Gümrükçüoğlu’nu destekliyorum!

indir-026.jpg

CHP Ortahisar Belediye Meclis üyesi Mehmet Erdem aradı. Büyükşehir Belediye Başkan Orhan Gümrükçüoğlu’nun aday gösterilmesi halinde var gücüyle kazanması için çalışacağını söyledi. Erdem, ‘Trabzon’u terk etmiştim. Orhan bey aday gösterilsin Trabzon’a döneceğim ve kendisine maddi ve manevi olarak tam destek vereceğim’ dedi.

Mustafa Erdem’in söylemleri ironi mi gerçek mi bilemiyoruz. Kendisi, yemin billah etti ve ‘Orhan beyin yanındayım’ dedi.

Üç partinin ortak adayı!

uc-partinin.jpg

Arsin eski belediye başkanlarından Ramis Sunguroğlu’nun üç partinin ortak başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Dün Ramis Sunguroğlu’nu aradık ve bu olayı sorduk, ‘CHP, MHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı olmam konusunda fikir birliği var. Üç partiden görüştüğüm arkadaşlar, bana destek verdiler. Gelişmeleri takip ediyorum’ dedi. Sunguroğlu’nun seçimlere bağımsız aday mı yoksa bir partinin adayı olarak mı gireceği önümüzdeki günlerde belli olacak. Partiler, Ramis Sunguroğlu’nun bağımsız aday olarak girmesini meclis üyelerinin ise kendi partilerinden aday olmasını istiyor.

Mustafa Uzun da sahaya indi!

mustafa-uzun.jpg

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdür yardımcısı Mustafa Uzun, Akçaabat Belediye Başkanlığına aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Uzun, Pazartesi günü AKP Akçaabat ilçe başkanlığına adaylık başvurusunda bulunacağı öğrenildi. DSİ teşkilatında uzun süre bölge müdürlüğü ve Ankara’da genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Uzun’un aday adayı olması Akçaabat’ta dengeleri değiştirdi.

Mehmet Atalay ‘Ben de varım’ dedi

mehmet-atalay-004.jpg

Spor camiasının yakından tanıdığı isim olan eski Gençlik ve Spor ve Basın İlan Kurumu genel müdürü Mehmet Atalay, dün resmen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu. Atalay, Ankara ve İstanbul’da uzun süre görev yapmasına rağmen Trabzon ile ilişkisini kesmedi. Trabzon’daki spor tesislerinin yapımında katkısı olan Mehmet Atalay’ın, büyükşehir belediye başkan aday adayı olması kamuoyunda olumlu karşılandı.

Dernekpazarı’nda Mustafa Genç

mustafa-genc.jpg

AKP’den Dernekpazarı Belediye Başkan aday adayı olan işadamı Mustafa Genç, "Halkımızdan gelen talepler doğrultusunda Ak Partimden aday adayı olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Hedefim Dernekpazarı halkının hak ettiği hizmeti onlara en iyi şekilde ulaştırmaktır. Telefonum 24 saat açık halkımın ve davamın hizmetinde olacağım. Dernekpazarı ilçemize gelen hizmeti adil bir biçimde paylaştırıp her kesimin başkanı olacağım. Bu bir hizmet yarışıdır. Diğer arkadaşlarımızla birlikte ilçemize hizmet için geliyoruz" dedi.

1973 Dernekpazarı doğumlu olan Genç; evli ve üç çocuk babası.

Canalioğlu ısrarı!

canalioglu.jpg

İYİ Parti Trabzon il teşkilatı CHP eski milletvekili ve belediye başkanı Volkan Canalioğlu’nu Ortahisar ilçe belediye başkan adayı göstermek için ısrarcı. İYİ Parti Trabzon milletvekili Hüseyin Örs, ‘Volkan abi, Trabzon’un abisi. Volkan abinin başkan olmasını Trabzon Ortahisar da yaşayan hemen herkes arzuluyor’ dedi.

Prof.Dr. Aksoy’a tam destek!

prof-dr-atakan-001.jpg

İYİ Parti’nin Trabzon Büyükşehir belediye başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılan KTÜ İnşaat Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Atakan Aksoy, adaylığı netleşmemesine rağmen çalışmalara başladı. Projeleriyle ülke çapında ismi duyulan ve takdir edilen Prof.Dr. Atakan Aksoy’un, belediyecilik konusunda da uzman bir isim olduğu biliniyor.

Her ilçede aday göstereceğiz!

her-ilcede.jpg

İYİ Parti il Başkanı Azmi Kuvvetli, Trabzon’un her ilçesinde aday göstereceklerini söyledi. İYİ Parti’nin yerel seçimlerin en başarılı partisi olacağına inandıklarını belirten Azmi Kuvvetli, ‘Bazı ilçelerde ittifak yapar mıyız, yapmaz mıyız şimdiden bir şey söyleyemem. Bizim hedefimiz her ilçede aday göstermek’ dedi. Azmi Kuvvetli, muhalefet partileri arasında işbirliğine de açık olduklarını söyledi.

Beşikdüzü’nde Erdem farkı!

besikduzunde.jpg

Beşikdüzü ilçesinde CHP’den belediye başkan aday adayı olan ASKF Başkanı ve Trabzonspor yönetim Kurulu üyesi Cahit Erdem’e, ilçenin her mahallesinden ve köyünden destek geliyor. Cahit Erdem’in aday gösterilmesi halinde, Beşikdüzü’ndeki muhalefet partilerinin de Erdem’i destekleyecekleri söyleniyor. Trabzon Belediyesi’nde başkan yardımcılığı da yapan Cahit Erdem, Belediyecilikte uzman bir isim olarak kabul ediliyor.  

Birincioğlu da sahada!

birincioglu.jpg

Trabzon’da ilçe belediye başkanlıkları için en fazla aday adayı görünen o ki Akçaabat ilçesinde olacak. Akçaabat’ın tanınmış işadamlarından Akçagaz patronlarından Aydın Birincioğlu, dün aday adaylık başvurusunu yaptı. Akçaabat’ta sevilen ve sayılan bir isim olan Aydın Birincioğlu’nun diğer adaylar kadar şanslı olduğu söyleniyor.

Yomralıoğlu Meclis üye adayı!

AKP Ortahisar yönetim kurulu üyesi ve dış ilişkiler başkanı, kadın kolları yönetim kurulu üyesi Emine Yomralıoğlu, Ortahisar belediye meclis üyeliğine aday oldu. AKP kadın kollarının ve ilçe yönetiminin en çalışkan isimlerinden biri olan Emine Yomralıoğlu’nun, belediye meclis üye listesinde yer alma ihtimalinin yüksek olduğu bildirildi.

Burası Ortadoğu; dünyanın hiçbir yerine benzemez. Burada adamı sabahleyin Yahudilere kral yapıp alay etmek için başına dikenli taç takarlar. İkindi vakti çarmıha gererler. Tanyeri ağarmadan da tanrının oğlu ilân ederler.

(Harun Çelik)

Önceki ve Sonraki Yazılar