Fatih Devlet’in yerine 500 yataklı Butik Hastane!

  Trabzon’un Akyazı dolgu alanında yapılması planlanan ancak bugüne kadar ihalesi yapılmayan şehir hastanesinin yapımından vazgeçildiği ve bunun yerine Fatih Devlet Hastanesi yerine, 500 yataklı Fatih Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılabileceği söyleniyor.
c94eaa07-33c1-4d26-9192-c489ead80500.jpgAnkara’da Sağlık Bakanlığına yakın kaynaklardan sızan haberlere göre, Akyazı dolgu sahasında yapılacak şehir hastanesinin maliyetinin yüksek olacağı ve rutubet nedeniyle tıbbı cihazlardan istenilen verimin alınamayacağı konuşulmaya başlanmış.
Fatih Devlet Hastanesinin arazisinde en az 500 yataklı bir butik eğitim ve araştırma hastanesi yapılması için yurt içinde ve dışında çok sayıda hastane projesine imza atan Trabzonlu ünlü mimar Necdet Kırhan Yazıcı’ya teklif getirileceği ileri sürüldü. Mart ayında hizmete açılan İstanbul Kartal’daki Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, konsept tasarımı ile mimari ve mühendislik projelerini gerçekleştiren Necdet Kırhan Yazıcı’nın Fatih Devlet hastanesi arazisinin bulunduğu alana benzer bir taslak proje çalışması yapacağı öğrenildi.

 
166 temizlik kadrosuna 6 bin 441 başvuru!

 
 
 13062a9d-42ba-461f-803f-0314afa9187a.jpgTürkiye’nin en büyük sorunu olan işsizlik her geçen gün artarak devam ediyor. Hükümetin işsizliğin çözümü için proje üretmediğini söyleyen İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, ‘Bu hükümetin sonunu iş bulamayan, sokaklarda işsiz gezen lise ve üniversite mezunu gençlerimiz ile aileleri getirecektir’ dedi.
Bu arada Sağlık Bakanlığının bölgedeki sağlık kuruluşlarına alacağı 166 temizlik işçisi için tam 6 bin 441 kişinin başvuru yaptığı bildirildi. Temizlik işçiliği için müracaat edenlerin bin 557’sinin üniversite mezunu olduğu bildirildi.
 

Çakır, yardımcı olabilirmiş!
 
   İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik, Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı, İstanbul Ulaşım AŞ yönetim kurulu başkanlığı sonrasında 2014 yılında Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine atanan, Murat Zorluoğlu’nun büyükşehir belediye başkanı seçilmesi sonrası görevinden alınan Davut Çakır’ın, Ulaştırma ve Altyapı Bakan yardımcılığına getirileceği söyleniyor. Son yerel seçimde AKP’den Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı da olan Davut Çakır’ın, yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanını hemşehrisi olmasının yanısıra İstanbul Büyükşehir Belediyesinde görev yaptığı dönemlerden tanıdığı belirtildi. Çakır’ın bakan yardımcılığına getirilip getirilmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

Orman Lojmanları yıkılabilir!
 
89b2ae53-ccab-4276-be69-a8603ca659a7.jpg  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun, Trabzon Lisesi karşısında, Trabzon’da ilk resmi futbol müsabakalarının oynandığı eski sahanın yerindeki Orman Lojmanlarının bulunduğu alanı, Avni Aker, Yavuz Selim Sahası ve 19 Mayıs spor salonu yerinde yapılmakta olan Millet Bahçesine dahil etmek için, Tarım ve Orman Bakanı ile görüştüğü bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Başkan Murat Zorluoğlu’na, ‘Orada 40 civarında lojmanımız var. Bize o kadar lojman yapın, bölgeyi hemen size verelim’ dediği öğrenildi. Başkan Murat Zorluoğlu, Tarım ve Orman Bakanlığına Beşirli’deki kampus içerisinde iki blok halinde 40 lojman yapılması için TOKİ’yi devreye sokacağı kaydedildi.
 

5 milyona 40 daire yaparım!
  Bu arada Trabzon’un tanınan bir müteahhidi, 100’er metrekarelik 40 lojmanı bir yıl içerisinde anahtar teslimi 5 milyon liraya yapabileceğini söyledi. Ünlü müteahhit, lise karşısındaki lojmanların 90-100 m2 civarında olduğunu belirterek, ‘Yer göstersinler aynı evsafta 40 daireyi 5 milyon liraya yapayım’ dedi.
 

Beyaz Saray’da Nihavend ezanlar!
 
 
Siyasal İslamcılığın kötü tercümelerle Türkiye'de teşekkül ettiği yıllardan epeyce tecrübemiz var. İngiliz şarkıcı Cat Stevens Müslüman oldu ve Yusuf İslam adını aldı. Nedense elindeki gitarı bırakmadı.
8f02b5cf-e5a0-4ed2-8598-c8a0f96bbe37.jpgRakiplerine karşı en çirkef dili kullanan Muhammed Ali Clay'ın Müslümanlığından kim ne fayda gördü. Ya da Malcom-X'in ırkçılığı son anda aşmış Amerikan Müslümanlığı ile İlayca Muhammed'in Müslümanlığı Alice Harikalar Diyarında hikâyesinden herhangi bir farkı var mıydı?
  İkinci sınıf bir Fransız düşünür olan Roger Garaudy'nin yadığı şeylerden kim neyi anlamış. Zebani kalıplı boksör Mıke Tyson'ın ejder dövmeli Malik Abdülaziz olması yattığı fahişelerin parasını ödememesine cevaz verir miydi?      
Bunun bir de NBA yıldızı Kerim Abdülcabbar'ı var. Bunlarda kural 'I'm an American Muslim!'! Nasıl olsa bu dünyada bana hayran olacak ezik ruhlu enayi Müslüman epeyce olacak, bahsindendir.
  Şimdilerde yine bu türden bir ezan okuma kampanyasıdır aldı başını gidiyor. İsrail meclisinde ezan okuyan milletvekili mi ararsınız, Endülüs'te ezana müsaade edildi algısı mı arasınız, Avrupa'da halk Müslümanlarla namaz kılıyor cenabetliği mi arasınız, Brüksel'den ezan sesleri duyuluyor müminler, yaveleri mi ararsınız, Donald Trump yasama yılını Fatiha-i Şerif okutturarak açtı, dangalaklığını mı arasınız, aslında Barak Hussein Obama Amerika'nın ilk Müslüman başkanıydı garabetini mi arasınız, hepsinden yığınla mevcuttur.
  Bu bahis varlığını kendi Müslümanlığından yerli ve milli gâvurluk çıkarma aymazlığı gösteren ekâbir takımının cahil cühelâ takımının ağzına adına sosyal medya denilen zakkum ile çaldıkları bir damla baldan ibaret değilse de garabetlerden bir garabettir. Yani biz bu coğrafyada dini mübini İslam için hiçbir şey yapamıyoruz ama Yüce Mevlâ İslam'ın bayrağını gâvurun yelkenlisiyle taşıyor, fikri ahmaklığı. Ama iş bununla da bitmedi. Daha durun siz, İngiliz kokanası Elizabet fareler basmış sarayında Mevlidi Şerifin veladet bahrini okutturacak. Daha Beyaz Saray'ın, Kremlinin, Özgürlük Anıtının, Eyfel Kulesinin tepesinden Kâni Karaca tilavetiyle olmasa da çok daha ezanlar, salalar ve dualar işiteceğiz. Maksat ülkeleri büsbütün talan edilmiş enayi Müslümanları tek dünya devletinin sistemine entegre ederken hoş etmek! Yahudi Mescidi Aksayı işgal etmiş, Bedevi Araplar Kâbe'den Müslüman hacıları bertaraf etmiş ama olsun en azından Beyaz Saray'dan cenabet Amerika'ya Nihavend ezanlar okunuyor!
(Metin Kondel)
 
179c5a5f-b4c4-496a-b5f3-33d48f71a94c.jpg   -
Tepeköy Mahallesi’nde yol bakım ve genişleme çalışması gerçekleştiriyoruz.
- Gürsel Mahallesi, Özdil yolu girişinde çevre temizlik çalışması gerçekleştirdik.
- Demirciler Mahallesi’nde yol bakım ve temizlik çalışması gerçekleştiriyoruz.
- Kayabaşı Mahallesi’nde yol bakım ve temizlik çalışması gerçekleştiriyoruz
- Şanlı Mahallesi’nde yol bakım ve temizlik çalışması gerçekleştiriyoruz.
(Mustafa Bıyık- Yomra Belediye Başkanı)

Önceki ve Sonraki Yazılar