‘Farabi Kitap Okuyor’

‘Farabi Kitap Okuyor’

KTÜ TIP Fakültesi Farabi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Haluk Uluutku kitap, dergi gibi eğitim materyallerinin hastaneye kazandırılması için bağış kampanyası açtıkları söyledi.

Uluutku, konu ile ilgili bir de mektup gönderdi ve şöyle dedi;

‘Sayın Hasan Kurt, Bildiğiniz üzere, bölge hastanesi konumunda olan 749 yatak kapasiteli hastanemiz yaklaşık 3.5 milyon nüfusa sahip Doğu Karadeniz bölgesinin 7 iline hizmet veren üçüncü basamak düzey tek üniversite hastanesidir. 2007 yılında hastanemizde 200 bini ayakta, 26 bin 720 hasta ise yatarak tedavi görmüştür.

Hastanemizde yatarak tedavi gören çocuk hastalarımıza tedavilerinin yanı sıra hastane okulu olarak oluşturulmuş bir sınıfta da eğitim ve okuma imkanı verilmektedir.

Okuma alışkanlığını geliştirmek ve arttırmak için ülke genelinde başlatılan ve sürdürülmekte olan kampanya ile ilgili birlikteliğin sağlanması açısından, hastanemizde yatarak tedavi gören tüm hastalar ve bunların refakatçileri için ‘Farabi Kitap Okuyor’ adlı sosyal ve kültürel etkinlik planlanmıştır. Bu etkinlik, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü sayın Prof. Dr. İbrahim Özen’in himayelerinde hastane çalışanlarımızın bireysel katkılarıyla ve sosyal görev olarak kabul ettikleri bir çaba ile gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda kitap, dergi vs. gibi eğitim materyallerinin bağış yoluyla hastanemize kazandırılmasını arzulamaktayız.

Sizlerin de bu hizmetin hastanemize kazandırılmasında büyük katkısı olacağına inanıyoruz. Yardımlarınızdan dolayı teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.’

 

Özen Viyana yolcusu!

 

KTÜ rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, bugün Avusturya’nın başkenti Viyana’ya gidecek.

Özen’in küçük kızı, bir süredir Viyana’da.

Kızını özlediğini belirten Özen, ‘Yoğun iş temposu, koşuşturma sonucu yoruldum. Hem dinlenmek hem de kızımı görmek için üç günlüğünü Viyana’ya gidiyorum’ dedi.

Özen’i Viyana’da Trabzonspor eski yöneticilerinden Ali Karahasanoğlu ağırlayacak.

Ali beyin İstanbul ve Viyana’da çok sayıda restoranı ve gece kulübü var.

Trabzon’dan Viyana’ya gidenlerin ilk uğrak yeri Ali beyin restoranı!

Birkaç ay önce Süleyman Atal, Cafer Hazaroğlu, Hayrettin Hacısalihoğlu, Yusuf Hayırlıoğlu Viyana’da idiler.

Ali Karahasan’ın restoran ve gece kulübünde incelemelerde bulunduklarını ve çok beğendiklerini söylemişlerdi.

İbrahim Özen’in, Viyana’da tarihi ve turistik yerleri gezecek.

İbrahim beye hayırlı yolculuklar diliyoruz.

 

Hatayı ben yaptım!

 

TTSO ile KTÜ’nün organize ettiği ‘Doğu Karadeniz’in Kalkınmasında Lokomotif: Ormancılık’ konulu panele,  Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu damgasını vurdu.

TTSO Başkanı Şadan Eren, sabah saatlerinde aradı ve ‘Volkan beyin davet edilmemesi gibi bir olay söz konusu olamaz. Olayı farklı yönlere çekmek yanlış’ dedi.

TTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Sözen ise, ‘Olayda kesinlikle bir art niyet yoktur. Sayın Başkanımızın panel günü Trabzon’da olmayacağı bildirildi. Ben de bunun üzerine başkanı konuşmacılar arasına yazmadım. Daha sonra Çevre ve Orman Bakanımız 19 Nisan’da değil de 18 Nisan’da Trabzon’a gelebileceğini belirtti. Bizde programı yeniden yaptık.

Belediye Başkanımızı konuşmacı olarak davet etmememiz düşünülemez. Eğer bir hata varsa bunun sorumlusu benim’ dedi.

Olay, hata mı değil mi? Bilemiyoruz.

Muhammet Sözen, işin sekreteryasında olduğu için söylediklerine inanmak zorundayız.

 

Trabzonspor ve İbrahim Can!

 

Trabzonlu Türk Halk Müziği sanatçıları arasında ilk akla gelen isim İbrahim Can’dır.

İbrahim, sanatçılığının yanı sıra siyasetten ve futboldan da anlar.

Türkiye’de ve dünyada olup bitenleri objektif olarak anlatır.

İbrahim, Trabzon’a geldiğinde ara sıra bize de uğrar. Spor’dan siyasete sohbet ederiz.

Trabzonspor ile yatıp kalkan İbrahim, Bordo Mavili takımın ayağa kalkması için formül üzerine formül geliştirir.

Trabzonspor’un önümüzdeki sezon başarılı olması için mutlaka ve mutlaka defans blokuna transfer yapması gerektiğini söyleyen Can, ‘Bir takımın defansı ve orta bloku iş görmüyorsa o takımın başarılı olma şansı sıfırdır. Trabzonspor kesinlikle nokta transfer yapmalıdır’ diyor.

Trabzonspor’un turuncu renkli formasının yanlış olduğunu öne süren Can, ‘Bordo- Mavi- turuncu renkleri hangi ülkenin bayrağının renklerine benziyor. Trabzonspor kesinlikle turuncu rengi kullanmamalı. Bu rengin yerine yeşil tercih edilmeli. Bordo- mavi ve yeşil Azerbaycan bayrağının rengini çağrıştırıyor. Ayrıca, yeşil Trabzon’un dağını yaylasını simgeliyor’ şeklinde öneri getiriyor.

Trabzonspor Yönetim Kurulu’nun, şimdiden kombine bilet satış kampanyası başlatması gerektiğini vurgulayan Can, ‘Fenerbahçe, Kadıköy bölgesindeki bankalardan, finans kurumlarına, iş merkezlerine, işyerlerine kadar tüm işletmelere kombine bilet satıyor. Herkes almaya mecbur kalıyor. Trabzonspor’da Trabzon’daki bankalardan, ticari kuruluşlara, hatta İstanbul Ankara’da kombine bilet satmalı. Trabzon’da şubesi bulunan bankalara, işletmelere 5’er 10’ar kombine bilet vermeli. Mecbur bırakmalı. A banka veya B banka 50 bilet almalı. Trabzonspor’un bunu yapma gücü var. Trabzonspor sezon başlamadan kombine bilet satışından 3- 5 trilyon lira gelir elde edebilir. Bu zor bir iş değil’ diyor.

İbrahim Can’ın önerilerine bizde katılıyoruze

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.