Fındıkta tedirgin bekleyiş sürüyor

Fındıkta tedirgin bekleyiş sürüyor

MHP Trabzon İl Teşkilatı Basın Sözcüsü Ömer Arslan, fındıkta hasat zamanını geldiğini ama bu konuda iktidardan herhangi bir sesin çıkmadığını söyledi

MHP Trabzon İl Teşkilatı Basın Sözcüsü Ömer Arslan, fındıkta hasat zamanını geldiğini ama bu konuda iktidardan herhangi bir sesin çıkmadığını söyledi. Fındık üreticisinin tedirgin bir şekilde beklediğini kaydeden Aslan, “Konuşması gerekenler susmuş, konuşmaması gerekenler ise konuşmaya başlamış fındığın bu yıl çok olduğunu fiyatının düşeceğini çıkar çevreleri ile birlikte seslendirmeye başlamışlardır” dedi.

 

KONUŞMASI GEREKENLER SUSUYOR

MHP Trabzon İl Teşkilatı Basın Sözcüsü Ömer Arslan, Karadeniz halkının geçim kaynağı olan fındıkta hasat mevsiminin geldiğini hatırlatarak,  İktidar partisinin her şeyi güllük gülistanlık göstermesine rağmen insanımız ekonomik sıkıntıları yaşadığından artık mızrak çuvala sığmaz olmuştur. İktidar partisi ise her geçen günün daha iyi olduğunu inatla savunmaya devam etmektedir. Fındık mevsimi gelmiş ancak iktidardan herhangi bir ses çıkmamış, halkın tümü tedirgin bir şekilde beklemektedir. Konuşması gerekenler susmuş, konuşmaması gerekenler ise konuşmaya başlamış fındığın bu yıl çok olduğunu fiyatının düşeceğini çıkar çevreleri ile birlikte seslendirmeye başlamışlardır. Bazı çevreler ise TMO depolarındaki fındığı piyasaya sürmenin yollarını aramaktadırlar” dedi.

 

ÜRETİCİ MAĞDUR EDİLMEMELİDİR

‘Karadeniz insanının desteklediği iktidar partisi acaba bu insanları cezalandırıyor mu?’ diye soran Arslan, “Üretici, tüccarın insafına bırakılıyor, iktidar ise yıllarca ele geçirmek istediği FKB’yi ortadan kaldırmaya gayret ediyor. Sürekli olarak FKB yönetimini karalayarak, kurumu devre dışı bırakan iktidar fındıktan anlamayan TMO’yu devreye sokmuştu. Şimdi ise FKB yönetimini ele geçirmiş olduğundan artık karalayacak sebepte ortadan kalkmıştır” ifadelerini kullandı. Karadenizlinin alın teri ile ürettiği fındığın fiyatının derhal açıklanmasını isteyen Arslan, “Geçmişte olduğu gibi üretici mağdur edilmemeli, tüccarın eline düşürülmemelidir. Bu insanlar sizi seçimde memnun etmiştir, şimdi sıra sizde. vatandaşı memnun etmelisiniz. Geçmişte olduğu gibi mağdur duruma düşürürseniz vatandaşın vebalinden asla kurtulamazsınız” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.