GELECEĞE YATIRIM ŞART

GELECEĞE YATIRIM ŞART

Rizespor Asbaşkanı Ulvi Ergüven, Rizespor’da köklü değişikliklerin yapılması gerektiği söyledi

Ç.Rizespor Asbaşkanı Ulvi Ergüven, kurumlaşma adına yaptıkları değişikliklerin devam etmesi gerektiğini söyleyerek, “Rizespor’a kalıcı çözümler bırakmalıyız” dedi

 

 

GÜNLÜK ÇÖZÜMLER İSTEMİYORUZ

Çaykur Rizespor Asbaşkanı Ulvi Ergüven, köklü değişiklik yapmaları gerektiğini söyledi. Ergüven, yapılan toplantılarda yönetim kurulu üyelerine sunduğu raporlarda günlük değil, geleceğe yönelik projeleri gündeme getirmeleri gerektiğini belirterek, “Günlük çözümlerle bir yere varamayız. Bugüne kadar yapılan işlemler günü kurtarmaktı. Artık yönetim olarak yarınlarda anılmamızı sağlayacak köklü değişiklikleri yapmamız gerek. Bunun için ilk adımı yine biz attık” dedi.

 

İSTASYON YERİ ARIYORUZ

Ergüven, “Camia olarak zaman zaman maddi krizler yaşadık. Yapılan desteklerle gün veya sezon kurtarıldı. Ama bu çözüm değil, Rizespor’da geleceği kurtaracak ek ve ekonomik rahatlık getirecek tedbirler alınmalı. Bunları raporumda belirttim. Sahil yolu deniz tarafından petrol istasyonu için yer arıyoruz. Bu tesis sayesinde aylık kulüp giderleri karşılanabilecek” diye konuştu.

 

 

GELECEĞİ DÜŞÜNÜYORUZ

Çaykur Rizespor Asbaşkanı Ulvi Ergüven, “Alınacak radikal ve kalıcı kararlarla teknik heyet kendi işini, futbolcular kendi işini yapacak. Yönetim olarak biz bize düşen görevleri yerine getireceğiz. İlk kez bizim yönetimimiz zamanında kurumlaşma adına bazı kararlar alındı. Bunun devamı gelmeli ve Rizespor’a gelecek hazırlamalıyız. Yönetim bu konuda oldukça kararlı. Bunun faydasını hem bizler hem de gelecek yönetimler görecek” dedi.

 

TEDBİR ALMALIYIZ

Anonim Şirketi olma yolunda büyük aşama kat ettiklerini belirten Ergüven, “A.Ş olma yolunda çalışmalarımız var. Rizespor bir kamu kurumu değil. Nasıl özel şirketler ciddi tedbirler alabiliyorsa bizler de bu tedbirleri kulübümüz adına almalıyız. Ben bunları hazırladığım raporda dile getirdim, yönetime sundum. Bu rapor üzerinde yönetim olarak düzeltmeleri ve uygulamaları başlatmalıyız” dedi.

 

BİZİ GÜZEL ANACAKLAR

Spordan ve maddi konulardan sorumlu asbaşkan Ulvi Ergüven, “Profesyonel kulüplerin en büyük sorunu maddiyat. Raporumda alt yapıdan başlayarak profesyonel takıma kadar uzanan süreçte ki her olayı dile getirdim. Şimdi bunların yönetimce kabullenmesi ve uygulamaya konması önemli. Bu radikal kararlar Rizespor’u yarınlara hazırlayacak. Biz yönetim kurulu üyelerini ise anılmaya” şeklinde konuştu.

 

EN UYGUNU GÜNDOĞDU

Ç.Rizespor’a gelir getirecek petrol ofisi arsasının Gündoğdu beldesinde sahil kesiminde olduğunu söyleyen asbaşkan Ergüven, “Sahilde Hopa istikametinden Rize’ye doğru tek petrol ofisi istasyonu yok. Böyle bir arazi de yok. Tek Gündoğdu beldesinde var ancak Gündoğdu belediyesi bu olaya sıcak bakmıyor. Bir-iki istasyon kurmayı hedefliyoruz. Biz bu istasyonları Rizespor’un geleceği için programa aldık” diye konuştu.

 

TURANLI TATMİN OLMADI

Ergüven, Turanlı’nın istifasına da değinerek, “Son olarak aldığımız teknik menajer nedeniyle Yusuf Turanlı istifa etti. Tabii bunda Kürşat ile yaşanan kavganın da payı yok değil. Ancak yönetici olarak futbolcularla fazla içli-dışlı olursan bazı şeyleri de beklemelisin. Turanlı bunu yaptı. Sonra da Kürşat’ı bırakmamızı istedi. Bu mümkün değildi. Yönetim olarak Kürşat’a gerekli cezayı verdik. Ancak Turanlı tatmin olmadı” dedi.

 

PROFESYONEL OLMALIYIZ!

Asbaşkan Ulvi Ergüven alınan bazı radikal kararların takıma olumlu yansıdığını da sözlerine ekleyerek, “Bunun meyvelerini ligde almaya başladık. Bizim bir hedefimiz var. Yeniden süper lige dönmek. Bu süre içinde bazı kararlarımızı daha uygulamaya sokmamız gerek. Rizespor tam profesyonel bir takım hüviyetini almalı” şeklinde konuştu. .

 

TARAFTAR AYAĞA KALKMALI

Süper ligden düşen bir takımın taraftarının sezon başlarında takıma tam destek veremeyeceğini söyleyen As başkan Ulvi Ergüven, “Raporumda bu konularda var. Takım taraftarın ayağına gitmeli. Taraftarı yeniden kazanmalı. Bu hiçbir dönem uygulanmadı. Artık uygulanmaya konmalı. Taraftarı takımın yanına çekmek için önce takım ve yönetim olarak taraftarın ayağına gitmeliyiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.