Gözümüz kulağımız  muhtarlarımızdır!

Gözümüz kulağımız muhtarlarımızdır!

Ortahisar Belediyesi Başkanı Ahmet Metin Genç, muhtarların yerel yönetimlerin hizmet ve projelerinin aksatılmadan yurdun en ücra köşelerine kadar ulaştırılması açısından çok önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.

Muhtarları mesai arkadaşı olarak gördüğüne vurgu yapan Başkan Genç, “Muhtarlık müessesesi cumhuriyet rejimiyle birlikte vatandaşlarla devlet arasında çok güçlü bağlar kurarak devletimizin şefkatli kollarının yurdun dört bir tarafına ulaştırılmasını sağlamıştır. Vatandaşlarımızın her türlü sorununda ilk muhatap oldukları kişi muhtarlardır. O nedenle muhtarlarımız devletimizin hiyerarşi silsilesinde hizmet ve projelerin yürütülmesinde son halkayı temsil etmesinin yanında, aynı zamanda vatandaşlarımızla doğrudan muhatap olmaları dolayısıyla onların seslerinin duyurulması açısından da devlet hiyerarşisi içinde ilk halkayı oluşturmaktadırlar. Bulundukları bölgelerde devletimizi temsil eden muhtarlarımız bu nitelikleriyle itibarıyla aynı zamanda demokrasinin, adaletin, hak ve hukukun tesis edilmesinde halk nezdinde saygın ve itibarlı bir konuma sahiptirler. Muhtarlarımız vatandaşlarımızın talep ve isteklerinin sorumluluk makamında oturanlara ulaştırılmasını sağlayarak bir nevi vatandaşla ile devlet arasında bir köprü görevi görüyorlar” dedi.

BİRLİKTELİK ÖNEMLİ

Başkan Genç, Ortahisar ilçesinde bugüne kadar vatandaş, muhtar ve belediye birlikteliğinin en güzel örneğini verdiklerini dile getirdi. Muhtarların her türlü sorununu kendi sorunu olarak kabul ettiğini kaydeden Başkan Genç, “Yerleşim yerlerinde yaşanan sıkıntıların, ihtiyaçların ve altyapı eksikliklerinin tespit edilerek yerel makamlara ulaştırılmasında en önemli görevi üstlenen muhtarlarımızı her zaman mesai arkadaşı olarak gördüğümüzü belirtmek istiyorum. Muhtarlarımız, bizim mahallelerdeki, köylerdeki gözümüz, kulağımız ve sesimizdir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.