Gümrükçüoğlu- Ahmet Metin Kavgası!

gency_ve_guymruykcyuyogylu.jpg

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu; Başkanlıktaki 5+3 yılını anlattı. Başkan, yine 8 yıl öncesinde olduğu gibi onu yapacağız, bunu yapacağız, şunu planladık, projelendireceğiz, şeklinde söylemlerde bulundu.

Eğri oturup doğru konuşalım…

Trabzon merkez yani Ortahisar ilçesinde 8 yılda rutin belediye hizmetleri dışında ekstradan şu yapıldı, bu yapıldı, diyebiliyor muyuz?

Atatürk Alanından Çukurçayır’a bırakın teleferiği yol yapamamışız. Tabakhane, Çömlekçi kentsel dönüşümde istimlak ve yakımdan öte iş yapamamış… Küçük çevre yolu olan Karşıyaka-Uğurlu yolunun yapımını durdurmuşuz… Albayraklar, 40 milyon liraya bir yılda 800 bin metrekare dolgu yapmışlar, Büyükşehir Belediyesi daha fazla paraya 400 bin metrekare dolgu yapamamış. Moloz’daki eski çöp alanı henüz boşaltılmamış… Moloz’daki o bölge şehirler ve ilçeler arası otogar yapılmamış… Şehir içi trafiği Şoförler Odasına bırakılmış. Kentin en işlek caddesi otopark ve dolmuş durağı olmuş. İl Özel İdareden devir alınan mülklerin satışından kasaya on milyonlarca lira girmiş. Bu paraların nerede kullanıldığı açıklanmamış. Ortahisar ve ilçelerin su sorunu giderilememiş. İmar ile ilgili eleştiriler devam ediyor. Ve daha onlarca konu…

Başkan Gümrükçüoğlu ve ekibinin Trabzon’da yaptığı güzel işler de var. Onları da yeri geldiğinde aktarırız.

***

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, satır aralarında Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’e yüklendi… Onur Altuntaş, ‘Gümrükçüoğlu’nun basın toplantısının kilit bölümü, Ortahisar Belediye Başkanına getirdiği eleştirilerdir’ dedi ve Gümrükçüoğlu’nun Genç’e yönelik söylemlerini paylaştı. İşte o paylaşım;

‘Çıkmış Ortahisar Belediyesi Başkanı, ben Geçit köyünde ipek yolu bilmem neyi yapacağım diyor. İpek yolu dağın başından geçer mi? Belki bir kervan sürüsü oradan geçmiştir’ diyerek gülüyor. Trabzon'da sahilde dolgu alanına disneyland yapacağım ilk kez burada söylüyorum diyor. 95 yaşına kadar burada kalacağım diyor.

Stadın yerine yeşil alan ağırlıklı bir proje gerçekleştirilecek. Belki bir kültür merkezi bir kenarına koyulur diyor. Boztepe’ye şehir terası yapacakmış ne alaka diyor. Yerin mi var orada yapacaksın diyor. Gitmiş askeriyeden yer istemiş ben o alanda proje yaptım askeriyeden yer istedim yerine karşılık yer de veririm diye teklif ettim diyor. Ne seyir terası kardeşim Boztepe başlı başına şehir terası zaten diyor. Gençlik bilim merkezi yapacakmış biz daha önce bu projeyi çalıştık yerini de ayırmıştık diyor. Bize sormadan proje yapmaya kalkıyor çoğundan haberim yok diyor. Akvaryum yapacakmış hiç haberim yok. Tarihi surları delip yapması gerekecek buna kim izin verir diyerek izin mercinin haberi var mı diye soruyor.’

***

Başkan onlarca gazeteci önünde ve canlı yayında, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i neden, niçin eleştiriyor, suçluyor.

Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıklarının görev ve yetkileri yasa ile belirlenmiş. İki başkan arasındaki kavganın nedenleri önümüzdeki süreçte ortaya çıkar…

Trabzonspor emekliler takımı oldu!

1408038-30157462-1600-900.jpg 

Trabzonspor, teknik direktör Kazım Ersun Yanal ve Başkan Muharrem Usta’nın gayretleriyle Türkiye’nin bir numaralı emekliler takımı oluyor.

Trabzonspor’un mevcut kadrosunda sahada oynayan oyuncuların yaş ortalaması 30 civarında. Avrupa’da ise takımlarda yaş ortalaması 25-26 civarında.

Gazete ve internet sitelerinde yer alan haberlere göre Başkan Muharrem Usta, asbaşkan Ahmet Çubukçu ve teknik direktör Kazım Ersun Yanal, Gençlerbirliği maçından sonra Rusya’ya gitmişler.

CSKA Moskova ile Spartak Moskova maçını izlemişler. CSKA Moskova’da yaşları kemale ermiş iki oyuncuyu çok beğenmişler.

Beğenilen oyunculardan biri sakatlığı nedeniyle uzun süre top oynamamış olan Artvinli Serdar Taşçı imiş.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, görünen o ki transferde yine aldatılacak ve kandırılacak. Başkana birileri, geçen yıl olduğu gibi yine posası çıkmış, emekliliği gelmiş oyuncuları aldıracak.

 

 

****************

 

Sizce fatura kime kesilmeli?

İzleme komitesi Ersun Yanal'a şöyle bir rapor veriyor.

"Savunma yönü olmayan ofansif yönü olan İbanez diye bir oyuncu var. İster misiniz"

Yanal: "O oyuncuyu alın, ben onun savunma yönünü geliştiririm"

İbanez ortada yok. Maliyeti 1 milyon 400 bin euro bonservis. 280 bin euro menajerlik ücreti. Yıllık 850 bin euro alıyor.

Başkan Usta mı, yoksa Nevzat mı doğruyu söylüyor? (Cevat Kol)

 

***

 

CHP acilen Baykal 'ı tasfiye etmeli bilerek veya bilmeyerek "bence bilerek" karşı tarafa çalışıyor. (Prof. Dr. Kemal Üçüncü)

 

***

 

Deniz Baykal konusunda herkes biraz acele ediyor gibi geldi bana. Özellikle bizim hocaların biraz daha sakin izlemesini öneririm. Abdullah Gül konusunda da yanlış bir anlama var. Akşamki Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bolge'sini sonuna kadar izledim. (Temel Kahveci)

 

***

 

Önceki ve Sonraki Yazılar