Gerçek sol’a ihtiyaç var!

Gerçek sol’a ihtiyaç var!

AK Parti Trabzon teşkilatında bayramlaşma töreni Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ve İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun katılımıyla Zorlu Grand Otel’de gerçekleşti. Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türkiye’nin gerçek

AK Parti Trabzon teşkilatında bayramlaşma töreni Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ve İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun katılımıyla Zorlu Grand Otel’de gerçekleşti. Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türkiye’nin gerçek sola, gerçek muhalefete ihtiyacı olduğunu söyledi.

 

HERKESLE BAYRAMLAŞTIK

AK Parti Trabzon teşkilatında bayramlaşma töreni Zorlu Grand Otelde gerçekleştirildi. Törene Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Trabzon Milletvekilleri Kemalettin Göktaş, Mustafa Cumur, Safiye Seymenoğlu, AK Parti İl Başkanı Muhammet Balta, Parti Gençlik Kolları, Kadın Kolları ve partililer katıldı. AKP İl Başkanı Muhammet Balta, Parti olarak verdikleri hizmetle başarılara imza atacaklarını ve hizmet kervanına AK Partili olmayan belediyeleri de katacaklarını söyledi. Balta, “Her partiyi ziyaret edip herkesle bayram kutluyoruz. Halkın iradesiyle seçilen Belediye Başkanımız da bütün siyasileri ziyaret etti ama maalesef başkanımızı AK Parti’de göremedik. Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” dedi.

 

SAMİMİYET ESASTIR

AK parti İl teşkilatının hazırladığı bayramlaşma programında hazır bulunan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu yapılmakta olan kongrelerde kaybeden olmadığını belirterek, “Bizim kongrelerimizin kaybedeni yoktur, kazananı vardır. Kongreler bize göre tazelenmenin yenilenmenin güç depolamanın heyecan üretmenin zeminleridir. Kongreler bu anlamda her tip düşüncenin ve farklı tip duruşun kendisini ifade etmesine imkan vermek lazımdır. Her tür düşüncenin, bakış açısının ifade edilmesinin bir tek haklı gerekçesi olabilir o da samimiyettir. Bu samimiyet olmazsa olmazımızdır. Samimiyet esastır” diye konuştu.

 

BİR ÇİVİ ÇAKILMAMIŞ!

Trabzon Milletvekili Mustafa Cumur, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Meclis salonuna girdiğinde CHP’li Milletvekillerin ayağa kalkmamalarına tepki gösterdiği konuşmasında, “Ramazan ayında siyasi kültürü bile kendi içine sindiremeyen insanların bu ülkeye verecekleri hiçbir şey yoktur. Trabzon’da da bu zihniyeti görüyoruz. Bu zihniyetin temsilcilerine bir daha o görevi vermeyip bu emaneti geri almak için çalışmak boynumuzun borcudur. Biz 4.5 yılda Trabzon Belediyesi’ne 270 trilyon para aktardık ama Trabzon’a bir çivi çakılmamış. Trabzon’u diğer illerle yarışacak hale getirmek bizim boynumuzun borcudur. 29 Mart’ta hep beraber Trabzon’u AK Partili belediyeyle bayram yapmak istiyoruz” dedi.

 

 

SORULARA CEVAP VER!

CHP bu ülkede krizden başka bir şey yapamayacağını belirten AKP Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş şunları söyledi; “Millet 22 Temmuz’da bunlara şamar vurdu 90’a indiler. 29 Mart seçimlerinde bunlar öyle bir silkelenecek ki kendi içlerinde bir deprem yaşayacaklar. Onların birkaç ayağı kaldı, bunlardan birisi de Trabzon ayağı bunu da bitireceğiz. Kararlılıkla Trabzon’a AK Parti belediye başkanını oturtacağız hep birlikte. Koltuğa alıştı, hoşuna gitti, emanet verdik dedik 29 Mart’ta o koltuk bizim olacak. Bana cevap yetiştiriyor, sen bana yetiştirecek yerde sorulara cevap ver.”

 

 

KRİZ AZ ETKİLEYECEK

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak ise milletin hizmeti alıp sandıkta gerekli cevabı verdiğini dile getirerek, “Yeni dönem başladı, Meclisi açtık ve bazı hoş olmayan görüntüler ortaya çıktı, bu görüntülere alışmak lazım. Türkiye’de gerçekten güçlü bir sol’a iyi bir muhalefete ihtiyaç var, Türkiye’de buna sahip değiliz” dedi. Dünyanın bir krizle karşı karşıya olduğunu belirten Özak, “Türkiye bu krize 2002’deki anlayışla yakalansaydı bugün inanılmaz manzaralar olacaktı. ABD’deki kriz Avrupa’yı, Rusya’yı ve Çin’i etkiliyor. Tabi ki bizi de etkileyecek. Bu krizden en az ekonomisi güçlü olan Türkiye etkilenecek.

 

BİZ İCRAAT YAPIYORUZ

‘Kim olursa olsun yolsuzluk yapmışsa onun karşısında olan onun yakasına yapışmış olan AK Parti olacak’ diyen Bakan Özak, “Kimse bizim karşımıza çıkıp yolsuzluk var şu var bu var diyemez. Bu memlekette benim fındık üreticime 1 dolardan fazla vermeyenler bugün 3 dolar veren AK Parti’yi eleştiremez. Biz icraat yaparız, iş yaparız, takdir vatandaşımızındır. Trabzon tarihinin rekor oranda oyunu aldık. Bu vatandaştan 235 bin oy aldık, onlara minnettarız katiyen şımarmıyoruz, bu bir sorumluluktur Biz seviyeli siyaset yapıyoruz, bayramlaşma değil icraatla oluyor bu iş” ifadelerinin kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.