Gazeteciliği bırakma!

Trabzon’da hemen her kesim tarafından sevilen isimlerden biri olan gazetemiz yazarı Hamit Kamil Ataman, Ali Savaş’a seslenerek, ‘Ali Savaş Gazeteciliği bırakma’ dedi.
  Ali Savaş, 30 küsur yıldır her ne kadar Köy Hizmetleri İdaresinden maaş alsa ve o kurumdan emekli olsa da ve son dönemlerde rotayı şaşırsa ve iktidarın trolü olsa da Trabzon’un en iyi gazetecilerinden biridir.  Kamil Ataman da, Ali Savaş’ın iyi bir gazeteci olduğunu belirtiyor ve son dönemlerdeki dönüşünü eleştiriyor.  Ali Savaş, işini bilir. Yarın iktidar değişse Kamil’in partisi iktidara gelse Ali kardeşimiz orada da kendine yer bulur. Eski defterleri açar.
Ataman’ın Savaş’a yönelik eleştirileri şöyle;
‘Yazmayayım diyorum ama olmuyor...
Kırmak istemiyorum ama bazı paylaşımları gazetecilik krıterlerini zedeliyor, itibar zedeliyor!
Özellikle sosyal medyada devamlı; şuraya şu kadar işçi alınacak, şuraya şu kadar memur atanacak, şu bakanlıkta kadro açılacak paylaşımları tepki çekiyor.
Ali Savaş hakikatten bu işi maalesef yapıyor! AKP ile olan yakınlığını da gizlemiyor. Her gazetecinin mutlak bir siyasi görüşü vardır. Bu da çok doğaldır. Ama yanlış gördüğü zaman da gereken eleştirileri en yüksek tondan seslendirmelidir. Yani objektif olmalıdır.
   Ali Savaş, eskilerde muhalif özelliği olan taraf olmayan bir gazeteciydi. Gel gör ki son seçimden sonra adeta AKP'nin basın yayın organı oldu! AKP'nin hiçbir yanlışını sert bir dille eleştirmiyor, hafiften dokunarak salvolar yapıyor.
Ali Savaş eskinin iyi solcusu, bu günün muhafazakar-dindar milliyetçisi!
Artık kendisi bile kendisine şaşırıyordur; "Ben nasıl bu hale geldim?" diye!
Sayın Ali Savaş, AKP sempatizanı olabilirsin ama trol olmamalısın!
Hayat çok uzun Ali Ağabey...Yarın nelerle karşılaşacağımız belli değil...
Gazetecinin yazdıkları arşivlerde yerini almakta...
Gün gelecek o günlerdeki yazdıkları gazetecinin yüzüne şamar olarak dönecektir!
Trollük hiçbir gazeteciye yakışmaz, hele senin gibisine hiç yakışmaz!’

Önceki ve Sonraki Yazılar