Genel Kurul'da ilk gün tamamlandı

Genel Kurul'da ilk gün tamamlandı

Trabzonspor 59. Olağanüstü Genel Kurulu'nda ilk gün tamamlandı.

Olağanüstü Genel Kurul  yoklama ve açılışın ardından start alırken Genel Kurul Divanının oluşturulması ve saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından gündem genel kurula sunuldu. Ardından yönetim kurulumuzun idari faaliyet ve projeleri slayt şeklinde üyelere sunuldu. Trabzonspor Kulübü Derneği ve bağlı şirketlerin 30 Haziran 2009 tarihli konsolide edilmiş bilanço ve gelir tablolarının okunmasıyla devam eden 5 Bin 21 üyemizin oy hakkı olduğu genel kurulda daha sonra Denetle Kurulu Başkanı Kenan Atalay, raporlar hakkında bilgi verdi. Ardından eski yöneticilerden Muzaffer Ermiş ve İskender Önal söz alarak birer konuşma yaptılar.

 

Bu konuşmaların ardından kürsüye gelen Başkan Sadri Şener, bazı açıklamalarda bulundu. En çok eleştirilen konunun ekonomi olduğunu belirterek, “Ben basit şekilde izah etmeye çalışayım. 80 Milyon dolayında borç görünüyor. Bu borç karşılığında 90 trilyonluk geliri var. Kulübü kilitlesek kendi kendini ödeyecek. Bonservislerin yüzde 90’ı ödenmiş. Takımımızın ortalama 65 milyon Euro değeri var. Esas değeri de budur. Bugün gitsek sporcularına bonservis borcu olmayan ortalama 60 milyon Euro’luk bir değerde kulüp bırakacağız. Trabzonspor dört büyükten biri. Bizim rakiplerimiz 15 milyonluk İstanbul takımları. Onlarla yarışıyoruz ve ligi 3. bitiriyoruz. Ekonomik olarak onlara yetişemeyiz ancak skor olarak yetişebiliriz. Süper bir Trabzonspor kurmanın mümkün olmadığını bilirsiniz. Hatasız transfer olmaz. Yüzde 20 hata olabilir. Bizim hocalarımız da gençlere değer veriyor. Ancak öncelikle kendi kariyerlerini düşünüyorlar ve oynatma riski almıyorlar” dedi.

 

Akyazı projesinin tamamen yanında olduklarını sözlerine ekleyen Şener, “Trabzonspor’un bunu yapacak ekonomik gücü yok ama manevi gücü var. Avni Aker tadilatı için bile bürokrasiyi geçemiyoruz. Sayın bakanımız stadın üzerinin kapatılmasını sağlayacak. Rize’deki stadın ne şartlarla yapıldığını herkes biliyor. Yapanlar Rize otoyolunu yapanlar. Oraya yapılıyor buraya yapılmıyor. Benim söylemlerim çok fazla tepki alıyor. Bu nedenle soru sorulmaması faydalı olacak. Kayseri’ye yapılıyor 6 bin kişiye maç oynuyorlar. Galatasaray stadını yapanlar da arkadaşım. Ben Trabzonlu Toki başkanından randevu alarak gidebiliyorum, ancak Galatasaray kongre üyesi olduğu için Adnan Polat elini kolunu sallayarak gidiyor. Galatasaray kombine satışlarında 20 bin Euro’ya ulaştı. Biz ise 1 Milyon 200 Bin liraya ulaşabildik. Ancak Trabzon’un ekonomik yapısı azsa bu benim suçum değil. Buna rağmen yarışmanın sözünü veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Bu arada rahmetli olan eski kurucu ve yöneticilerimize rahmet diliyorum” diye konuştu.

 

Genel kurulun ilk gününün sonunda kürsüye gelen Eski Divan Başkanı Nizamettin Algan, isminin Trabzonspor Kamp Eğitim Merkezi’nde konferans salonuna verilmesinin kendisini mutlu ettiğini belirterek, “Trabzonspor için dileğimiz ve temennimiz hep aynıdır. 42 Yıllık Trabzonspor’da kuruluşunda 20 arkadaşla yola girdik. O zamanki arkadaşlar 1200 kişinin temsilcisiydi. Şimdi 6 kişi kaldık. Hizmet edenlerin hepsi takdire şayan. Ben hasbelkader 22 yıl çeşitli kurullarda bu kulübe hizmetle geçirdim. Görevde ihmalim olmadı. Görevlerde devamlılık Trabzonspor için öncelikli şartlardan biridir. 22 Yıllık fiili hizmet dönemimin dışında da hiçbir zaman Trabzonspor’dan uzak kalmadım. Bunun karşılığını da manevi olarak aldım. Verilen önergeyi imzalayanlara ve kabul edenlere teşekkür ediyorum ve Trabzonspor’a başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.