Gümrükçüoğlu’na yaylım ateş!

Trabzon’da bugünlerde en fazla eleştirilen kişilerin başında Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu geliyor. Gümrükçüoğlu’nu kapı arkasında veya uluorta eleştirenlerin başında da AKP’liler geliyor. Belediye Başkanlıkları zor görevlerdir. Başkanın haberi olmadan yapılan yanlış ve hataların faturası otomatik olarak başkana kesilir. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı gerçekten bariz yanlış ve hatalar mı yapıyor?  Başkan da sonuçta insandır. Hata da yanlış da yapabilir. İnsan özellikle de tek kaldığında veya ekibine danışmadığı veya ekibi başkana destek vermediği sürece yanlış ve hataların önü alınmaz. Burada dikkat çeken olay, başkanın partisine mensup kişiler tarafından eleştirilmesidir. …Ki, bu durum istisnalar dışında hemen her belediye başkanı için geçerlidir. Trabzon’un bir dönemler en güçlü ve çalışkan belediye başkanı olarak tarihe geçen ismi Orhan Karakullukçu’yu da muhalefet partileri değil kendi partisindeki inşaatçılar- yapsatçılar devirdi.

gümrükçüoğlu.jpg

Giray Kaçar’ın kiracısı kim?

Trabzonspor’da son dönemlerde top koşturan futbolcuların hemen hepsi mal-mülk zengini oldu. Fatih Tekke’den, Gökdeniz Karadeniz’e; Onur Kıvrak’tan, Hami’ye, Özer’e kadar hepsinin bir yerde iyi gelir getirici mülkü var. Yabancılar ise dolar milyoneri oldu.  Trabzonspor’un yerli-yabancı oyuncuların birçoğu Trabzon’da mülk almış. Mesela Küçük Orhan’ın Uzunsokak’ta, Egemen’in Yalıncak sahilinde, Trabzon-Rize karayolu üzerinde büyük dükkanları var. Çoklarının da Şana’da kiraya verdikleri villaları bulunuyor. Giray Kaçar’ın Trabzon’un doğusundaki 2+1 konutunun kiracısı ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu.  Süleyman Soylu, seçim bölgesi Trabzon’a geldiğinde bu konutta kalıyor.

giray.jpg

Türkiye batıya Trabzon doğuya!

Trabzon’un önde gelen inşaatçılarından, belediye eski başkanvekili Hasan Cömert, Türkiye’nin hemen her kentinde şehirlerin batıya doğru büyüdüğünü belirterek, “Trabzon’da bunun tersi yaşanıyor. Trabzon, doğuya doğru büyüyor” dedi. Cömert, bunun nedenlerinin başında havalimanı ve doğu bölgesinin yerleşime müsait olmasını gösterdi. Akyazı beldesinin Ortahisar ile Akçaabat’ı böldüğünü kaydeden Cömert, önümüzdeki süreçte Akçaabat’ın batıya doğru büyüyeceğini söyledi.

Ahmet Canım’ın selamı

Trabzon’un bir dönemler en güçlü müteahhitlerinden biri olan; Ayasofya, Fatih ve Beşirli’de binlerce konut yapan Ahmet Canım, FETÖ’cülerden büyük darbe yemesine rağmen sıkıntılı günleri geride bıraktı. Canım’ın Yıldızlı kavşağının deniz tarafındaki arazisi yok pahasına istimlak edilmişti. Sağlığının yerinde olduğunu söyleyen Ahmet Canım, “Giden malım ve param olsun. Benim isyanım haksızlığa” dedi. Ahmet Canım, Yıldızlı’da Askeri kampın bitişiğinde istimlaktan arta kalan yaklaşık 10 bin metrakarelik arazisine beş yıldızlı bir otel yapmayı düşünüyor. Ahmet Canım, tüm tanıdıklarına ve eski dostlarına selam gönderdi.

Hıdırnebi’ye teleferik!

Son günlerde medyada, Akçaabat ilçesinden Hıdırnebi yayla kentine teleferik hattı haberleri yer aldı. Hıdırnebi Yaylası ve çevresi önemli bir mekan. Zorlu Grand Otel yönetim kurulu başkanı Osman Terzi, Hıdırnebi ve Karadağ yaylaları ve çevresinin, doğal güzellik açısında Trabzon’un en önemli mekanlarından biri olduğunu söyledi. Terzi, Akçaabat’tan Hıdırnebi’ye yapılacak bir teleferiğin kısa sürede masrafını amorti edebileceğini söyledi. Akçaabat ile Hıdırnebi arası karayolu ile 15 km. civarında. Sahilden uygun bir yerden Hıdırnebi’ye olan uzaklığın 5-6 km. civarında olabileceği söyleniyor.

***

Kırım ve Karabağ'ın işgaline sus pus olanlar Batı'ya Kudüs için ‘susmayın’ diyor... Siyasal İslamcılar için Türk yoktur, Türkün davası yoktur.

***

Nazlı Ilıcak'a sövüp sayanlar dün söylediklerini bir kenara bırakıp Merve Kavakçı'ya "Sayın büyükelçim" diyecekler... Hiç şüphe yok.

***

Amerikalı siyasal İslamcı Merve Kavakçı büyükelçi olarak Malezya'ya atanmış, dördüncü kocası ise KHK ile Amerikalı bir başka siyasal İslamcı Fetullah'ın örgütüne üye diye terörist ilan edilip atılmış!  Tuhaf bir ülke olduk! FETÖ ile mücadele ediyorlar haa, sorana öyle söyleyin! (Metin Yılmaz)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar