Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

Göz boyamaktan başka ne işe yarıyor?

Reis bir gün uyanır ve ;

 -TEOG da neymiş, çocuklar yarış atı mı ?  derhal kalkmalı !  der.

O günden bu yana bir TEOG ‘ dur gider. 

Kalksın, kalkmalı, kalkmamalı, yerine ne gelmeli filan derken ortalık baya karıştı. Toplumun her kesiminden farklı sesler gelmeye başladı. 

15 yıllık iktidarın zaman zaman kendinin bile itiraf etmek zorunda olduğu en kötü alanın ‘Milli Eğitim’ olduğunu hepimiz biliyoruzdur. En çok bakanın eskitildiği, en çok sistemin değiştiği, başlayan sistemde aynı kişinin bir türlü mezun olamayıp başka sisteme taşındığı karman çorman bir kurum. Haliyle işleyiş böyle iken bu kurumun sağlıklı karar almasını beklemek ölüden medet ummak gibi bir iş olsa gerek.

Kadroların imamlaştırılmasından müfredatın Araplaştırılmasına kadar sayacağımız o kadar çok negatiflik var ki nereden başlasam bilemiyorum. 

Bir imam hatip lisesi furyası var ki sormayın. Her mahalleye, her bölgeye yapılıyor da yapılıyor. Tıpkı sağlık ocağı, okulu olmayan yerde her 20 metrekareye bir camii yapılması gibi. İkisi de yapılan en büyük yanlışlık olmasına rağmen hassas konular olduğu için ses çıkarılamıyor. Ses çıkaran münafık, kafir, dinsiz addediliyor. Halbuki dinin özünde herşeyin fazlasının zarar olduğu yatıyor. İhtiyaç olmayanın lükse, israfa girdiği bir dinde siz gösteriş olsun diye inat olsun diye milletin gözüne soka soka binaları dikiyorsunuz. İçleri boş olan bu binalar masraftan, gösterişten, göz boyamaktan başka ne işe yarıyor? 

Ayasofyalara göz diktiniz yetmedi, köklü tarihleri olan fen liselerine, Anadolu liselerine göz diktiniz yetmedi, doymuyor fütursuzca işler yapıyorsunuz.

Mahallelerde muhtarlıklara referandum yaptırıp sordunuz:  İmam hatip mi ? Anadolu lisesi mi ?

      Cevap : Anadolu lisesi      

Sonuç : Muhtara baskı, tehdit ve okul İmam hatip. 

Peki o mahalleden kaç kişi okula gitti ? yarısı bile dolmadı. 

Kampanya yaptınız, billboardları doldurdunuz, alladınız, pulladınız yine yok yine yok. 

Şimdi ne yapıyorsunuz ? 

Yine aynı baskı, zulüm, zorlama ile imam hatipleri doldurmaya çalışıyorsunuz. TEOG ile dolmayan, yarıdan çoğu boş olan imam hatipleri zorla adrese dayalı sistem ile doldurmaya çalışacaksınız. 

Tüm mahalleleri doldurduğunuz imam hatiplerle sen burada oturuyorsan bu okula gideceksin diye şart koşup baskıyla nesil yetiştireceksiniz. Sonra da bu nesilden hayır bekleyeceksiniz.

İmam hatip liselerinin %80 civarı TEOG sınavında başarısız olmuş. 

Bunun nedenini sorgulamak yerine siz ne yapıyorsunuz? 

TEOG ‘ u kaldırıyorsunuz. Oysaki bizim bildiğimiz başarısız olan kaldırılıp yerine başarılı hayata geçirilir.

Siz de haklısınız biz arabanın tekeri patlayınca tekeri mi değişiyoruz ?   

Yoooo, tabiki de arabayı değişiyoruz. Çünkü biz Yeni Türkiye ‘ yiz.

                                                       

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.