FETÖ operasyonları ve bizim F.K.!

FETÖ operasyonları aralıksız devam ediyor. Trabzon’da önceki gün kömürcüsünden diş teknisyenine, kuyumcusundan öğretmenine çok sayıda isim gözaltına alındı.Gözaltına alınanların ne ile suçlandığını net bilmiyoruz.

G.Bakış gazetesinden Enis Yıldırım’ın haberine göre, FETÖ’nün finans kaynağına operasyon yapılmış.

Gözaltına alınanlar arasında gerçekten finans sağlayacak güçte zengin var mı yok mu, net bilmiyoruz.

AKP milletvekili ve Bank Asya’nın eski avukatlarından Ayşe Sula Köseoğlu, geçenlerde gözaltına alınanların önemli bir bölümünün 17-25 Aralık’tan sonra Bank Asya’ya para yatıranlar olduğunu söyledi.

fetö-gözaltisi-001.jpg

Enis’in haberine göre gözaltına alınanlar arasında Bylock kullananlar da varmış.

Gözaltına alınanlar arasında gerçekten suçlu varsa cezalandırılsın. Buna hiç kimsenin itirazı olmaz. Bir de suçun bireyselliği ilkesi vardır. Herhangi bir azmettiricilik yoksa suçu kim işlemişse sorumlu o’dur.

Gözaltına alınanlar arasında ilginç bir isim var. MHP eski yöneticilerinden F. K… Cumartesi günü öğle saatlerinde Ali Sağır, Şükrü Kuleyin, Derviş Köz ve Hasan Kurt, Trabzonspor eski topçularından Serdar Bali’nin kitap imza törenine gitmek üzere buluştu. O esnada F. K. geldi. Ayaküstü sohbet edildi, şakalaşıldı.

Önceki gün öğle saatlerinde F.K.’nın köydeki evinde gözaltına alındığını duyduk.

F.’nin de bizim de herhangi birinin de yakını, kardeşi vs. FETÖ ile irtibatlı olabilir. Geçmişte FETÖ’ye yakın da durmuş olabilir. FETÖ grubunun Trabzon’da yaptığı etkinliğe binlerce kişi katılmadı mı? Onlarca işadamı zoraki veya isteyerek destek vermedi mi? Milletvekili, A veya B partisi yöneticisi, gazeteci FETÖ’nün yurt içi ve dışı okullarını ziyaret etmedi mi, çocuklarını o okullarda okutmadı mı? Parasal destek vermedi mi?

Bunların hepsi yaşandı… Ve bunları yaşayanlar 30-40 değil binlerce kişi idi.

Gelelim biz F.’ye… F.’nin babası iyi bir usta. Kendisi de 40 yıldır işinin uzmanı. Siyasi olarak da MHP’lidir. Bir oturuşta küçüğü değil büyüğü devirir, akşama kadar onlara küfreder!..

Arazilerinin iki-üç dönümü yol için istimlak edildi. Üç kuruş para aldı. O para ile de ev yaptırdı. Şimdi kalkıp F., finans sağladı veya örgütsel faaliyette bulundu derseniz buna F.’yi yakından tanıyanların hiçbiri inanmaz.

F. örneği, FETÖ operasyonlarında kurunun yanında yaşın da ısıtıldığını gösteriyor.  

Ata’ya koştular!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği genel kurulu için Ankara’ya giden oda başkan ve meclis üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası meclis üyeleri ve üst kurul delegeleri Anıtkabir’de hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

atalarini-001.jpg

İtalyaların projesi bize uymaz mı?

İtalyan Hükümeti başlattığı projeyle, turist yoğunluğunu ülke çapına yaymayı ve kullanılmayan mülkleri ekonomiye geri kazandırmayı amaçlıyor. Buna göre 103 adet yıkık mülk hiçbir ücret istemeden insanlara verilecek. Bu mülkler arasında tarihi kaleler, köşkler ve hanlar olacak. Ancak bunları alanlarla bir anlaşma yapılacak.

Ülkenin devlet mallarından sorumlu bürosu, bu mülklerden herhangi birini alanlara restorasyon şartı koyacak. Otel, spa, lokanta vs... Kısacası ne yapmak istediği yeni sahibine bağlı. Projenin amacı, yavaş turizm sektörünü canlandırmak için bir adım atmak. Özel ve kamuya ait kullanılmayan mülklerin yeni mekanlara dönüştürülerek turistleri çekmesi hedefleniyor.

Yetkililer, bu projenin aynı zamanda popüler turist mekanlarının üzerindeki yoğunluğu azaltacağını ve ülke çapında genel bir dağılım imkanı yaratacağını düşünüyorlar.

Bize dönersek özellikle Trabzon özelinde turizmin çeşitlendirilemediği yönünde eleştiriler bir süredir konuşulmaya başlanmış durumda. Özellikle mekan anlamında bir eksiklik ve alternatif sıkıntısı çekiliyor. Bürokratik engellerden sıyrılıp, yerli yabancı misafirlere alternatif oluşturmak adına eldeki envantere bir bakılıp uygun olanları belirlenerek devirleri sağlanabilir. Fena bir öneri gibi durmuyor. Ne dersiniz?

Yusuf Cemal Keskin'den cenaze paylaşımı!

Trabzonlu ünlü kemençeci Yusuf Cemal Keskin'in sosyal medyadaki cenaze paylaşımı gündem oldu. Keskin kalabalık bir cenazede arkasındaki kalabalıkla çektiği selfiyi paylaştıktan sonra; "Cenaze muhteşemdi Allah rahmet eylesin" mesajını ekledi. Bu mesajı gören takipçilerinden biri ise; "Üstat konserde değil, cenazedesin" uyarısı yapmayı ihmal etmedi.  Sosyal medya böyle işte. İnsan nerede, nasıl kullanacağına dikkat etmeli!...

****************

Reina'yı ortadan kaldırdıkları günün gecesi Manchester'da insanlar eğlenirken lanet terör adeta Reina'yı akla getiren bir saldırıyla insanları katlediliyor. Yıkım günü Manchester saldırısı tesadüf demiyorum, diyemiyorum fakat terör tesadüfe bırakmaz, sadece demek istediğim Reina teröre inat bizzat RTE tarafından yeniden açılıp teröre bir siyasal islamcı olarak meydan okumuş olur, ülkemizin çok kültürlü dokusuna ve tercihine sahip çıktığını gösterdiği için ben bile alkışlardım.

Not: Bakın bir terör kurbanı olarak ben bile terörün her türlüsünü dışlarken, İngiltere ettiğini çekiyor gibi paylaşımlar görüyorum... Yapmayın bunu, biz Türküz yakışmaz, orada bir Türk'te olabilirdi.

Teröre lanet İngiltere'ye geçmiş olsun (Metin Yılmaz)

Önceki ve Sonraki Yazılar