FUTBOL YOK SKOR VAR

Trabzonspor sahasında top yaparak rakibi Erzurumspor’u üzerine çekmek istedi. Ancak konuk ekibi bu konuda yanılgıya düşmedi. Fırtına’yı kendi alanında kabul etti.  Daha sonra sağ kanatta yer alan A.Kadir Ömür sahneye çıkınca Trabzonspor’un gollük pozisyonları ise art arta gelmeye başladı. Önce Ekuban daha sonra Afobe’nin net ataklarında top bir türlü çerçeveyi bulmadı.

Bordo-Mavililer, kendi sahasında çıkarken yine akıl almaz topları rakibine kaptırdı. Erzurumspor bu pozisyonlarda önemli ataklar buldu. Öyleki birinde Victor Hugo diğerinde ise Marlon kaleye giren topları son  anda çıkardılar.

Erzurumspor’un Trabzonspor’un kalesine elini kolunu sallayarak gelerek pozisyonbulmasınınnedeni Bordo-Mavili takımın orta sahasının direnç gösterememesinden kaynaklandı. Baker ve A.Kadir Parmak’ın yumuşak tıp bir futbolcu olmaları Fırtına için bir kez daha dezavantaj gibiydi. İlk yarıda her iki takımda önemli pozisyonlar buldular. Ancak 1 gol çıktı. O da Trabzonspor’dan. Ömür’ün asistinde Ekuban, bizim mahalle arasında zorda kalınca vurduğunuz ‘ Pis burun’ vuruşunu hatırlattı. Afobe daha net pozisyonda boş kaleye yerine auta atması saç ve baş yoldurdu.

İkinci yarıda sahada ‘ Kalesini’ koruyan bir Trabzonspor vardı. Konuk takım dalga dalga Fırtına’nın üzerine geldi. Pozisyonlara girdi. Futbol ve kaleci Uğurcan’ın şansı Trabzonspor’u korudu. Tabiri caizse bu sözcüğü kullanmak zorunda kalacağım. Trabzonsporlu herkes adeta ‘ Dokuz doğurdu’’

Dakikalar 60’ı gösterirken Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı takımına müdahale etti. İleri üçlünün önünde yer alan Afobe’yi oyundan alarak Flvaio’yu  sahaya alarak bana göre  orta sahayı güçlendirdi. Ama bu da bana göre bir çare olmadı. Çünkü Trabzonsporlu futbolcular arasında derin uçurumlar vardı adeta. Birbirlerini tamamlayamadılar bir türlü. İkinci yarıda konuk ekip tek kale oynadı. Bordo-Mavililer zaman zaman  kontrataklara çıktıysa sonuç değişmedi.

Şu bir gerçek dün akşam da gördük. Trabzonspor’un  yabancı transferleri çok boş.  Eğer, Erzurumsporlu futbolculara Bordo-Mavili forma giyselerde 2-3 farklı kazanırlardı. Avcı, ilk maçında ecel terleri döktü. Kazandı ama nasıl bir de ona sormak lazım. Bu takım 5 Ocak 2021’e kadar ne kadar puan alırsa hanesine kar yazılır. En  az 4-5 yeni transfer lazım.

Hakem Erkan Özdamar, sürekli yağmur nedeniyle ağırlaşan  sahadakiyönetminde maçın skoruna yansıyan hata yapmadı. Erzurumspor’un VAR’da iptal ettiği golde doğru karardı. 90 dakikada tek hatası var. O da yan hakemin önünde Erzurumsporlu Kaan’ın A.Kadir Ömür’e dirsek vuruşuna devam ettirdi.

Kısaca futbol  mu ? Kısa kısa va aralıklar oyandı Trabzonspor. Skor önemli bir kazanım idi.

Önceki ve Sonraki Yazılar