Gerçekleri yazmaya devam edeceğiz!

Trabzonspor’u gazeteci olarak 40 yıldır takip ederim. Trabzonspor’un başkan ve yönetimi, hocası, topçusu hep gelip geçici oldu. Baki kalan biz gazeteciler ve taraftarlar olduk.

Bugün de yarın da aynısı olacak.

Trabzonspor Başkanı, Kuzey Ekspres ve bir yerel gazetenin çalışanlarına tesislere girme yasağı koydu. Gerekçe; bu gazeteler birileri adına yayın yapıyormuş ve başkan ile yönetimi eleştiriyormuş.

Trabzonspor’da muhabirlik ve temsilcilik dönemlerimizde ve daha sonraları, başkan ve hocalarla zaman zaman kavgalı olduk. Bizim kavgamız Trabzonspor’un daha iyi yönetilmesi ve başarılı olması içindi.

Özkan Sümer ve Şenol Güneş ile hala küsüz.  Sadri Şener’e ağır eleştiri getirmemize rağmen anlayışla karşıladı, Hayrettin Hacısalihoğlu bizimle dargın. Eski topçulardan Hüseyin bizi görünce yolunu değiştiriyor! Atay Aktuğ döneminde bana 30 bin TL’lik dava açıldı. Son dönemlerde Trabzonspor ile öyle çok da aktif olarak ilgilenmiyorum. Ara sıra görüşlerimi yazıyorum. 

Trabzonspor Yönetiminde yer alan Prof.Dr. Yakup Arslan, iki yılı aşkın süre bu gazetede yazdı. Hem de öyle yazılar yazdı ki, Sadri Şener’i ve yönetimini yerden yere vurdu. Kendisine müdahale etmediğim gibi yazılarına ambargo da koymadım. Sonuçta yazdıkları onun görüşü idi.

Kuzey Ekspres Gazetesi sahibi olmama rağmen, ne haber ne de spor servisindeki hiçbir çalışana müdahale etmedim. Etmem de. Hele Trabzonspor konusunda asla!
Başkan efendi, bizi birileri adına yayın yapmakla suçlamış.

Bu gazete dün de bugün de birileri adına değil Trabzonspor’un yüce menfaatleri adına yayın yapıyor ve bundan böyle de yapacak. Bu gazete nalına da mıhına da vuran bir gazetedir. Başkan İHO’yu da Özkan Sümer’i de eleştiriyoruz.

Biz bugüne kadar çok ama çok başkan, yönetici, hoca gördük!

Hepsi geldi geçti, bugünküler de gelip geçecektir.

O nedenle, ambargo imiş, o imiş, bu imiş… Hepsi faso fiso!

Biz gördüklerimizi, bildiklerimizi yazmaya, kamuoyunu aydınlatmaya devam edeceğiz.

Şimdi bu yazıyı okuyanlar, Hasan Kurt, ne kadar yumuşak yazdı, vs. diyecekler.

Kim ne derse desin; ipliği pazara çıkmış, eylemi ve söylemi ortada bir başkan ve yönetim için ne yazılabilir ki! Başkanlarının gölgesinde ve başkanlarının söylemlerini tasdikle görevli Engin Hacısalihoğlu’nun, Ali Kemal Başaran’ın, Yakup Arslan’ın, Köksal Güney’in nesini eleştirelim ki! Trabzonspor’un transferdeki yanlışlarını, hatalarını zaten yazıyoruz. Bizim amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemek!

Sonuç olarak, Başkan’ın Kuzey Ekspres Gazetesi’nin yayınlarından rahatsız olmasını doğal karşılıyoruz.

Çünkü Kuzey Ekspres Gazetesi doğruları ve gerçekleri yazıyor. Doğrular ve gerçekler de Başkan İbrahim efendiyi rahatsız ediyor.

İbrahim efendi ne kadar rahatsız olursa olsun, biz doğruları, gerçekleri yazmaya devam edeceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum