Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

GİDER NAMOĞLU, GELİR BAŞKASININ OĞLU

  Kirli düzen, bozuk sistem çok oğullar yedi, yerine de nice oğullar getirdi. Bugünlerde bir yenisini daha yaşıyoruz. Kuddusi Müftüoğlu’ nun apar topar gönderilişinin ardından kurtarıcı diye gelen Yusuf Namoğlu, skandal Galatasaray-Trabzonspor maçından sonra görevinden istifa ediyor yada birileri tarafından alınıyor. Zerre üzülmedim, bir o kadar da sevinmedim. Getirecekleri bundan daha mı iyi olacak, şaibeli. Getirenler değişmedikten sonra gelenin çok da bir önemi yoktur. 
   Balık baştan kokmuşken, masadaki tuzluğu değişseniz yemek çok mu güzel olur, hayır. Tuz serperek yemeğin kokusunu azaltmaya çalışıyoruz. Namoğlu ‘ nun bir önceki gönderilişini çok iyi hatırlıyorum. Öyle söylentiler vardı ki bir daha asla o koltuğa oturmaz diyorduk. Bir de ne görelim sadece bir Mhk sonra tekrar göreve geldi. İşin kötü tarafı şimdi giderken de onun yerine geldiği Kuddusi Müftüoğlu ‘ nun geri geleceği söylentileri dolanıyor. Ya beyler bu nasıl bir camia, nasıl bir akıl tutulması. Apar topar suçlamalarla gönderdiğiniz adamı tekrar kurtarıcı olarak önümüze atacaksınız. Bırakın bu işleri Allah aşkına, yıllardır köşeye attığınız, hiç görev vermediğiniz onlarca üst düzey Süper lig hakemliği yapmış insanlar var.
    Neden bunlara şans vermeyip 3-5  MHK eskilerini önümüze sürüp duruyorsunuz. Yeni yüzler, kokuşmamış bedenler, taze beyinler, genç karakterler, kin, nefret kusmayacak insanlar istiyoruz. Kendi kişisel çıkarlarını değil camiayı düşünen, camiasına hizmet edecek isimler istiyoruz. Haa şunu da söyleyeyim öyle ben gencim, güzelim devrim yapacağım, ihtilal yapacağım, her şeyi değiştireceğim diyen Show menleri kastetmiyorum. Onlar hayal dünyalarında yaşasınlar, fuzuli macera aramasınlar. O macera perestlerin icraatlarını da gördük. Onlarca genç hakemin hayallerini, umutlarını, hedeflerini çalıp, bir çırpıda onları kenara itip gittiler. Namoğlu da gidiyor şimdi. Diyor ki hakemin görüp de penaltıyı verememesi bardağı taşıran son damla oldu ve istifa kararı aldım. 

   Eyy Namoğlu sezonu 5-10 hakem arasında döndüren, sürekli aynı isimlere maç veren, kimini öven, kimini ezen sen değil misin. Sen bilemedin mi pusudakiler seni elbet bir gün yerler. Kimlerin yediklerini de merak ediyorsan sahaya sürdüklerine değil VAR’ a gönderdiklerine bak. Seni bence en çok onlar yedi. Nasıl bu çocuk sahada olur da ben masada olurum diye kendi kendini yiyenler, seni de çok güzel yediler. Kötü mü yaptılar, hayır, çoktan hak etmişsindir. Sen hep Ayarcı oldun, kurtarıcı oldun. Klasik ekiplerle, kritik zamanlarda gelerek hep birilerini rahatlattın. Hiç risk almadın, hep sağlama kaçtın. Sağlamcılıkta öyle işi sağlama almak değil ha kendini sağlama almak. Nasılsa Cüneyti, Fıratı, Bülenti verirsem suçu bende değil onlarda ararlar diye dayadın onlara maçı. Onlar bir süre sonra patladı. Sonra yeni Cüneytler Fıratlar yaratmak istedin ama onu da yüzüne bulaştırdın. Niye mi söyliyeyim, dayadın gencecik çocuklara üç günde bir maçı hem onları havaya soktun, hem de mental ve fiziksel olarak yordun. Sonra her şey ortada işte Halil Umut Meler’ in, Ümit Öztürk ‘ ün halleri ortada. Eminim şuan hakem camiasının %90 ı sen ve ekibin gitti diye seviniyor. % 10 da çok üzülüyor çünkü biliyorlar ki sen yoksan Onlar da yok. Seni çok sevdiklerinden değil yani merak etme. İstifa edişine gelirsek hiç yalandan film yapma bize Namoğlu, seni Trabzonspor camiası ve Trabzon siyaset lobisi istifa ettirdi. Sen öyle kolay kolay orayı bırakacak adam değilsin. 

    Lobi çalışmaları yukarıları zorlayınca sana bizi uğraştırma çek git demişlerdir. Hiç yalandan da ekibime teşekkür ederim, onlarda hemen bırakalım dediler saygı duydular filan ayağı yapma. Ekibindekiler o yağlı maaşı, o güzel koltuğu bırakıp çekilecek adamlar değiller, hepsini biliriz, severler oraları. Tek sıkıntı yerinize gelecek olanlar sizden iyi mi olacak. Bak işte burası çok önemli, temennimiz öyle olması. Şöyle bir yeni isimlere bakıyorum da Neden bir HAMZA MISIR hocamız yıllardır bekletiliyor da bu görevde hiç denenmiyor. Kesinlikle kendisine şans tanınmalı. Uzun süredir mevcut hakemlerle çalışmadığı için içlerinde benim adamım, onun adamı, şunun adamı diye ayıracağı isimler de yok. Özellikle Trabzon’ a renk getirir. Tabi Barış Şimşek hocamız da yeni bıraktı hakemliği, onun da görev beklemek hakkıdır ve yakışır da. Trabzon kenti içinde çok değerli bu işleri yapabilecek hocalarımız var. Umarım en doğru isim tercih edilir, bu konuda Trabzonspor ‘ da etkili olmalıdır. 

    Başkanlık koltuğu için Kuddusi Müftüoğlu, Mustafa Çulcu, Oğuz Sarvan, Apdurrahman Arıcı gibi isimler geçiyor. Açıkçası Denenmişlerden yana değilim, yeni yüzler isterim. Özellikle Müftüoğlu ve Arıcı gibi koltuk sevdalısı, camiayı sömüren, para kazanma meraklıları gelsin hiç istemem. İlla Birilerinin Oğlu gelecekse zaten bu düzen devam edecektir. Camiada herkesin kabul edeceği, saygı duyacağı, sevip sayacağı bir isim bulun ve Kurtarın bu camiayı Allah aşkına. Bırakın Namoğullarını, Mütfüoğullarını, Vatan evlatlarını bulup çıkarın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.