GELECEĞİ GARANTİYE ALACAĞIZ

GELECEĞİ GARANTİYE ALACAĞIZ

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rizespor A.Ş. için tüm desteğini vereceğini söyledi

Bakırcı, Rizespor Sportif A.Ş’ye tüm gücünle destek vereceğini söyleyerek, “Rizespor’un geleceğini garanti altına alacağız, almak zorundayız. O bizim en kıymetli varlığımız” dedi

 

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, kurulma aşaması tamamlanan Rize sportif A.Ş’nin katkısının çok büyük olacağını söyledi. Belediye Başkanı Halil Bakırcı, “Rize sportif A.Ş kuruldu. Bunun finans desteğini sağlayan kesim Rize’nin dışında yaşayan insanlar. Bunların bir kısmı Rize’de doğmuş yada doğmamış ama gittikleri yerlerde iş güç ve mevki sahibi oldular ama Rize ile bağlarını hiç kesmediler. Şunu çok iyi biliyoruz ki Rize’deki kaynaklarla Rizespor’u ayakta tutmak çok zor. Kurumsallaşması gerekiyordu. Rize sportif A.Ş ile Rizespor kurumsallaşacaktır” dedi.

BAŞBAKAN’IN PAYI BÜYÜKRize sportif A.Ş’nin kurulmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da çok ciddi desteklerinin olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Halil Bakırcı, “Başbakanımız olmazsa bu insanları böyle bir iş için bir araya getirmek çok zordu. Bununla da dinamikler harekete geçti. Önce Rize’de başbakan ile sonra da İstanbul’da iş adamları ile yapılan toplantılarda bu iş şekillendi. Son olarak İstanbul’da yapılan ve devlet bakanı Hayati Yazıcı ve benimde katıldığım toplantıda iş adamlarımız 14 Milyon YTL katkı sağlayarak oluşturulan sermaye ile sportif A.Ş’ kuruldu. Şirket için son çalışmalar yapılmakta. Toplanan bu para ile Rizespor’a sabit gelir getirecek işler yapılacak” dedi.

RİZESPOR A.Ş. HES KURABILIR Rize sportif A.Ş’nin çok ciddi gelirle getirecek çalışmalar yapması gerektiğini de belirten Başkan Bakırcı, “Rize’nin birçok yerinde HES’ler yapılıyor. Bunu daha önce gündeme getirmiştim. Rizespor için HES çok iyi bir gelir kaynağı olacaktır Rizespor’a ciddi destekler sağlayacak işler yapılacak.Rize Yatırım A.Ş’den sonra Rize sportif A.Ş’nin Rize için çok büyük bir şans İş adamlarımız kendi öz kaynaklarından hiçbir beklentisi olmadan Rize’ye büyük katkı sağlıyorlar. Bu insanları küstürmememiz gerek. Çok ciddi işler yapılacak. Bunun içinde herkese görev düşüyor” dedi,.

GERİ DEĞİL İLERİ GİTMEK İSTİYORUZRizespor kurumlaştığı taktirde önünün açık olduğunu da ifade eden Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, “Şunun herkes iyi bilsin kurumsallaşma olmazsa Rizespor’un geleceği iyi olmaz. Büyük şehir olan Samsun ve Erzurum’da Samsunspor ve Erzurumspor’un durumları belli. Yeşil-mavili kulüp kurumsallaştığı taktirde ayakta kalacaktır. Başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerdeki Rizeli iş adamları Sportif A.Ş’yi kurdular. Bunun Rize ayağını da iyi oluşturmak gerek. Elbette ekonomik olarak orada sağlananlar Rize’de sağlanamaz. Bu işe gönül veren insanlarla birlikte Rizespor’u en iyi noktaya taşımak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.