‘Görevden kaçmam’

‘Görevden kaçmam’

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Eren, kendisinin görevi talip olmayacağını, ancak görev verilirse kaçmayacağını söyledi.

Dört yıllık çalışmalarını anlatan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Şadan Eren şöyle dedi: “Takdir edersiniz ki seçim için kapı kapı dolaşmam artık uygun olmaz. Bu saatten sonra artık takdir üyelerimizindir. Nasıl münasip görüyorlarsa ona göre hareket ederiz. Şunu da açıkça ifade etmek isterim ki, eğer meclise gelirsek, biz bir yerlere talip değiliz. Meclis iradesi bize görev verirse de hizmetten kaçamayız. Trabzon için ülkemiz için çalışmaya devam ederiz.

Eren 4 yılını değerlendirdi

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Eren, görev süresi boyunca TTSO’nun yenilikçi vizyonunu ortaya koyduklarını belirtti.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Şadan Eren, dört yıldır birlikte görev yaptığı yönetim kurulu üyeleriyle görev süresi içinde yaptıkları çalışmaları, seçim süreci ve sonrasındaki beklentileri hakkında bir değerlendirme toplantısı yaptı.

TTSO’NUN BAŞARISI

Başkan Eren, Ticaret ve Sanayi Odası’nda, 2005-2009 hizmet döneminin sonuna geldiklerini hatırlattı. Çalışmalarını oda ile ilgili çalışmalar ve Trabzon için yapılan çalışmalar olarak iki grupta toplayan Başkan Eren oda ile ilgili yapılan çalışmalara ilişkin şunları söyledi: “Odanın teknolojik altyapısı geliştirildi ve yeni internet sitesi oluşturuldu. Oda bünyesinde, Proje Koordinasyon Ofisi, Türk Patent Enstitüsü Ofisi, ABİGEM, DEİK temsilciliği kurularak kurumsal kimlik oluşturuldu. Akreditasyon Belgesi ve ISO 9001 hizmet kalite belgeleri alındı. Trabzon’da KOBİ’lerimize ve kamu kurum kuruluşlarına kazandırılan ulusal ve uluslararası projelerin ve fon kaynaklarının etkin bir şekilde kullanılmasını, danışmanlığını ve kurumsal ortaklığı gerçekleştirildi. Bunlar içinde sadece odanın hazırladığı ve yürüttüğü projeler 4 milyon Avro’luk bir bütçeye sahiptir. Odamız, profesyonel, güncel ve çeşitlilik içeren çalışmaları hedef edinmiş ve bu hedef doğrultusunda üyelerine en iyi hizmeti sunmuştur. Bu konuda ben tevazu göstermiyorum. Çünkü bu Odamızın başarısıdır. Herkes bilmelidir ki, Odamızın başarıları Trabzon’un geleceğidir.”

İŞ ADAMI KİMLİĞİ

Odaya hiçbir dönem siyasetin karıştırılmadığını kaydeden Eren “Bu odaya bugüne değin siyaset girmemiştir. Herhangi bir partide görev alanlar bu kimliklerini odaya taşımamış, taşıyamamıştır. Hatta bu kimliklerini hiçbir şekilde kullanmamıştır. Bu konuya bundan sonrada çok dikkat etmemiz gerekiyor. Değerlerimizi kaybetmemeliyiz. Ticaret ve Sanayi Odalarının amacı saptırılmamalıdır. Bu görevlere talip olanlar, bulunduğu makamın ağırlığını kullanmadan, siyasi görüşünü düşünmeden, yalnızca işadamı ve şahsi kimliği ile bugün bu görevlere seçilmelidir. Hiç kimse, bizler, odamızın bizden tecrübeli üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında bu tür çalışmalara imkan tanımamalıdır” dedi.

Trabzon’un ekonomisi için hayatı önem taşıyan projeleri başlatıp tamamladıklarını kaydeden Başkan Eren, “Bu projelerin oluşumunda büyük katkıları olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Odanın dışında sürdürülen yıpratma politikalarını, Odanın Yönetim kadrolarına taşımadan hareket edebilirsek, Trabzon için çok daha faydalı işlere hep birlikte imza atabiliriz” diye konuştu.

‘SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM’

18 yıldır meclisinde yer aldığı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’na 9 yıldır Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet ettiğini hatırlatan Eren, bunun son 4 yılını ayrıca TOBB’da Yönetim Kurulu üyesi olarak devam ettirdiğini ve gücünü Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’ndan aldığını vurguladı. Eren yeni döneme ilişkin ise şunları söyledi: “Seçildiğimde ne demişsem, şimdide aynısını söylüyorum. Meslek grubundan seçilirsem Mecliste görev alırım. Ama, sizlerde takdir edersiniz ki seçim için kapı kapı dolaşmam artık uygun olmaz. Bu saatten sonra artık takdir üyelerimizindir. Nasıl münasip görüyorlarsa ona göre hareket ederiz. Şunu da açıkça ifade etmek isterim ki, eğer meclise gelirsek, biz bir yerlere talip değiliz. Meclis iradesi bize görev verirse de hizmetten kaçamayız. Trabzon için Ülkemiz için çalışmaya devam ederiz. Bugüne kadar hiçbir göreve talip olmadık. Görev bize verildi, bizde layığı ile yapmaya çalıştık. Bu bizim yaşam biçimimiz oldu. Şimdi de açıkça mecliste hiçbir göreve talip değilim diyorum. Meclisin takdirine saygılıyız.”

"ODANIZA SAHİP ÇIKIN"

“Üyeler odalarına sahip çıksın. Onlara hizmet edecek insanları iyi seçsinler” diyen Eren, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bizim öncelikli vazifemiz; Trabzon’un ekonomik sorunlarıdır. Trabzon tüccarının ve sanayicisinin sorunlarıdır. Ülkenin içinde bulunduğu kriz ortamından fazlasıyla etkilenen İlimizin geleceği açısından; birlik olmak ve karşılıklı güven ortamını bir an önce oluşturmak gerekmektedir. Kısır bir döngü içinde sıkışıp kalmış zihniyetlerin yarattığı tartışmalara ve iç hesaplaşmalara ayıracak zamanımız yoktur. Bu konuda, bundan sonraki süreçte tüm üyelerimizin sağduyulu ve özverili davranacağına inancım tamdır. Trabzon için, bundan sonraki süreçte de çalışmalar devam edecektir. Bu sürecin sonu ve sınırı, bu görev anlayışının büyüklüğü ve değişen şartların getirdiği yenilikler çerçevesinde genişlemekte ve gelişmektedir. Burada görev anlayışı ve hedef bellidir. Bu hedef; Trabzon’a hizmet vermek ve Trabzon’u hep ileriye taşımaktır.”

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.