Gümrükçüoğlu istifa edecek mi?

gümrükçüoğlu-005.jpg

Bu köşede Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun da istifası istenecek başkanlardan biri olduğunun duyumlarını aldığımızı yazmıştık.
Dün Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan da Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanının dosyasının kabarık olduğunu ve istifasının isteneceğini yazdı.
Başkan Gümrükçüoğlu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere Başbakanlığa, İçişleri Bakanlığına çok sayıda şikayet gitmişti.
Orhan Gümrükçüoğlu, İstanbul’da Trabzon dernekler federasyonunun düzenlediği Trabzon günlerine katıldı. Başkan Gümrükçüoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanında idi. Eşi ve çocukları İstanbul’da olan Orhan Gümrükçüoğlu, genelde hafta sonları İstanbul’a giderdi.
Gümrükçüoğlu’na istifa edip etmeyeceği soruldu. Başkan, ‘İstifam istenirse gereğini yaparım. Ancak böyle bir olay yok’ demekle yetindi.

Türkmen mi Genç mi?

türkmen-mi-genç-mi-(1).jpg

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun istifa etmesi halinde yerine kimin geleceği tartışılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifası sonrasında yerine bir ilçe belediye başkanının geldiğini hatırlatan bir meclis üyesi, ‘Orhan bey istifa ederse yerine 17 ilçe başkanından biri gelir. Bu isimler arasında en şanslı olanları ise Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’dir’ dedi.
Bir başka meclis üyesi ise Arsin Başkanı Erdem Şen ile Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nun da şanslı olduklarını söyledi.

Çağlayan’daki kömür depoları!

çağlayandaki̇.jpg

Trabzon’da yıllardır kangren haline gelmiş sorunlarından biri de Değirmendere vadisindeki kirlilik ve düzensizlik. Trabzon’un batı, doğu ve kuzeyden olmak üzere üç ana giriş güzergahı olduğunu söyleyen yazarımız Hakkı Emiroğlu, ‘Erzurum yolundan Trabzon’a gelenler Trabzon’a mı yoksa Şırnak’a, Cizre’ye mi geldiklerini söylüyorlar. Başkan Gümrükçüoğlu, seçim öncesi bu vadiyi düzelteceğini hatta Değirmendere’de balık tutulacağını sandalla gezinti yapılacağını söylemişti. Bugün Trabzon’un en kirli ve düzensiz bölgesi Değirmendere vadisi. Kömür depoları ve kömür torbalama tesisleri çevreye kirlilik saçıyor. Yol boyunca sağlı sollu bir karmaşa. Büyük ve küçük araçlar Yol kenarlarına gelişigüzel park etmiş. Bu vadiyi görünce Trabzonlu olarak utanıyorum. Trabzon’u yönetenler bu durumdan memnunlar’ dedi.

Bahar Ayvazoğlu’nu neden susturdular?

bahar-001.jpg

Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı TRABEL şirketinde çalışan AKP Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu’nun KTÜ’de düzenlenen bir programda konuşması, etkinliği düzenleyenler tarafından kesildi.
‘Doğu, Batı ile buluşuyor’ adlı panelde konuşan Ayvazoğlu, kürsüde yazılı metni okumaya başladı. Ayvazoğlu, kendisine verilen süreyi aşınca müdahale edildi. Ayvazoğlu, ‘Bitiriyorum’ dedi. Ancak konuşma uzayınca tekrar müdahale oldu ve Ayvazoğlu kürsüden inmek zorunda kaldı.

Görevine dönmemiş!

görevine-dönmemiş.jpg

AKP Trabzon Kadın Kolları Başkan yardımcısıyken, önce Büyükşehir’e bağlı TRABEL’de daha sonra milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’na danışman olan ve ardından Trabzon Ortahisar Belediyesine bağlı ORBEL şirketinde çalışırken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresinde özel kalem müdürlüğüne getirilen, AKP Trabzon teşkilatında Emine Sultan olarak tanınan Emine Altuntaş Diyarbakır’da göreve başladıktan üç gün sonra 6 aylığına geçici görevle Trabzon Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü emrine gelmişti. Emine hanımın, 6 aylık geçici görev süresi sona ermesine rağmen Diyarbakır’daki görevine dönmediği ileri sürülüyor.

2 bin 450 üyenin 700’ü aidatını yatırdı!

Trabzonspor Kulübünün 2 bin 450 Divan Kurulu üyesinin 750’sinin aidatlarını yatırdığı öğrenildi. Gazeteci Cevat Kol olayı ‘skandal’ olarak yorumladı ve ‘Trabzonspor Divan Kurulu üyeleri de, Trabzonspor’u boşlamış’ dedi.
Trabzonspor’un yıllık üyelik aidatı 60 lira. Divan Kurulu üyelerinin, 60 liralık aidatı unutkanlıktan ötürü yatırmadıkları söyleniyor.

TİSKİ neden
Falgoz’a taşındı!

Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı TİSKİ’nin merkezi Arsin ilçesi çıkışında eskiden belde olan Falgoz belediye binasında hizmet veriyor.
Trabzon merkez ve batı ilçelerinde ve köylerde, TİSKİ ile işi olanlar Falgoz’a gitmek zorunda kalıyor. AKP’li eski bir yönetici, TİSKİ’nin Falgoz’da olmasını, bölgede çok sayıda Kuran Kursu olmasına bağlıyor. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise Falgoz’daki eski belediye binasının boş olması nedeniyle TİSKİ genel müdürlüğünün buraya taşındığını söylüyor.
TİSKİ’nin Falgoz’a taşınmasının zaman ve maddi kayıplara neden olduğunu söyleyen bir meclis üyesi, ‘TİSKİ’de çalışanlar için araç kiralandı. TİSKİ de işi olanlar her gün kilometrelerce yolu kat ediyor. Ramada otel karşısındaki Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğü binasının yarısı boş. Bu binada ulaştırma dairesi ile yetkileri elinden alınan genel sekreter yardımcısı İbrahim Kul oturuyor.  TİSKİ bu binada rahatlıkla hizmet verebilir’ dedi.

İki başkanın arasına minibüs girmiş!

Dün yukarıdaki başlıkla verdiğimiz haberin içeriği bir başka habere ait idi… Bu nedenle okurlarımızdan özür diliyor aslını yayımlıyoruz…
***
Trabzon Büyükşehir belediye başkanı Orhan Gümrükçüoğlu ile Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu arasının pek iyi olmadığı söylenirdi. İki başkan ise, bu tür söylentilerin doğru olmadığı ifade ederlerdi. Yazarımız Hakkı Emiroğlu, iki başkanın arasına bu sefer minibüs girdiğini söyledi. Emiroğlu, Gümrükçüoğlu’nun UKEME kararıyla Yomra ilçe sınırları içerisindeki Kanuni Araştırma Hastanesine minibüs durağı kurdurduğunu, Yomra Belediye Başkanı Sağıroğlu’nun ise bu karar tepki gösterdiğini söyledi. Büyükşehir sınırları içerisinde ulaştırma hizmetleri her ne kadar büyükşehir belediyesinde ise de, ilçelerde kurulacak minibüs taksi duraklarında ilçe belediye başkanlarının görüşlerinin alınması gerekir diye düşünüyoruz.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar