Gümrükçüoğlu 2. Ayını Değerlendirdi

Gümrükçüoğlu 2. Ayını Değerlendirdi

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, görevdeki 2. ayını Atatürk Köşkü bahçesinde düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi.

 

 

Belediye Başkan Yardımcılarının ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçen Başkan Gümrükçüoğlu, Ayasofya Müzesi çevresindeki kamulaştırma çalışmaları ile Zağnos Vadisi’nin ikinci etap çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Hükümetin 2010 yılı bütçesini hazırlarken Trabzon için ek bir ödenek koydurmaya çalıştıklarına dikkat çeken Başkan Gümrükçüoğlu, bu ödeneklerle seçimde söz verdikleri projelerini hayata geçirmek istediklerini ve çok önem verdikleri Erdoğdu Yolu'nun da böylece 2013 yılına kadar tamamlanabileceğini belirtti.

Başkan Gümrükçüoğlu, doğalgaz altyapı çalışmalarının sürdüğünü de ifade ederek "20 sokak, 2 cadde ve 3 bin metrelik alan tamamlanmış bulunmaktadır. Eylül ayı sonunda Kalkınma, Üniversite ve 2 Nolu Bostancı Mahalleleri doğalgaz hizmetimize kavuşacaktır. Doğalgazla ilgili kanalizasyonla ilgili bir delik deşiklik yaşanabilir, bundan her zaman tenkit alabiliriz, ama biz bu tenkitleri bu riski göze almazsak şehrimize yazık ederiz diye düşünürüz. Bu hizmetleri bir ve beraber olarak sürdürmekteyiz. Hiç boş durmuyoruz, bir mesai mefhumu gütmeden arkadaşlarım işe başlayıp gece yarılarına kadar çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

Trabzonspor ile belediye arasında yaşanan ve basına yansıyan haberlerle ilgili olarak ise Gümrükçüoğlu “Mevzuatın ve yasaların izin verdiği ölçüde Trabzonspor’a desteğimiz sürecektir. Bu konuda kimseyle polemiğe de girmek istemiyoruz. Fuar Alanı ile ilgili olan talep bir takım hukuki problemlerden ötürü Plan Bütçe Komisyonu’na havale edilmişti. Bu komisyon ilgili müdürlüklerden raporlar alarak bu konudaki çalışmalarını sürdürmektedir. Trabzon Belediye Meclisi’ne konu gelmiştir ve rapor sonucunu beklemekteyiz” diye konuştu.

Seyyar sorununun da sadece belediyenin kendi özel sorunu değil tüm halkın tüm kentin tüm kamu kuruluşlarının ortak sorunu olduğuna dikkat çeken Gümrükçüoğlu “Gerek valilik gerek emniyet gerek belediye bu sorunun katılımcıları, paydaşları ve çözümde de paydaşlarıdır” diyerek sorunu tek başına çözmelerinin mümkün olmadığına dikkat çekti

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.