Göktaş, Babacan ile mi?

 1-035.jpg Yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski bakanlardan Ali Babacan’ın, ekibinde AKP’nin Trabzon’daki güçlü isimlerinden biri olan eski milletvekili Kemalettin Göktaş’ın da bulunduğunu duyduk. Abdullah Gül’e de yakın bir isim olan Kemalettin Göktaş, geçenlerde Trabzonlu bir gazeteciye yeni partiyi Aralık ayına kadar kuracaklarını söylemiş. AKP’nin kuruluşunda Abdullah Gül, Abdüllatif Şener ile birlikte Anadolu’yu karış karış gezen Kemalettin Göktaş, partinin kuruluş aşamasında Trabzon Ekspres’i de ziyaret etmişlerdi. AKP’nin kuruluşunda önemli görevler üstlenen üç isim de partiden kopmuşlardı.
 2-032.jpg Bu arada Kemalettin Göktaş’ın yanı sıra işadamı Ali Bayram’ın da Babacan’ın kuracağı yeni partide görev alacağı iddia edildi. Göktaş ve Bayram, yeni partiye geçip geçmeyecekleri konusunda henüz net bir açıklama yapmadılar.

 

Yemeğin amacı Ankara’ya mesaj vermekmiş!

   AKP’nin kurucu il başkanı İbrahim Keskin, dün akşam Yenimahalle sahilindeki İkram Sofrasında, partinin mahalle teşkilatı yöneticileri ve ilk dönem görev alan yaklaşık 250 partiliye bir yemek verdi. Keskin ile birlikte yemeğin organizatörlerinden biri olduğu syemegin-amaci-(2).jpgöylenen AKP merkez ilçe eski başkanı Mustafa Yanmış ise, son anda yemeğe katılmaktan vazgeçti.
   AKP’de birlik ve beraberlik gösterisi olarak düzenlenen yemeğin, düzenlenme amacının ise daha farklı olduğu söyleniyor. AKP’de etkili olan bir isim, ‘Daha önce de iki kez bu tür toplu yemek düzenlendi. Bu üçüncüsü. Yemeğin düzenlenme amacı bana göre gövde gösterisi. Parti il ve ilçe yönetimlerine karşı olan kişi ve gruplar düzenledikleri bu yemekle genel merkeze, biz buradayız, güçlüyüz mesajı vermek istiyorlar’ dedi. 
 yemegin-amaci-(1)-001.jpg  Partide görevi olmamasına rağmen, parti içinde olup bitenleri bilen etkili isim ‘Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu parti kurma aşamasında. Bana göre bu yemeği düzenleyenlerin hedefi, genel merkeze mesaj vermek. Kongrede bizi yok sayarsanız, bizde Babacan ile hareket ederiz, mesajını vermektir’ iddiasında bulundu.
  Belediye eski başkanlarından ve eski milletvekili Asım Aykan’a yakın bir isim olan Mustafa Yanmış’ın potansiyel il başkan adayı olduğu bildirildi. 

Murat Zeki Solak aday olabilir!

    AKP Trabzon teşkilatının güçlü isimlerinden biri olan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakınlığı ile bilinen işadamı Mehmet Zeki Solak’ın, partide dengeleri sağlayan isimlerden biri olması nedeniyle il başkanlığına aday gösterilebileceği söyleniyor.murat-zeki-001.jpg Parti teşkilatı ve genel merkezin onayı ile aday olabileceğini belirtilen Murat Zeki Solak, ‘Genel Başkanımız ve Partimiz bize ne görev verirse yerine getiririz. Biz bu partiye koltuk sevdamız için girmedik. Liderine ve ilkelerine inandığımız için girdik. Bizim makam ve mevki beklentimiz yok. Zaten bizde görev istenmez verilir’ diyor.

Trabzon Üniversitesi İlahiyat Üniversitesi olsun!

  KTÜ’nün ikiye bölünmesiyle kurulan Trabzon Üniversitesinde, akademik kadroların İlahiyatçı rektör Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu tarafından eşe, dosta ve ağırlıklı olarak da tarikat ve milli görüş eksenindeki isimlere dağıtıldığı öne sürülüyor. 61 saat internet sitesinde, Üniversitedeki kadrolaşma ile ilgili olarak şu yorum haber yer aldı;
trabzon-uhnivrsitesi.jpg‘Trabzon’un ikinci devlet üniversitesi Trabzon Üniversitesi, gözler KTÜ’nün üzerinde olması nedeni ile kaş göz arasında sessiz sedasız kadrolarını dolduruyor. Hem idari hem de akademik kadrolara atamalar, naklen yatay geçişler, tayinler arda arkasına geliyor ve bu da Trabzon kamuoyunun çok gündeminde olmadan yapılıyor… Adamını bulan, akrabasını kollayan koruyanların Trabzon Üniversitesi’ndeki kadrolaşmalarında doğal olarak öncelik imam hatip kökenlilerde deniyor. Kulağımıza gelen bilgilere göre milletvekillerini yakın akrabaları, akademik personelin çocukları Trabzon Üniversitesinde kıyak kadroları çoktan aldılar. Trabzon eğitimi ve bilim için hayırlı uğurlu olsun.’
  Bu arada Trabzon Üniversitesinin deneyimli akademisyenlerinden biri, ‘Trabzon Üniversitesi’ndeki İlahiyat Fakültesi dışındaki fakülteler KTÜ’ye bağlansın, Trabzon Üniversitesi de Trabzon İlahiyat Üniversitesi olsun’ dedi.

                                              *************

  Sadece Fetö'nün Türk siyasetine ve ülkedeki sistemde yaptığı tahribata bakarak diğer cemaatlerin ve tarikatların gerçekte ne oldukları hakkında bir fikir elde edebilirsiniz. Dünya siyaset tarihinde bir örneği yoktur. Yüz binden fazla CIA ajanı bir ülkenin askeriyesini, yargısını, emniyetini, eğitimini ve siyasetini komple ele geçirmiş olsun. Bu Sovyetler Birliğinin dağılmadan önce Amerika'nın Moskova'ya 10.000 adet siyahî ajan göndermesi kadar absürt bir durumdur.
Gelmek istediğim asıl konu Türkiye'deki cemaatler ve tarikatlardır. 
   Bunlara Fetö üzerinden bakabilirsiniz. Irak'ta Saddam Hüseyin'i Amerika'ya satan Kesnizani tarikatı gibidirler. İçlerinde yıllarca bulunmuş Erzurumlu Taşhiyeci bir hoca; ‘Türkiye'deki tarikatlar ve cemaatlerin birkaçı hariç direkt Amerika'daki CIA'ye bağlıdırlar. Şeyhlerine şu partiyi destekleyeceksiniz dendiği zaman kesin olarak o partiyi desteklemek zorundadırlar. Aksi halde onları cehennemin yedi kat dibine gönderirler’ demişti.
  Bu haliyle cemaatler ve tarikatlar, modern bir toplumda, hiçbir şey üretmeden tüketen durumundadırlar. Ve demokrasinin en tehlikeli kurtlarıdırlar.  
(Metin Kondel)

************
Faturadaki mesaj!

  Haluk Batmaz; ‘Bizim faturalarda bu yazının yazılma ihtimali var mı?’ diye sordu ve sonra da İstanbul Büyükşehir Belediyesinin su faturasındaki şu mesajı paylaştı; 
  “Sayın abonemiz 2019 yılı başında %15’lik indirim yapılmıştı. Buna ilave olarak, İBB Meclisi’nin 15 Mayıs 2019 tarihli kararı ile; su birim fiyatlarında yeniden indirim yapılmış ve TÜFE oranında fiyat artışı da kaldırılmıştır. Ayrıca kullandığınız suyun 500 litresi ‘İnsani su hakkı’ olarak ücretsiz verilmiştir.”
  Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı TİSKİ’nin su faturalarına şimdilik böyle bir dip notun yazılma ihtimali yok. TİSKİ’nin bize göre yapması gereken iş, köylerden su parası almaması veya suyun maliyetin parasını alması.

Önceki ve Sonraki Yazılar