Gelecek Partisi Trabzon'da teşkilatlanıyor

Gelecek Partisi Trabzon'da teşkilatlanıyor

Gelecek Partisi Dış Politika Başkanı Kani Torun, Trabzon’da beraberinde il başkanı Hasan Kamil Velioğlu ve partililerle basın toplantısı düzenledi.

Kahvaltılı basın toplantısında Türkiye ve Trabzon siyaseti konuşuldu. Ayrıca Kani Torun Gelecek Partisi'nin il başkanının Hasan Kamil Velioğlu olduğunun altını çizdi. İlk sözü alan İl başkanı Hasan Kamil Velioğlu "Teşkilatlanma çalışmalarına bugün bismillah diyerek başlıyoruz" dedi.

Daha sonra Kani Torun söz alarak, "Gelecek partisi olarak 12 Aralık itibariyle bir yola çıktık. Bu süre içerisinde il teşkilatını oluşturmaya devam ediyoruz. 67 il teşkilatını oluşturduk. Trabzon bizim için çok önemli. İl başkanımızın atanmasını duyurmak için burada bulunuyoruz. İl başkanımız Hasan Kamil Velioğlu'nu hepiniz tanıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Kani Torun, il başkanı seçmekteki kriterleri açıklayarak "İl başkanı seçerken temel kriterler var, birincisi tanınan, dürüst, ahlaklı bir kişi olacak. Özel bir de şartımız var. 15 Temmuz darbe teşebbüsü gibi yapılarla ilişkisi olmayacak. İl başkanı seçerken kriterlerimiz bunlar. Hasan bey de bu kriterlere uygun bir arkadaşımız" dedi

İl başkanı Hasan Kamil Velioğlu da, “Trabzon'un dinamikleriyle görüşüp, en doğru yönetim nasıl olacak onu bulmaya çalışacağız. Genç arkadaşlarımızın ve kadın arkadaşlarımızın çok olmasına gayret edeceğiz. Liyakat sahibi genç  ve kadın yöneticiler seçeceğiz" ifadelerini kullandı.

FINDIK VE ÇAY

Kani Torun, ülke gündemine ilişkin de açıklamalarda bulunarak, “Yakında EYT’liler ile ilgili bir şey açıklayacağız. Asgari ücretlerden vergi alınmayacağını belirttik. Fındık ve çay da tarım politikalarının bir parçası. Fındık üretiminin 3’te 2’si Türkiye tarafından yapılıyor. Şu anda fındık piyasası birkaç yabancı şirketin elinde. Türk fındığını yabancı şirket kontrol edemez. Buna izin verilmemeli. Fındığın değerini bulması için devlet müdahil olmak zorundadır. Lisanslı depoculuk çok önemlidir. Üretici hemen çıkarmak zorunda kalmamalı fındığını. Belli bir süre ile Türkiye dolar üzerinden fındık fiyatını tespit edebilmeli. Dönüm başına üretim arttığında üretici geliri gördüğün bahçesine sahip çıkar. Çay farklı bir konu. Türkiye’de sabah akşam çay içtiği bir ülkede Çaykur’un zarar etmesi kabul edilemez. Ürün bazlı desteğe devam edilmeli. Kotalar olmamalı. Çayımızı korumalıyız. Kendi ayağımıza kurşun sıktık. Çay tüketen bir ülkeyiz. Bunu değerlendirmeliyiz. Tarım politikaları alanım değil. Bu ayrı bir proje olarak açıklanacak” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.