19.09.2021, 09:55

FUTBOLSUZ KAZANÇ

Boşa geçen bir ilk yarı.

Koskoca ilk yarı boyunca top oyna(ya)madı Trabzonspor.

Onun bu vurdumduymazlığına şaşıran Kasımpaşa sahada amaçsızca gezinen Trabzonsporlu futbolcuları görünce bari topu biz oynayalım dedi ama onların da gücü yoktu ki öylece Trabzonspor’un ütüne gelebilsin.

Biz Abdullah Avcı’da umutluyken Trabzonspor’a güzel futbol oynatıyor derken onda Başakşehir’deyken oynattığı o devamlı ayağa top atan bıktırıcı paslarla rakibini yoran ve sonra da rakibi neyin ne olduğunu anlamadan bir anda golü atıveren o sabır futbolunu görüp de beğenmiştik.

Ama Abdullah Avcı, elinde o kadar çok ayağa pas yapabilecek futbolcusu varken seleflerinin daha önceki hatalarından sanki ders almamış olacak ki devamlı uzun toplarla bir an önce rakip kaleye gitme eğilimi içinde oldu.

Amaçsızca ileri şişirilen toplar gelişigüzel yapılan paslar Kasımpaşa orta sahasında eridi durdu.

Topun kaybedilmesi yetmediği gibi Kasımpaşa atağı olarak da hep Trabzonspor yarı sahasına geldi.

Trabzonspor’un yerli futbolcularına bir haller olmuş.

Berat haftalardır kötü.

Abdülkadir Ömür duygusal tripler içerisinde bir var bir yok.

Abdullah Avcı, Abdülkadir Parmak’ı orta sahaya derman olsun diye alıyor, o da iki dakika içerisinde sakatlanıp çıkıyor.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen federasyonun saçma sapan kararlarıyla kısıtlı kullanmak zorunda kaldığımız yabancı futbolcularımız iyi çıktı da maça da skora da tutunabildik.

Aylardır sol bek kim gelecek diye beklerken size stoper aldım diyen yönetim aslında gizliden gizliye Trabzonspor’a sol bek almış da haberimiz olmamış.

Denswil’in sol beke geçmesiyle Trondsen de rahatlamış. Böylelikle orta sahaya asıl yerine geçebileceği gibi sol kanatta da İsmail’i rakibiyle baş başa bıraktı.

Sol Stoper diye alınan Denswill, Novak’tan sonra Trabzonspor’un ihtiyaç duyduğu sol bek oldu gibi.

Kasımpaşa bugün fark yemediyse bunu kalecisi Ertuğrul’a borçlu. Gollük en az yüzde yüzlük dört şutu engelledi.  Takımı adına farkın açılmasını önlediği gibi Kasımpaşa’yı da maç sonuna kadar oyunda tuttu.

Kasımpaşalı futbolcuları ben ilk yarı boyunca bu kadar çok yerde yattıklarını daha önce hiçbir maçlarında görmedim. Her pozisyonunda topunu ya da takibini kaybeden Kasımpaşalı her futbolcu kendini yere atıp maçın durmasını sağladı.

Demek ki kendilerine verilen taktik buydu. Trabzonspor’u ancak kendilerini yere atarak hakemin de sahaya doktorları çağrılmasıyla durdurabilecekleri söylenmiş.

Ama ikinci yarıda Bakasetas, hem onların bu taktiklerini boşa çıkardı, hem de futbol oynamadan puan kazanabileceğini sanan Kasımpaşa’ya da cezasını kesti.

Maçın hakemi Mete Kalkavan’ı ben ilk kez Trabzonspor’da karşı bu kadar çok objektif maç yönetmeye çalışır gördüm. Gerçi ilk yarıda birkaç pozisyonda Trabzonspor’a yapılan birkaç hareketi görmek istemese de nihayetinde sonucuna etki edecek hatalar yapmadı.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 27 Ekim 2021
İmsak 05:13
Güneş 06:38
Öğle 12:10
İkindi 15:04
Akşam 17:33
Yatsı 18:53