Eyüboğlu’na  önemli görev

Eyüboğlu’na önemli görev

Uluslararası Futbol Tenisi Federasyonu Birliği ile bağlantıya geçen Mustafa Sunkur'un başkanlığında birliğin önerisi üzerine 5 derneğin bir araya gelmesiyle kurulan Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu il temsilcileri Sunkur tarafından atanmaya başlandı.

Rize Caner Mumcu, Artvin Mehmet Türk, Gümüşhane Bülent Korkmaz, Bayburt Osman Aksuoğlu ve Giresun’a Müfit Akkaya atanırken Maçka Çatak Beden Eğitim Öğretmeni ve aynı zamanda aktif Futbol, Futsal ve Atletizm hakemi olan Abdulkadir Eyüboğlu Doğu Karadeniz Bölge ve Trabzon il temsilciliği görevine getirildi. 

Eyüboğlu, “Futbolun üst düzeyde oynandığı ve sevildiği ilimizde ayak tenisini yediden yetmişe herkese sevdirmek istiyoruz. Ayak tenisinin okul sporlarına girmesini sağlamak ve ayak tenisini gelişmekte olan sporlar federasyonu kapsamına alınmasını sağlayacağız. 15 Haziran’da Trabzon’da Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu tarafından bir eğitim programı düzenlenecek ve bu programa bölgemize bağlı Rize, Giresun, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun il temsilcileri ile ayak tenisi gönüllüleri katılacak. Kursa Katılmak isteyen bireyler benimle irtibata geçebilir” diye konuştu.

Zirveye taşıyacağız 

Amaçlarının Ayak Tenisini ülke genelinde yaygınlaştırmak olduğuna değinen Eyüboğlu, “Ayak Tenisi Federasyonu Başkanımız Mustafa Sunkur, Asbaşkan Oğuz Özer ve Genel Sekreter İlyas Bozbağ’ın bu oluşumda çok büyük emeği var. Çok büyük hedeflerle yola çıktık. Umut ediyorum birkaç yıl içerisinde federasyonumuz ülkenin dört biryanını saracak. Güzel işlere imza atıp adımızdan söz ettireceğiz. Gençlere yatırım yapıp bu oluşumu uluslararası arenada da zirveye taşıyacağız” dedi.  Eyüboğlu ayrıca kendini bu göreve layık gören yetkililere ve yöneticilere teşekkürlerini iletti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.