Giderayak Meclisi baypas etti!

  giderayak.jpgTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun oldubitti ile Beşirli girişine merhum işadamı Ali Osman Ulusoy’un kabartma figürünü yerleştirmesinin yanlış olduğunu yazmıştık. Ortahisar ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ali Sağır, ‘Bu tür heykel, büst, kabartmaların kentin bir yerine yerleştirilmesi için Ortahisar ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nin karar alması gerekir. Orhan beyin, Beşirli girişine yaptırdığı bu kabartmanın hiçbir yasal ve hukuki dayanağı yoktur. Kaldırılması gerekir’ dedi. 
Ali Sağır, merhum Ali Osman Ulusoy’un Trabzon’un simge işadamlarından biri olduğunu hatırlattı ve ‘Ali Osman bey için Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi karar almalı ve kabartmayı Odanın bahçesine aldırmalı’ diye konuştu.

 Sağlam okula yıkılabilir kararı!

   saglam-okula.pngTrabzon’un asırlık okul binalarından biri Fatih Parkının batısındaki Yavuz Selim İlköğretim Okulu binasıdır. Yavuz Selim İlkokulu binası, taş bir binadır ve muhtemelen Trabzon’daki gayrimüslimler tarafından yapılmıştır. Cumhuriyet döneminde ilkokul olarak hizmet veren bina bir yıl kadar önce, yıkılabilir gerekçesiyle boşaltıldı. Dün binanın içini, bahçesini gezdik. Bina betonarme binalardan daha sağlam. Bina kültür ve tabiat varlıkları koruma kurulu tarafından tescilli olması gerekir. Tescilli binalar yıkılamaz ancak onarılır.

Taksim Polis Merkezi olabilir!
   Yavuz Selim İlköğretim Okulu binası, boşaltıldığına göre tekrar okul olarak hizmet vermeyecek gibi. Verse bile muhtemelen İmam-Hatip olur. Bize göre, bu bina Emniyet Müdürlüğüne verilmeli. Emniyet Müdürlüğü binayı onarır, restore eder ve Taksim karakolunu bu binaya alır veya bir başka birim için kullanır. 4 katlı bina geniş, üstelik bahçesi de var. Trabzon Emniyet Müdürü Orhan Çevik’in; bu önerimizi ajandasının yapılacak işler bölümüne not etmesini bekleriz. 

**************

Seçim Kulis…Seçim Kulis…Seçim Kulis

Şalpazarı son güne kaldı!

 salpazari-(2)-003.jpg  salpazari-(1)-003.jpg

Şalpazarı’nda seçimin Cumhur İttifakının adayı mevcut başkan Refik Kurukız ile Trabzon Şalpazarılılar Dernek Başkanı olan Millet İttifakının adayı eğitimci Mehmet Öngöz arasında geçtiği, Kurukız’ın önde görünmesine rağmen Öngöz’ün atak yaptığı bildirildi.
 
Beşikdüzü’nde Uzun sesleri!

 besikduzunde-006.jpg Beşikdüzü ilçesinde Millet İttifakının adayı CHP’li Ramis Uzun’un, İYİ Parti’nin de desteği ile rakibi Harun Demirci’den bir adım önde olduğu belirtiliyor. Harun Demirci’nin kazanması için mevcut başkan Orhan Bıçakçıoğlu’nun büyük çaba sarf ettiği öğrenildi.
 
Balta rahat!

balta-003.jpgVakfıkebir Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakının adayı Muhammet Balta’nın seçimi açık farkla kazanacağı söyleniyor. Balta’ya Vakfıkebir’de AK Parti’nin firesiz destek verdiği bildirildi. Millet İttifakının adayı CHP’li Emin Uludüz ise, seçimi kendisinin kazanacağını, ilçe merkezi ve köylerinde yaptığı ziyaretlerde bunu gördüğünü söylüyor.

Çarşıbaşı’nda 3’lü yarış!

caribasi-005.jpgcaribasi.jpeg

Çarşıbaşı’nda belediye başkan adaylarının her biri seçimi kendilerinin kazanacağını söylüyor. İlçenin nabzını tutan. Millet ittifakı listesinden meclis üye adayı olan gazeteci Aydın Gelleci ise, Mehmet Turan’ın önde olduğunu söylüyor. Bağımsız aday Halil Kul ise, söylentilerin propagandaya yönelik olduğunu belirterek, ‘Kimin kazanacağı 31 Mart akşamı belli olur’ diyor. Cumhur İttifakının MHP’li adayı Mümin Nuhoğlu ise AK Partili seçmenin desteği ile seçimi kazanacağını belirtiyor.

Osman Beşel ismi!

osman-besel.jpg  Tonya’da Cumhur İttifakının adayı mevcut başkan Osman Beşel’in seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak, ilçedeki CHP ve İYİ Partililer, millet ittifakının adayı Şuayip Aydın’ın da Beşel kadar şanslı olduğunu ve seçimi kazanabileceğini söylüyorlar.

Düzköy’de Köroğlu

   duzko-koroglu.jpgTrabzon’da önceki seçimde muhalefetin kazandığı tek belediye olan Düzköy’de görünen o ki, bu seçimde de millet ittifakının adayı CHP’li Fehmi Köroğlu başkan seçilecek.
 
Akçaabat ‘ta tahmin yapmak zor!

akcaabat-006.jpgBir dönemler ANAP’ın kalesi olan AK Parti le birlikte bu partiye destek veren ve her seçim öncesi hangi partiyi ve adayı destekleyeceklerini açıklayan Akçaabatlıların önemli bir bölümü bu seçim öncesi sessiz. Akçaabat’taki bu sessizliği yorumlayan gazeteci Köksal Ustaoğlu, ‘Seçimi kazanan burun farkıyla kazanır’ dedi. Ustaoğlu, AK Parti’nin ve MHP’nin muhaliflerinin Akbulut’a oy vereceğini iddia etti. Cumhur İttifakının ağır toplarından Murat Üçüncü ise, sıkıntı yaşamayacaklarını söylüyor.

Ortahisar’da Genç önde Akyüz yakın takipte!

ortahisarda-(1).jpgOrtahisar belediye başkanı ve Cumhur İttifakının adayı Ahmet Metin Genç, ilçe genelinde 10 bin üzerinde oyun farklı seçim bölgelerine kaymasına rağmen, seçimi kazanacaklarını söylüyor.

ortahisarda-(2).jpgGenç’in kurmaylarından Selehatttin Çebi ise yüzde 60’ın üzerinde oy alacaklarını belirtiyor. Salih Akyüz cephesi ise seçimin ortada olduğunu, vatandaşın söylemlerine göre seçimi kendilerinin kazanacağını belirtiyor. Akyüz’ün kurmay heyetinde yer alan Turgay Şahin ise, ‘Vatandaşın samimiyeti sandığa yansırsa seçimi rahat kazanırız’ diyor.

Sandıklar sayıldığında seçim biter!

sandiklar.jpgAK Parti Trabzon il başkan yardımcılarından Mustafa Usta, yakın dostlarının kendisine seçimi kazandınız dediğini hatırlatarak, ‘Bugüne kadar onca seçim geçirdik. Hemen her seçimde önemli görevler üstlendim. Bunca seçimden edindiğim tecrübeye dayanarak, sandıklar sayılmadan, zapt altına alınmadan seçim bitmez. O nedenle son ana kadar ilk günkü heyecanla çalışmalıyız ve çalışıyoruz’ dedi.

Azer Abimin desteğini aldım! 

azer-abinin.jpgMillet İttifakının CHP listesinden Ortahisar Belediye Meclis üye adayı olan Hasan Kandaz, dün ANAP eski il başkanlarından Azer Benli’yi ziyaret etti. Kandaz, ‘ANAP’ta il gençlik kolları başkanıyken Azer abim il başkanı idi. Kendisini ziyaret ettim, desteğini aldı. Sağ olsun beni kırmadı’ dedi. 

Önceki ve Sonraki Yazılar