Farabi Hastanesine makine kiralamış!

farabi-hastanesine.jpg

Hastaneler de kiralık alet edevat ve makine almaya başlamış. KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nden arayan bir okurumuz, Onkoloji servisine AKP’li önemli bir ismin makine kiraladığını ve kira bedeli olarak da ayda 15 bin lira aldığını iddia etti.
KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Onkoloji servisine gerçekten kiralık bir alet alınıp alınmadığı, makineyi kiralayan kişinin AKP’li olup olmadığı konusunda bilgimiz yok. O nedenle bu iddiayı pek ciddiye almıyoruz. Ama yine de KTÜ Rektörü Süleyman Baykal’dan, bu konuda bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Rektör yapacağı açıklama ile bu tür iddiaları gündeme taşıyanlara da cevap vermiş olur.

Ruhsatsızı affetmeyiz!

Ortahisar Belediye Başkan vekili Selahattin Çebi, ‘İlçe sınırları içerisindeki binalara proje dışında ekleme yapılmasını kesinlikle affetmeyiz. Görmezden gelemeyiz, cezamızı yazıp anında yıkarız. Yasal soruşturma başlatırız’ dedi. Ortahisar Belediyesi olarak hedeflerinin yaşanabilir bir kent olduğunu söyleyen Çebi, vatandaşların kendilerine yardımcı olduklarını söyledi.

Spor tesisi sayısını arttırmalıyız!

spor-tesisi.jpg

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin CHP’li üyesi Cahit Erdem, Büyükşehir belediyesinin spor sahalarını ve salonları yıktığını öne sürerek, ‘Boztepe’deki sahaya otel yapılıyor. Bazı mahallerdeki sahalar yıkıldı. Saha ve salon yıkmak gençliği başka alanlara yönlendirir. Tasarruf diyerek spor sahası yapmamak büyük bir hatadır. Spor sahalarına yapılan yatırım direk gençliğe yapılan yatırımdır’ dedi.

Pakistan seferi!

pakistan.jpg

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, 12 kişilik bir heyetle 10 Kasım’da Pakistan’a gidiyor. Pakistanlı işadamlarının daveti üzerine bu ülkeye gidecek Trabzonlu işadamlarının seyahati 5 gün sürecek. TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Pakistan tarafından davet edildiklerini belirterek, ‘12 kişilik bir heyetle bu ülkeye gideceğiz’ dedi.
Pakistan’a gidecek heyette yer alan işadamı Tayfun Sezeroğlu, Pakistan’da ilaç ve kuyumculuk sektöründe inceleme yapacak.

Mehmet Ali Sezer’in teklifi!

mehmet-ali̇-sezer.jpg

TTSO eski meclis üyelerinden işadamı Mehmet Ali Sezer, imam ve müezzinlerin memur olmalarının doğru olmadığını söyledi. İmam Hatip mezunu olduğunu söyleyen Mehmet Ali Sezer, ‘Namaz kıldırma memuru olur mu? Dinimizde, maaş alarak namaz kıldırma diye bir şey yok’ dedi.
Sezer, İskenderpaşa camisinin tuvaletinin aylık gelirinin, camide namaz kıldıran görevlilerin tümünün maaşını rahatlıkla karşılayacağını, artan para ile caminin eksiklerinin giderilebileceğini, temizlenmesinin yapılabileceğini belirtti.
 
***

İYİ Partiye tenkit amaçlı olarak Kürdü olmayan merkez partisi olamaz diyor Akp'nin kiralık kalemi Abdülkadir Selvi, yani demek istiyor ki bölücü Kürt yoksa merkez partisi olamaz diyor. Aslında zira merkez olarak gördüğü Akp'de bölücü Kürt dolu… Fakat kimse Alevilerin desteklemediği ve Alevisi olmayan Akp nasıl merkez parti oluyor, bir Alevi olarak açıklar mısın Abdülkadir diye soramadı..! (Metin Yılmaz)

***

Meral Akşener'i FETÖ üzerinden vuramayacaklarını anladıktan sonra NATO üzerinden vurmaya kalkmak acizliktir... Gördüğüm budur. Akşener doğru yoldadır. Akşener'in yerinde olsam "Milli ve NATO karşıtı olduğunu Akp'ye rağmen iddia edenlere inat NATO'nun emriyle AKP'nin İsrail'e verdiği Kürecik Üssüne gider Akp'yi milli ilan eden bu güruha mangal partisi verirdim, zira muhaliflerinin saldırısı şu ana kadar işine yaradı, yarıyor. (Metin Yılmaz)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar