Gerçeği gizlemeyin!

Gerçeği gizlemeyin!

Trabzonspor yıllar sonra ilk kez bu kadar şampiyonluğa yaklaşmıştı. Yarışı sürekli önde kovalayıp taraftarlarına büyük umut vermişti ama son düzlükte geriye düşüp, sezonu ikincilikle tamamladı.

Bunun sebeplerini detaylıca irdeleyecek değiliz. Zira konuşulacaklar konuşuldu, yazılacaklar fazlasıyla yazıldı.

Yakın geçmişte yaşananlar düşünüldüğünde bu dereceyi de başarı olarak görmek iyimserlik sayılmaz. Ancak Trabzonspor, ligi ikinci bitirmesine rağmen Şampiyonlar Ligi’ne gidemiyor. Çünkü UEFA’dan gelen ceza bu anlamda yolu tıkadı. CAS bir umuttu ama oraya yapılan itiraz da işe yaramadı...

Aslına bakılırsa bu kadar önemli bir konuda kimse işin detayını tam anlamıyla bilmiyor. UEFA’nın geçmiş yönetimler döneminde kestiği ama sürekli iyiniyet mesajlarıyla ertelediği ceza artık kesinleşti. Kulüp cephesinden ise sebebe yönelik hiç bir tatmin edici açıklama yok.

Sadece Başkan’ın ağzından yuvarlak, işin özüne inmeyen, asıl gerekçeleri gizleyen, ipe sapa gelmeyen bir kaç demeç o kadar...

Oysa konu o kadar basit değil...

Hele de bir önceki Başkan Muharrem Usta’nın yenilir yutulur olmayan suçlamaları gelince, camianın, özellikle de üyelerin doğru ve detaylı bir bilgilendirmeye ihtiyaç duyduğu aşikar.

Online olarak gerçekleştirilen son Divan toplantısında, konu UEFA meselesine gelince yayını kesenlerin toplumun karşısına çıkıp işin gerçeğini anlatma zorunlulukları vardır. Bu sorumluluk daha fazla zaman kaybetmeden yerine getirilmelidir..

Bir de süreci tarihinden beri tüm detaylarıyla bilen kulübün profesyonelleri var. Olan olmayan parayı yöneten genel müdür, hukukçular, muhasebeciler ve diğerleri. Böylesi kritik bir konuda stratejiler doğru belirlenip, tüm alternatifler ve geçmiş hikaye, yönetimin önüne tüm çıplaklığıyla koyulmuş mudur? Sağlıklı yönlendirme yapılmış mıdır?

Eğer cevap “evetse” sorun nerededir?

Hayırsa; sorumlular kimlerdir? Onlar için hangi yaptırmlar uygulanmış ya da uygulanacaktır?

Trabzonspor hoca da bulur, oyuncu da.. Toplumun dikkatini bu yöne kilitlemek bir politika olabilir ancak sağlıklı ve kurumsal değildir.

O yüzden gerçekleri gizlemeden, suçlamalara cevap verecek, akılcı, detaylı ve tatmin edici bir açıklamaya büyük ihtiyaç vardır.

Yönetim bu talebi en kısa sürede karşılamalı ve diğer işlere ondan sonra zaman ayırmalıdır. Aksi halde bu bilinmezliklerle fazla yol almaları mümkün olmayabilir.. Kulüp yönetiminde güven bir defa sarsıldı mı, onu yeniden inşa edemezsiniz.

KUZEY EKSPRES

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum