdeki günlerde gündeme gelecektir.

Osman Pepe’nin valiye yönelik eleştirisini doğru bulmadığımızı söyleyebiliriz. Sonuçta etkinlik Vali Yavuz’un veya valiliğin bir organizasyonu değildi.

 

Araplar, balı ve tatlıyı

neden çok seviyor?

 

Trabzon’a gelen Arap turistler, dağları yaylaları gezdikleri gibi şehirde hatırı sayılır ölçüde alışveriş yapıyorlar. Trabzon Forum Alışveriş Merkezindeki giyim mağazaları iki ayda 12 ayda yapacakları ciroyu elde ediyorlar.

Araplar, bölgeden bir de bal, lokum ve tatlı alıyorlar. Hem de paket paket, kavanoz kavanoz!

Trabzon Havalimanından ülkesine dönen bir Arap turistin bavulunda mutlaka birkaç kavanoz bal ve kutu kutu lokum var. Arapların, tatlıya olan merakının bir nedeni ülkelerinde bal ve lokum fiyatlarının yüksek olması bir diğeri de tatlının mutluluk getireceği olarak yorumlanıyor!

 

*************

 

 

‘Vakıayı iki kez üst üste yaşadığımdan anlatmak durumundayım. TRT dünya güreş şampiyonasını yayınlıyor. İlkinde bir Türk güreşçi dünya üçüncüsü oluyor. Biraz sonra aynı sikletin finali var. TRT final müsabakasını yayınlamayı kesiyor ve sikletinde üçüncü olan güreşçinin hamaset yumağı türünden vıdıvıdısını veriyor. Bu durum bir gün sonra aynı şekliyle bayanlar 48 kiloda yine tekrarlanıyor. Japonlar bir güreşçi yetiştirmişler; kadının fiillerinde boşluk yok. 4-0 geriye düştü. Sonra tabela birden 14-4 oldu. Bizimkiler burada bir final oynanıyor; biz neyi yapamadık da bunlar yaptı, diye merak etmiyorlar. Onlara dünya üçüncüsü olmak yetiyor. Türkiye’de aynı durum siyasette de geçerli durumda. Almanlar Mercedes üretiyor ama dünya AKP’nin köprülerini, duble yollarını ve havaalanlarını kıskanıyor; çekemiyor.’ (Metin Kondel)

 

**

Nasihatlar!

Gazetemiz muhabiri Elif Çavuş, ‘nasihatlar’ dizisini sosyal medyada paylaştı. İşte Elif’in paylaşımı;

ekran-resmi-2017-08-29-12.30.08.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar