FETO ile kendinizi kandırmayın!

Meslek hayatım boyunca belki de en uzun tatilimi yaptım.

Ne yalan söyleyeyim deniz ve güneşin heyecanına kapılıp Türkiye’de yaşadığımı bir an olsun aklımdan çıkardım.

Sıcak günlerin zirve yaptığı 15 Temmuz gecesi ülkenin üzerine “kara bulut” gibi çöken darbe manzaralarını görünce evde yaptığım tatil hesabını unuttum.

Ne oluyoruz, diyerek ailece ekranlara kilitlendik!..

Renkli camdan evlere yansıyan görüntülerin Suriye’de ve Irak’ta yaşananlardan aşağı kalır yanı yoktu!  

Gecenin karanlığında uçan uçaklar ve helikopterler…

Yollara çıkmış zırhlı araçlar, tanklar…

Askerin elinde ağır silahlar namluları vatandaşa çevrilmiş… 

Kendi halkının üzerine kurşun ve bomba yağdırmaktan zerre geri durmuyor…

Tüm dünyanın imrendiği güzelim Türkiye’miz o gece deyim yerindeyse küçük bir kıyamet yaşadı, felaketin eşiğinden döndü.

Şayet darbeciler emellerine ulaşmış olsalardı bugün kim bilir bir onbaşının veya çavuşun emrinde olacaktık… Sokağa çıkarken, ekmek almaya giderken bile izin almak zorunda kalacaktık. Allaha şükürler olsun ki kabus gibi gece geride kaldı.

Devleti ele geçirmeye çalışan bir avuç satılmışlar sonunda hak etikleri cezaları hukukun içinde kalarak “Hain” damgasını da yiyerek ödeyecekler.

***

 

Tüm bunlar olup biterken, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün budan 80 sene önce yaptıkları ile ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gördük.

Atatürk, gelecekte bu tur “örümcek kafalıların” dini siyasete alet edip devleti ele geçirmek için başkaldıracaklarını bildiği için tekkeleri, cemaatleri, tarikatları, şeyhleri sistemin dışına çıkartı.

Ancak bu günkü yöneticiler ne yazık ki, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu devlet ve millet için yaptıklarını bir türlü anlamadılar. Ona küfürler savuranların seslerini kesmediler.

Üstüne üslük daha çok gelişsinler diye de “Ne istediyseler verdik” diyerek 15 Temmuz’un yaşanmasına neden oldular!

***

 

Sevgili okurlar, milletimiz tarafından bilinenleri tekrar etmek niyetinde değilim. Çok şükür “katran karası gecenin” üzerinden iki hafta  geçti, halk meydanlarda “Demokrasi nöbetine” devam ediyor.

Geçen zaman dilimi içerisinde ister istemez görsel ve yazılı basından yapılan konuşmaları takip ettim. Gördüğüm kadarıyla AKP bu durumdan da siyasi olarak nemalanmak için büyük bir çaba içinde. Sanki sütten çıkmış ak kaşık gibi, zeytinyağı misali üste çıkmaya çalışıyorlar.

İktidar yanlısı siyasetçiler, yazarlar, çizerler ağız birliği etmiş hep birden koro halinde. Aldatıldık sözcüğüne sığınıyorlar…

Darbe girişimden bulunanlara…

Alçaklar…

Kahpeler…

Hainler…

Yılanlar çıyanlar…

Şerefsizler, diyorlar.

Bununla da yetinmeyip, “Şimdi geçmişi irdelemenin bir faydası yok… Kandırıldık, bu günden itibaren geleceğe yönelik hamleler yapmalıyız” diyerek adeta milletin aklıyla, hafızasıyla alay ediyorlar.

Ne yazık ki, iktidar yağdanlıkları, “geçmişi bilmeden geleceğin inşa edilmeyeceğini” bilmiyorlar.

Aslında biliyorlar da Allah ile insanları aldatanlarla 12 senedir kol kola yaptıklarını bu fakir halkın bilmesini istemiyorlar. Çünkü iktidarda kalıp saltanatlarını sürdürmenin derdindeler.

Kim ne derse desin bu milletin, FETÖ’nün devletin en ince kılcal damarlarına nasıl sızdığını, nasıl bu kadar palazlandığını öğrenmek istemesi en doğal hakkı. Balyoz ve Ergenekon uydurma iddianameleriyle cemaatçi savcı ve hakimlerin masum binlerce insanı Silivri’de iki metre karelik hücrelere atıp değersizleştirildiklerinde, kimin hükümette olduğunu, kimin “Ben bu davanın savcısıyım” dediğini bilmeli…

Tüm bunlara rağmen iş sadece Fetullah Gülen ekibini ve müritlerini tavsiye etmekle, inlerine girmekle hal olacak bir iş değil… Hiç şüphe yok ki, Türkiye’de büyük “UR” patladı ve etrafa “irin” akmaya başladı…

Tek bir pisliği temizlemekle metastazın önüne geçmenin mümkün olmadığını bu gün sağır sultan bile biliyor!

Onun için…

Bu gün Türkiye’yi yönetenler, meydanlarda konuşmaktan çok, yarın tekrar aynı “kara geceyi” yaşamak istemiyorlarsa kararlı bir şekilde bu işin üstüne gitmeliler…

Patlayan büyük “urun” yanında uç veren çıbanlardan Allah ile insanları aldatan grupların da bir cerrahi operasyonla kökleri kazınmalı… Yoksa FETO ile günü kurtarır, kendinizi kandırırsınız!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.